Tüm Haberler
Kardeşlerimize El Uzatıyoruz
01.06.2017

kardeslerimize-el-uzatiyoruz

Recep, Şaban ve Ramazan'ı Şerif, üç aylar göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Ancak geride on binlerce mağdurun ve mazlumun yüzünde tebessümler kaldı. Bir de ahiret yurduna gönderdiğimiz salih ameller, oruçlar, teravihler, zekatlar, fitreler ve infaklar var. Allah (celle celaluhu) hepsini kabul eylesin, amin.

Ramazan-ı Şerifte ibadetlerimizle ruhumuzu, zekatlarımızla malımızı, fitrelerimizle bedeninimizi arındırdık. Yapmış olduğumuz ifaklarla da kardeşlerimizle aramızdaki ayrılık fikirlerini arındırdık ve kardeşlik duygularını pekiştirdik. Bence en önemlisi de vermiş olduğumuz birlik, beraberlik ve kardeşlik görüntüsü. Bayram namazı ile bu görüntü tüm dünyaya taşınmış oldu. Allah (celle celaluhu), Ümmet-i Muhammed'e birlik ve beraberlik ihsan eylesin, amin.

HAYDER, Onursal Başkanımız Ahmet Mahmut Ünlü'nün ve siz değerli bağışçılarımızın destekleriyle bu Ramazan'da 5.000 aileye kumanya, yüzlerce talebeye fitre ve zekat dağıttı. HAYDER Aşevinde ürettiği sıcak yemekleri on binlerce talebeye, binlerce muhtaç kardeşimize iftar ve sahur soflarında ikram etti. 1.000'e yakın yetim ve 'insanlığın umudu ol' kampanyası çerçevesinde Somali'ye giden gemiye katkı da bulundu. Suriye'ye Ramazan-ı Şerif'in başında ve sonunda ikişer tır yardım konvoyu gönderdi. Özellikle kuraklığın yoğun olduğu bölgelerde ve Afrika'da su kuyuları açmaya devam etti.

İnşallah Temmuz ayında da çalışmalarımız devam edecek. Ramazan-ı Şerif bitti ama kardeşlerimizin zor koşullardaki yaşam mücadelesi devam ediyor. Bu yüzden aşevimiz açık kalacak. Kurslar ve yurtlar tatile girdi ama ikram noktasında yapmış olduğumuz sıcak yemek dağıtımımız devam edecek. Kumanya dağıtımlarımız devam edecek. Suriye'ye, Hırbet El Coz fırınımıza un ve bölgeye gıda götürecek konvoyumuz da ay sonunda yola çıkacak.

HAYDER Yönetim Kurulumuz ve tüm HAYDER ekibi adına Ramazan-ı Şerif bayramınızı tebrik ederim. Bu bayramın Ümmet-i Muhammed'in birliğine, beraberliğine, dirlğine, diriliğine ve dirilişine vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ederim.

Hep üzerimizde hissetiğimiz dularınızı eksik etmeyiniz ve Allah'a emanet olunuz.

Paylaş
SON EKLENEN Yesevi Yolu HABERLERİ
  • Suriye için de Büyük Kış Yardımı kampanyasını başlattık. Bu konuda da her türlü desteğinizi bekliyoruz. Bu yardımlar ayni bağış şeklinde de olabilir. Kışlık giyecekler, battaniye, soba, yer yatağı ve gıda ürünleri en önemli ihtiyaçlar.
  • Suriye için Büyük Kış Yardımı kampanyamız tüm hızıyla devam ediyor. İlk yardımlar bölgeye ulaştırıldı. Kış gelmeden kardeşlerimizi unutmadığımızı gösterelim.
  • Arakan’da başlayan insanlık dışı soykırım,vahşet ve saldırılar Kurban Bayramı öncesinde içimizi yaraladı. Biz de Arakan için ciddi bir yardım kampanyası başlattık. Bangladeş üzerinden sınırda ki 300 binin üzerindeki kardeşlerimize yardım götüreceğiz.
  • Yeni hizmetlerle, yeni faaliyetlerle, doğru adreslerde sizlerin karşısına çıkmak istiyoruz. İslâm Coğrafyasında daha çok mağdura ve mazluma ulaşmak en büyük gayemiz.
  • Bu sene de üç kıtada, ondan fazla ülkede sizlerin vekâletiyle kurban kesecek olmanın, yüz binlerce mağdurun ve mazlumun yüzünde tebessüme vesile olabilecek olmanın heyecanı içerisindeyiz.
  • Su olmayınca hayat olmuyor, temizlik olmuyor, ibadet olmuyor. Biz de yine sizin desteklerinizle 2017 yılı için 100 yeni su kuyusu açarak bölge halkının ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz.
SON HABERLER