Tüm Haberler
"Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" Dağıtımı Başladı!
24.11.2018

Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak başlattığımız "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" projesi kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Kaya beyefendi ile birlikte İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek, öğrenci kardeşlerimize Kur'an-ı Kerim hediye ettik. Başkanımız Sayın Mehmet Kaya, Okul müdürü Cavit Erdem beyefendi ile istişarelerde bulundu. Gelecek nesilleri inşa edecek olan "Asım'ın Nesli" hakkında gerçekleştirilen sohbetin ardından, derneğimize adını veren Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerinin türbesinin resmedildiği tablo, Cavit Erdem beye hediye edildi.

Eski adıyla İstanbul İmam Hatip Lisesi olarak bilinen Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi, bizzat Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 2017 yılında yeni adı ve mimari özellikleriyle yeniden hizmete girmişti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Kaya, genel sekreterimiz Yakup Aydoğdu ve Nurhaktan beyin de katılımlarıyla gerçekleştirilen Kur'an-ı Kerim dağıtımı, öğrenci kardeşlerimizin yüzlerinde tebessüme vesile oldu. Başkanımız, dağıtımın ardından öğrencilere hitaben hayır dualarında bulundular.

Ziyaret sonlanırken Nurhaktan beyle kısa bir röportaj gerçekleştiren Mehmet Kaya, projeyle ilgili açıklama yaptı: "Yurt içinde ve yurt dışında yapmış olduğumuz eğitim çalışmalarına İstanbul'da da güzel bir çalışmayla katkı sağlamak için "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" kampanyası başlattık. Bunu da İstanbulumuzda öncelikli olarak İmam Hatip Liselerinde başlattık. Bu İHL'ler arasından da Cumhurbaşkanımız, devlet başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın mezun olduğu bu lisede kampanyamızı başlatalım dedik. Okul müdürümüz ile birlikte dağıtımlarımız gerçekleşti. Kampanyanın başladığını, dağıtımların devam edeceğini buradan müjdelemek istiyorum. İnşallah rabbim, İstanbulumuzdaki bütün okullarda eğitim gören öğrencilerimize Kur'an-ı Kerim hediye etmeyi nasip eylesin. Biz bu çalışmayı burada başlatmış bulunuyoruz. Rabbim, umduğumuza nail, korktuğumuzdan emin eylesin. Rabbimiz, İHL'ler veya diğer eğitim kurumlarında vatanına, milletine, devletine bağlı; dinini, imanını Kur'an'ını, ezanını ve bayrağını seven nesiller yetişmesini nasip eylesin. Amin."

Başlattığımız bu kampanya ile birlikte İmam Hatip Liseleri başta olmak üzere, ülkemizin Kur'an-ı Kerim'e ihtiyaç duyulan bölgelerindeki tüm eğitim kurumlarına Allah'ın hidayet ve bir rahmet olarak gönderdiği Kur'an-ı Kerim'i hediye ederek, Kur'an'la büyüyen bir nesli inşa etmeyi amaçlıyoruz.

HAYDER olarak başlattığımız bu projeyle siz de "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" hediye edebilirsiniz.

SON EKLENEN Kampanyalar HABERLERİ
 • “Kan Vererek Can Kurtarabilirsin” diyen HAYDER, gönüllüleriyle birlikte Kızılay’a destek oldu.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Türk Kızılayı işbirliğiyle 22 Mart Cuma günü Fatih Camii’nde kan bağışı kampanyası düzenliyor.
 • HAYDER olarak, Lalegül ailesi ile birlikte Çanakkale şehitlerimiz nezdinde tüm şühedamız için hatm-i şerifler okuyoruz. Okunan Hatm-i Şeriflerin duası Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi tarafından yapılacaktır.
 • Uzun yıllar süren işgal bölgede iç karışıklık, mezhep çatışmaları ve terör örgütleri gibi problemleri beraberinde getirdi. HAYDER olarak, DAEŞ saldırılarından kaçarak Kerkük'teki Yahyava Kampı'nda hayata tutunmaya çalışan Türkmen kardeşl...
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Allah'ın kelamı Kur'an-ı Kerim'i on binlerce öğrenciye ulaştırmak için çalışmalarına başladı. Başlattığı bu kampanya ile İstanbul Fatih bölgesi başta olmak üzere, orta okul ve lise düzeyindeki eğitim kurum...
 • “Afrin’de Yiğitlere, Çanakkale’de Şehitlere Dua” Tema’sıyla İstanbul’dan 34 otobüs, Bursa’dan 6 otobüs ile yola çıkan iki binin üzerindeki Hayder gönüllüsü, sabah namazını Akbaş Şehitliği’nde kıldılar. Şehitlikte verilen namaz molasının ardından N...
SON HABERLER
 • HAYDER, 2019 yılı kurban organizasyonunu “Kardeşin Paydaşın Olsun” mottosuyla gerçekleştirerek, 3 kıta 14 ülkede emanetiniz olan kurbanlarınızı vekaletinizle kesti ve kurbanların etlerini kesim yapılan bölgede tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.
 • #İdlibiUnutma | HAYDER, Suriye’ye doğru yola çıkarak İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren yüzlerce aileye gıda yardımlarınızı ulaştırıyor.
 • Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin tavsiyeleri doğrultusunda, HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve HAYDER Genel Sekreteri Yakup Aydoğdu, Doğu Türkistan Ulemaları Derneği yetkilileriyle bir araya geldi.
 • 3 Temmuz 2019 tarihinde, derneğimize ait taşıtın İBB tarafından tahsis edildiği iddiasi üzerine ilgili belgelerle açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.
 • HAYDER, 3 kıta 14 ülkede kurban hisselerinizi vekâletinizle keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor!