ARTEZYEN SU KUYULARI - SU KUYUSU | HAYDER | Hoca Ahmet Yesevi Derneği
SU KUYUSU
ARTEZYEN SU KUYULARI

HAYDERBenin'de 16 artezyen su kuyusu açtı. Togo'da ise 9 büyük hadis imamımız adına (Kütüb-ü Tis'a) yeni artezyen su kuyuları açıyor.

Benin'de Peygamber Efendimiz tarafından cennetle müjdelenmiş Sahabe-i Kirâm efendilerimiz, itikâd ve mezhep imamlarımız için 16 artezyen su kuyusu açtık. Şimdi de Togo'da dokuz büyük hadis imamımız adına artezyen su kuyuları açıyoruz.

Bir artezyen su kuyusu bedeli 12.000 dolar, bir hisse bedeli 1000 dolardır.
Siz de bu hayra ortak olabilirsiniz.

Bir artezyen su kuyusundan 15.000'i aşkın insan faydalanabilmektedir. 4.000 litre su deposuna sahiptir.

Bir su sıkıntısının yaşandığı bölgelerde 100 metre ve üzeri derinliklere inilerek faydalanan kişi sayısını maksimum düzeye çıkaran kuyulardır.

Artezyen kuyuları sondaj aletleriyle arazinin kazılması ve kazılan kısma sondaj için yapılmış özel drenaj borular konulması suretiyle inşa edilir. Diğer su kuyusu türlerine göre toprakta daha derine inilmektedir. Bu sebeple Artezyen tipi kuyular daha uzun ömürlüdür.

Elle kazım veya manuel pompa yöntemi ise Afrika’da ve Asya’da en yaygın kullanılan kuyu tipidir. Bu kadar yaygın olmasının sebepleri arasında maliyetinin uygunluğu ve hızlı açılabilir olması sayılabilir.

Her iki kuyu çeşidinden (manuel pomba veya artezyen kuyular) dilediğiniz ile HAYDER vasıtasıyla ümmet coğrafyasında su kuyusu açtırabilirsiniz.