Tüm Haberler
Arakan'a Sefer Var
01.10.2017

Arakana Sefer var

Yeni bir Yesevi Yolunda yine sizlerin karşısındayız. Hayder, gönüllülerinin desteğiyle kardeşlik köprüleri kurmaya devam ediyor. Nasıl zulmü, sömürüyü, kan ve gözyaşını yeryüzüne yaymak isteyen zalimler varsa biz de hep bir yürek olarak iyiliği, hoşgörüyü, barışı ve kardeşliği yaymak için var gücümüzle çalışıyoruz.


Kurban Bayramı vesilesiyle, 3 kıta ve 11 ülkede yapmış olduğumuz kurban organizasyonunu başarıyla gerçekleştirdik. Yüz binlerce kardeşimiz sizlerin bağışlarıyla evlerine et götürdü. Vekâletlerinizle kesilen kurbanlar mağdur ve mazlum coğrafyalarda umut ışığı oldu. Sizler de İnsanlığın umudu oldunuz. Allah CelleCelâlühü hepinizden ebeden daima razı olsun.


Arakan’da başlayan insanlık dışı soykırım,vahşet ve saldırılar Kurban Bayramı öncesinde içimizi yaraladı. Bu yüzden bayram dünya müslümanları açısından buruk geçti. Maalesef Birleşmiş Milletler, İnsanlık ve İslâm ülkeleri yine sınıfta kaldı. Türkiye adına, Sayın Cumhurbaşkanımız hem siyasi hem de insani olarak yaptığı görüşmelerle tüm gayretini ortaya koydu. Bunun neticesinde Tika, Afad ve Kızılay bölgede ilk dağıtımları gerçekleştirdi. Biz de Arakan için ciddi bir yardım kampanyası başlattık. Bangladeş üzerinden sınırda ki 300 binin üzerindeki kardeşlerimize yardım götüreceğiz inşallah. Bölgede ki kardeşlerimiz hunharca katledilirken yerinden yurdundan edilirken biz nasıl durabiliriz. “Müminler birbirlerini sevmekte, birbirlerine merhamette, birbirlerine şefkat göstermekte tek vücut gibidir. O vücudun bir organı rahatsız olursa, diğer organlar da acı çekip uykusuz kalır ” (Cem’ulfevaid el Rudani, 7820; Buhari; Müslim). Allah CelleCelâlühü yapacağınız yardımları şimdiden kabul eylesin. Amin.


Söz verdiğimiz üzere her ay olduğu gibi bu ay da Kurban Bayramı öncesinde 1000 koli kumanya ve 2000 adet gömlek ve diğer malzemeleri Suriye’li kardeşlerimize Güveççi sınır kapımızdan Kızılay aracılığıyla ulaştırdık. Ayrıca yaklaşık 3 ton kurban etinide ( 1000 poşet ) bayramın dördüncü günü bölgede dağıttık. Elhamdülillah Suriye’yi bu ay da unutmadık.


Hep üzerimizde hissettiğimiz dualarınızı eksik etmeyiniz ve Allah’a ( CelleCelâlühü) emanet olunuz.

Lalegül Dergisi, Yesevi Yolu, Eylül Ayı

 

 

Paylaş
SON EKLENEN Yesevi Yolu HABERLERİ
 • Suriye için de Büyük Kış Yardımı kampanyasını başlattık. Bu konuda da her türlü desteğinizi bekliyoruz. Bu yardımlar ayni bağış şeklinde de olabilir. Kışlık giyecekler, battaniye, soba, yer yatağı ve gıda ürünleri en önemli ihtiyaçlar.
 • Suriye için Büyük Kış Yardımı kampanyamız tüm hızıyla devam ediyor. İlk yardımlar bölgeye ulaştırıldı. Kış gelmeden kardeşlerimizi unutmadığımızı gösterelim.
 • Yeni hizmetlerle, yeni faaliyetlerle, doğru adreslerde sizlerin karşısına çıkmak istiyoruz. İslâm Coğrafyasında daha çok mağdura ve mazluma ulaşmak en büyük gayemiz.
 • Bu sene de üç kıtada, ondan fazla ülkede sizlerin vekâletiyle kurban kesecek olmanın, yüz binlerce mağdurun ve mazlumun yüzünde tebessüme vesile olabilecek olmanın heyecanı içerisindeyiz.
 • HAYDER, Onursal Başkanımız Ahmet Mahmut Ünlü'nün ve siz değerli bağışçılarımızın destekleriyle bu Ramazan'da 5.000 aileye kumanya, yüzlerce talebeye fitre ve zekat dağıttı.
 • Su olmayınca hayat olmuyor, temizlik olmuyor, ibadet olmuyor. Biz de yine sizin desteklerinizle 2017 yılı için 100 yeni su kuyusu açarak bölge halkının ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz.
SON HABERLER
 • Oyununuzu Gördük ve Teslim Olmayacağız!
  Bugün döviz kurları üzerinden ülkemize ağır bir ekonomik saldırı başlatılmıştır. Türkiye’nin milli ve yerli politikalar uygulamasını istemeyen karanlık güç odakları, ellerindeki tüm imkânları seferber ederek Türkiye ekonomisine saldırmakta ve hain emellerini Türkiye’ye dayatmaktadırlar.
 • Kamuoyuna Duyuru!
  Ülkemizin ekonomik saldırıya maruz kaldığı açık bir gerçektir. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ekonomik ayağını gerçekleştirmek isteyen, ülkemizi her fırsatta zayıflatarak, milletimizin birlik ve beraberliğini bozma arzu ve gayretinde olan emperyal güçlere karşı, her daim devletimizin, hükümetimizin ve necip milletimizin yanında olduğumuzu belirtmek isteriz.
 • Bayram Mutluluğunu Paylaşmaya Hazırız
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, "Bir 'Hisse' Ortak Ol!" sloganıyla çıktığımız "Yesevi Yolu"nda on binlerce mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahibi kardeşimizle bayram mutluluğunu paylaşmaya hazırlanıyoruz!
 • HAYDER'den Tebrik Ziyareti
  HAYDER Onursal Başkanı Sayın Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi ve HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Kaya, Fatih Belediye Başkanı Sayın Hasan Suver beyefendiyi makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.
 • HAYDER, Arakan'a Bambu Evler Kuruyor!
  HAYDER olarak, bölgede kurduğumuz 250 çadıra ilave olarak daha korunaklı olan ve 150 ailenin barınacağı bambu evler yaparak kardeşlerimize barınma imkânı sağlıyoruz.