Tüm Haberler
Bir Yudum Hayat
01.05.2017

Bir Yudum Hayat

Zaman hızla akıp gidiyor. Daha bir önceki Ramazân-ı Şerîf sanki dün gibi hafızamızda tazeliğini koruyor. Receb, Şaban ve Ramazan; mübârek üç ayların içindeyiz elhamdülillah. Eskiden büyük zâtlar Ramazan’dan sonra 6 ay o Ramazan’ın kabulü için dua eder, 6 ay da bir sonraki Ramazan’a kavuşmak için dua ederlermiş. Rabbim bizlere de yaklaşmış olduğumuz bu seneki Ramazan’a kavuşmayı ve hakkıyla ihyâ edebilmeyi nasip eylesin. Amin.


Elhamdülillah, Onursal Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocamızın ve sizin desteklerinizle HAYDER her geçen gün daha büyük hizmetlere el atıyor, omuz veriyor. Afrika’da devam eden açlık ve kıtlık sebebiyle Türk Kızılayı'mızın öncülüğünde başlattığımız İnsanlığın Umudu Ol kampanyası kapsamında sizlerden gelen bağışlar ile Somali'ye ilaç yardımlarımızı ulaştırdık. Yine Somali’de su kuyusu çalışmalarımız devam ediyor. Biliyorsunuz, su olmayınca hayat olmuyor, temizlik olmuyor, ibadet olmuyor. Biz de yine sizin desteklerinizle 2017 yılı için 100 yeni su kuyusu açarak bölge halkının ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz.


Suriye’de iç savaş devam ediyor. Devlet büyüklerimizin tüm çabalarına rağmen, Birleşmiş Milletler ipe un sermeye devam ediyor. "Birleşmiş Milletler!" tam da kuruluş amacına uygun hizmet veriyor. Allah Ümmet-i Muhammed’e Ehl-i Sünnet çizgisinde birleşmeyi nasip eylesin. Suriyeli kardeşlerimize yurt içinde ve yurt dışında yardım etmeye devam edeceğiz. Elhamdülillah bu sene Suriye’ye her ayın sonunda iki tır insani yardım malzemesi gönderiyoruz. Hırbet El Coz fırınımızda günlük beş bin aile için (40000 adet) ekmek üretimimiz devam ediyor. Bir işte Allah’ın rızası yoksa o işte hiçbir bereket yoktur. Allah (cc) rızasına uygun işlerde bizleri muvaffak eylesin, rızasına uygun olmayan işlerden muhafaza eylesin. 


İDDEF’in daveti üzerine Burkina Faso’ya bir gezi gerçekleştirdik. Efendi Hazretlerimiz adına İDDEF tarafından yaptırılan medresenin ilk etabının açılışına katıldık. Efendi Hazretlerimizin mahdumu Ahmet Ustaosmanoğlu Hocaefendi ve değerli hocaefendilerin katılımıyla açılış yapıldı. Yurt dışında birçok organizasyona imza atan İDDEF’i tebrik ediyorum. Allah hizmetlerini daim eylesin. İnşallah biz de Burkina Faso’nun bir kariyesinde medrese yaparak bu büyük ilim mücadelesine destek vermeyi düşünüyoruz. Rabbim nasip eylesin.


Hep üzerimizde hissettiğimiz dualarınızı eksik etmeyin ve Allah’a (cc) emanet olun.

 

Paylaş
SON EKLENEN Yesevi Yolu HABERLERİ
  • Suriye için de Büyük Kış Yardımı kampanyasını başlattık. Bu konuda da her türlü desteğinizi bekliyoruz. Bu yardımlar ayni bağış şeklinde de olabilir. Kışlık giyecekler, battaniye, soba, yer yatağı ve gıda ürünleri en önemli ihtiyaçlar.
  • Suriye için Büyük Kış Yardımı kampanyamız tüm hızıyla devam ediyor. İlk yardımlar bölgeye ulaştırıldı. Kış gelmeden kardeşlerimizi unutmadığımızı gösterelim.
  • Arakan’da başlayan insanlık dışı soykırım,vahşet ve saldırılar Kurban Bayramı öncesinde içimizi yaraladı. Biz de Arakan için ciddi bir yardım kampanyası başlattık. Bangladeş üzerinden sınırda ki 300 binin üzerindeki kardeşlerimize yardım götüreceğiz.
  • Yeni hizmetlerle, yeni faaliyetlerle, doğru adreslerde sizlerin karşısına çıkmak istiyoruz. İslâm Coğrafyasında daha çok mağdura ve mazluma ulaşmak en büyük gayemiz.
  • Bu sene de üç kıtada, ondan fazla ülkede sizlerin vekâletiyle kurban kesecek olmanın, yüz binlerce mağdurun ve mazlumun yüzünde tebessüme vesile olabilecek olmanın heyecanı içerisindeyiz.
  • HAYDER, Onursal Başkanımız Ahmet Mahmut Ünlü'nün ve siz değerli bağışçılarımızın destekleriyle bu Ramazan'da 5.000 aileye kumanya, yüzlerce talebeye fitre ve zekat dağıttı.
SON HABERLER