Anasayfa / HABERLERİMİZ / BİZDEN HABERLER / TÜRKMEN GARDAŞLARIMIZIN DUALARIYLA DÖNDÜK

TÜRKMEN GARDAŞLARIMIZIN DUALARIYLA DÖNDÜK

Hoca Ahmet Yesevi Derneği gönüllülerin yardımları ile Kardeşlik Köprüleri kurmaya ve yaraları sarmaya devam ediyor. HAYDER’in 5. yardım konvoyu Rusya, Suriye ve Hizbullah’ın saldırıları ile yara alan Bayırbucak Türkmenleri’ne ulaştı.

İçeriğinde kumanya kolisi, un, süt, su, mama, konserve yiyecek, ayakkabı ve kıyafetlerin bulunduğu konvoy Yayladağı ilçesindeki Güveççi Bölgesinde Kızılay yetkilileri aracılığıyla, Bayırbucak Türkmenleri’ne dağıtılmak üzere bizzat Ahmet Yesevi Derneği Başkanı Mehmet Kaya ve program sunucusu Nur Haktan tarafından teslim edildi.

Yardımların teslimi sırasında “Gönüllülerimize Ramazan-ı Şerîf’ten hemen sonra Suriye’ye bir yardım götüreceğimize dair söz vermiştik. Rabb’ime hamdolsun bu sözümüzü yerine getirdik.” şeklinde konuşan Hoca Ahmet Yesevi Derneği Genel Başkanı Mehmet Kaya sözlerine şöyle devam etti: “Rabb’im gönüllülerimizin bağışçılarımızın teveccühünü daim eylesin. Onların gönderdiği yardımları yerine ulaştırmayı nasip eylesin. Türkmen Dağı’ndaki kardeşlerimizin sıkıntılarına ortak olmayı nasip eylesin. Ülkemizin birliğini beraberliğini muhafaza eylesin, şu sıkıntılı günlerimizin hayırlısı ile bir an önce son bulmasını nasip eylesin. Çünkü buradaki kardeşlerimiz de ülkemizde son yaşanan hadiselere bizden fazla üzülmüşler ve Türkiye’den gelecek hayırlı haberleri bekliyorlar. İnşaAllah Rabbim hem buradaki kardeşlerimizin sıkıntılarına hem ülkemizin içindeki karışıklıklara son versin ve yardım eylesin. Menzilimizi mübarek eylesin. Ülkemizi, birliğimizi, beraberliğimizi ve devletimizi muhafaza eylesin. Ezanlarımızı dindirmesin, bayrağımızı indirmesin.”

İlginizi Çekebilir

2018’in 2. Yardım Konvoyu Suriye’ye Ulaştı

HAYDER, 2018 yılının ikinci yardım konvoyunu Suriye’nin İdlib bölgesine ulaştırdı. Zalim Esed Rejiminin zulmünden ve …