AFRİKA YARDIMLARI - PROJELER | HAYDER | Hoca Ahmet Yesevi Derneği
PROJELER
AFRİKA YARDIMLARI

HAYDER, Burkina FasoFildişi Sahili, Etiyopya ve Somali'deki eğitim kurumlarıyla geleceğin âlimlerini yetiştiriyor. İlmi ve fenni derslerin talibi olan genç yaştaki öğrenciler ile içerisinde bulunduğu topluma Rabbimizin kelamı Kur’an-ı Kerim’i ve Resûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem’in sünneti seniyyesini öğretecek bir toplumun inşa edilmesine vesile oluyor.

Aynı zamanda Kurban ve Ramazan dönemlerinde de Afrika çalışmaları çeşitli bölge ve köylerde devam etti.

2019 yılı kurban organizasyonu kapsamında Afrika’da 8 ülkede 9240 hisse kurban keserek bayram mutluluğu kardeşlerimizle paylaşıldı. Kesilen kurbanların etleri Afrika’daki onlarca köyde yaşam mücadelesi veren on binlerce ihtiyaç sahibine ulaştırıldı.

Bu yıl bir ilk olarak Ramazan ayı boyunca her gün Etiyopya’daki İstanbul Camii’nin avlusunda binlerce kişi için Yesevi Sofraları kuruldu.

Yine HAYDER, 2019 yılının ilk 8 ayı içerisinde Afrika’da 34 su kuyusu açarak kardeşlerimize serinlik oldu.

HAYDER tüm bu faaliyetlerle birlikte gıda paketleri ve eğitim araç gereçlerini de kara kıtaya ulaştırıyor.

Siz değerli HAYDER bağışçılarının ve gönüllülerinin destekleriyle Afrika'da yeterli sayıda kitap, defter ve kalemin bulunmadığı bölgelere, eğitim kurumlarına, talebelerimizin daha iyi öğrenim görebilmeleri adına emanetleriniz ulaştırılacaktır. Yardımlar sadece eğitim kurumlarında kullanılacak araç gereçlerle sınırlı değil; aynı zamanda gözleri yollara bakan ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için gıda paketleri de bölgeye götürülecek.

“Afrika’ya Umut Ol” kampanyasıyla siz de HAYDER aracılığıyla daha çok mağdur Müslümana ulaşılmasına vesile olabilirsiniz.

"AFRİKA yaz, 1466'ya SMS gönder, 10 TL bağışta bulun"