Tüm Haberler
"Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" Dağıtımı Başladı!
24.11.2018

Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak başlattığımız "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" projesi kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Kaya beyefendi ile birlikte İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek, öğrenci kardeşlerimize Kur'an-ı Kerim hediye ettik. Başkanımız Sayın Mehmet Kaya, Okul müdürü Cavit Erdem beyefendi ile istişarelerde bulundu. Gelecek nesilleri inşa edecek olan "Asım'ın Nesli" hakkında gerçekleştirilen sohbetin ardından, derneğimize adını veren Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerinin türbesinin resmedildiği tablo, Cavit Erdem beye hediye edildi.

Eski adıyla İstanbul İmam Hatip Lisesi olarak bilinen Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi, bizzat Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 2017 yılında yeni adı ve mimari özellikleriyle yeniden hizmete girmişti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Kaya, genel sekreterimiz Yakup Aydoğdu ve Nurhaktan beyin de katılımlarıyla gerçekleştirilen Kur'an-ı Kerim dağıtımı, öğrenci kardeşlerimizin yüzlerinde tebessüme vesile oldu. Başkanımız, dağıtımın ardından öğrencilere hitaben hayır dualarında bulundular.

Ziyaret sonlanırken Nurhaktan beyle kısa bir röportaj gerçekleştiren Mehmet Kaya, projeyle ilgili açıklama yaptı: "Yurt içinde ve yurt dışında yapmış olduğumuz eğitim çalışmalarına İstanbul'da da güzel bir çalışmayla katkı sağlamak için "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" kampanyası başlattık. Bunu da İstanbulumuzda öncelikli olarak İmam Hatip Liselerinde başlattık. Bu İHL'ler arasından da Cumhurbaşkanımız, devlet başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın mezun olduğu bu lisede kampanyamızı başlatalım dedik. Okul müdürümüz ile birlikte dağıtımlarımız gerçekleşti. Kampanyanın başladığını, dağıtımların devam edeceğini buradan müjdelemek istiyorum. İnşallah rabbim, İstanbulumuzdaki bütün okullarda eğitim gören öğrencilerimize Kur'an-ı Kerim hediye etmeyi nasip eylesin. Biz bu çalışmayı burada başlatmış bulunuyoruz. Rabbim, umduğumuza nail, korktuğumuzdan emin eylesin. Rabbimiz, İHL'ler veya diğer eğitim kurumlarında vatanına, milletine, devletine bağlı; dinini, imanını Kur'an'ını, ezanını ve bayrağını seven nesiller yetişmesini nasip eylesin. Amin."

Başlattığımız bu kampanya ile birlikte İmam Hatip Liseleri başta olmak üzere, ülkemizin Kur'an-ı Kerim'e ihtiyaç duyulan bölgelerindeki tüm eğitim kurumlarına Allah'ın hidayet ve bir rahmet olarak gönderdiği Kur'an-ı Kerim'i hediye ederek, Kur'an'la büyüyen bir nesli inşa etmeyi amaçlıyoruz.

HAYDER olarak başlattığımız bu projeyle siz de "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" hediye edebilirsiniz.

 • hayder-kuranı-kerim-dağıtımı.JPG
 • hayder-kuranı-kerim-dağıtımı2.JPG
 • hayder-kuranı-kerim-dağıtımı3
 • hayder-kuranı-kerim-dağıtımı4
 • hayder-kuranı-kerim-dağıtımı5.JPG
 • hayder-kuranı-kerim-dağıtımı6
SON EKLENEN Kampanyalar HABERLERİ
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Allah'ın kelamı Kur'an-ı Kerim'i on binlerce öğrenciye ulaştırmak için çalışmalarına başladı. Başlattığı bu kampanya ile İstanbul Fatih bölgesi başta olmak üzere, orta okul ve lise düzeyindeki eğitim kurum...
 • “Afrin’de Yiğitlere, Çanakkale’de Şehitlere Dua” Tema’sıyla İstanbul’dan 34 otobüs, Bursa’dan 6 otobüs ile yola çıkan iki binin üzerindeki Hayder gönüllüsü, sabah namazını Akbaş Şehitliği’nde kıldılar. Şehitlikte verilen namaz molasının ardından N...
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği,(HAYDER) Havaların soğuması üzerine Suriye için büyük kış yardımı hazırlıklarına başladı.
 • Arakan’da Müslümanlar katlediliyor. Katliamın boyutu o kadar büyük ki 4 milyondan fazla olan Müslüman nüfus son 30 yılda 1 milyon çizgisine dayandı.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği (HAYDER) ve Türk Kızılayı ortaklığıyla İstanbul Fatih’teki Fatih Camii avlusunda 18-19 Mart tarihlerinde kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği (HAYDER), Türk Kızılay'ı ile birlikte ortak kan bağışı kampanyası gerçekleştiriyor.
SON HABERLER
 • Dünya'nın Sessiz Kaldığı Yemen'e Sessiz Kalma!
  HAYDER, acil koduyla insani yardım malzemelerini Yemen’e doğru yola çıkarıyor. Dünyanın Sessiz Kaldığı Yemen’e, Sessiz Kalma! diyorsanız, HAYDER'in Yemen’e yönelik çalışmalarına destek olabilirsiniz.
 • "Kara Kıta" Afrika'ya Yardımlarınız Ulaştı!
  Yesevi yolu yürüyüşümüzün yurtdışı ayağında “Afrika'ya Elini Uzat!" Kampanyasıyla başlayan insani yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
 • "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" Dağıtımı Başladı!
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak başlattığımız "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" projesi kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Kaya beyefendi ile birlikte İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek, öğrenci kardeşlerimize Kur'an-ı Kerim hediye ettik.
 • Hindistan'da Mevlid-i Şerif Organizasyonu
  HAYDER, Hindistan'daki partner kuruluşu Syed Ehraz Foundation ile birlikte, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği mübarek günün hatrına, Hindistan'daki ihtiyaç sahiplerine battaniye ve gıda yardımında bulundu. HAYDER olarak, Türkiye ile sınırlı kalmayıp, ümmet coğrafyasında kurduğumuz kardeşlik köprüleriyle birlikte Hindistan'daki Müslüman kardeşlerimizle de oradaki temsilcilerimiz vasıtasıyla Mevlid-i Şerif gecesini ihya etmenin sevinci içerisindeyiz.
 • Mevlid-i Şerifi Dernek Merkezimizde İhya Ettik
  Alemlere rahmet olarak gönderilen, kâinatın efendisi, hâtemü'l enbiyâ, sonsuz rahmet, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği Rebiülevvel ayının 12. gecesinde, dernek merkezimizde onursal başkanımız Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi ve cemaatimiz ile birlikte Mevlid-i Şerif gecemizi ihya ettik.