GENÇ YESEVİ - PROJELER | HAYDER | Hoca Ahmet Yesevi Derneği
PROJELER
GENÇ YESEVİ

Hoca Ahmet Yesevi Derneği'nin gençlik oluşumu olan Genç Yesevi, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik ilmi çalışmalar başta olmak üzere birçok faaliyete imza atıyor.

Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı bir gençlik oluşumuna vesile olmak için yola çıkan "Genç Yesevi", HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesinde yaptığı duyuruyla faaliyetlerine başladı.

Genç Yesevi'nin tanıtım videosunun da yayınlandığı gecede HAYDER bağışçıları ve gönüllüleri yeni gençlik hareketine yoğun ilgi gösterdi. "İman, İslam, Aksiyon" sloganıyla çıktıkları Yesevi Yolu'nda binlerce gence ulaşmayı hedefleyen Genç Yesevi ekibi; İtikad İmamımız İmam-ı Mâtürîdî es-Semerkandî’nin, Mezhep İmamımız İmam-ı Azâm Ebu Hanife'nin; gönül erlerimiz Hoca Ahmed Yesevî, Mevlânâ Celâleddin-i Rûmî ve Yunus Emrelerin izlerini takip ederek genç kardeşlerini Allah celle celaluhu ve Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in yoluna çağırarak, İslam medeniyetininin yeniden dirilişini gerçekleştirecek olan neslin inşasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Gönüllülük esasına dayalı olarak faaliyetlerini yürüten Genç Yesevi'ye ilan edildiği günden bugüne onlarca katılım talebi geldi.

Siz de “Genç Yesevi” hakkında detaylı bilgi almak isterseniz www.gencyesevi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
WhatsApp üzerinden de Genç Yesevi ile iletişime geçebilirsiniz. +90 543 651 19 23