Tüm Haberler
"Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" Dağıtımı Başladı!
24.11.2018

Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak başlattığımız "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" projesi kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Kaya beyefendi ile birlikte İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek, öğrenci kardeşlerimize Kur'an-ı Kerim hediye ettik. Başkanımız Sayın Mehmet Kaya, Okul müdürü Cavit Erdem beyefendi ile istişarelerde bulundu. Gelecek nesilleri inşa edecek olan "Asım'ın Nesli" hakkında gerçekleştirilen sohbetin ardından, derneğimize adını veren Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerinin türbesinin resmedildiği tablo, Cavit Erdem beye hediye edildi.

Eski adıyla İstanbul İmam Hatip Lisesi olarak bilinen Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi, bizzat Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 2017 yılında yeni adı ve mimari özellikleriyle yeniden hizmete girmişti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Kaya, genel sekreterimiz Yakup Aydoğdu ve Nurhaktan beyin de katılımlarıyla gerçekleştirilen Kur'an-ı Kerim dağıtımı, öğrenci kardeşlerimizin yüzlerinde tebessüme vesile oldu. Başkanımız, dağıtımın ardından öğrencilere hitaben hayır dualarında bulundular.

Ziyaret sonlanırken Nurhaktan beyle kısa bir röportaj gerçekleştiren Mehmet Kaya, projeyle ilgili açıklama yaptı: "Yurt içinde ve yurt dışında yapmış olduğumuz eğitim çalışmalarına İstanbul'da da güzel bir çalışmayla katkı sağlamak için "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" kampanyası başlattık. Bunu da İstanbulumuzda öncelikli olarak İmam Hatip Liselerinde başlattık. Bu İHL'ler arasından da Cumhurbaşkanımız, devlet başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın mezun olduğu bu lisede kampanyamızı başlatalım dedik. Okul müdürümüz ile birlikte dağıtımlarımız gerçekleşti. Kampanyanın başladığını, dağıtımların devam edeceğini buradan müjdelemek istiyorum. İnşallah rabbim, İstanbulumuzdaki bütün okullarda eğitim gören öğrencilerimize Kur'an-ı Kerim hediye etmeyi nasip eylesin. Biz bu çalışmayı burada başlatmış bulunuyoruz. Rabbim, umduğumuza nail, korktuğumuzdan emin eylesin. Rabbimiz, İHL'ler veya diğer eğitim kurumlarında vatanına, milletine, devletine bağlı; dinini, imanını Kur'an'ını, ezanını ve bayrağını seven nesiller yetişmesini nasip eylesin. Amin."

Başlattığımız bu kampanya ile birlikte İmam Hatip Liseleri başta olmak üzere, ülkemizin Kur'an-ı Kerim'e ihtiyaç duyulan bölgelerindeki tüm eğitim kurumlarına Allah'ın hidayet ve bir rahmet olarak gönderdiği Kur'an-ı Kerim'i hediye ederek, Kur'an'la büyüyen bir nesli inşa etmeyi amaçlıyoruz.

HAYDER olarak başlattığımız bu projeyle siz de "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" hediye edebilirsiniz.

 • hayder-kuranı-kerim-dağıtımı.JPG
 • hayder-kuranı-kerim-dağıtımı2.JPG
 • hayder-kuranı-kerim-dağıtımı3
 • hayder-kuranı-kerim-dağıtımı4
 • hayder-kuranı-kerim-dağıtımı5.JPG
 • hayder-kuranı-kerim-dağıtımı6
SON EKLENEN Kampanyalar HABERLERİ
 • HAYDER olarak, Lalegül ailesi ile birlikte Çanakkale şehitlerimiz nezdinde tüm şühedamız için hatm-i şerifler okuyoruz. Okunan Hatm-i Şeriflerin duası Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi tarafından yapılacaktır.
 • Uzun yıllar süren işgal bölgede iç karışıklık, mezhep çatışmaları ve terör örgütleri gibi problemleri beraberinde getirdi. HAYDER olarak, DAEŞ saldırılarından kaçarak Kerkük'teki Yahyava Kampı'nda hayata tutunmaya çalışan Türkmen kardeşl...
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Allah'ın kelamı Kur'an-ı Kerim'i on binlerce öğrenciye ulaştırmak için çalışmalarına başladı. Başlattığı bu kampanya ile İstanbul Fatih bölgesi başta olmak üzere, orta okul ve lise düzeyindeki eğitim kurum...
 • “Afrin’de Yiğitlere, Çanakkale’de Şehitlere Dua” Tema’sıyla İstanbul’dan 34 otobüs, Bursa’dan 6 otobüs ile yola çıkan iki binin üzerindeki Hayder gönüllüsü, sabah namazını Akbaş Şehitliği’nde kıldılar. Şehitlikte verilen namaz molasının ardından N...
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği,(HAYDER) Havaların soğuması üzerine Suriye için büyük kış yardımı hazırlıklarına başladı.
 • Arakan’da Müslümanlar katlediliyor. Katliamın boyutu o kadar büyük ki 4 milyondan fazla olan Müslüman nüfus son 30 yılda 1 milyon çizgisine dayandı.
SON HABERLER
 • Çanakkale Şehitleri İçin Hatm-i Şerifler Okuyoruz
  HAYDER olarak, Lalegül ailesi ile birlikte Çanakkale şehitlerimiz nezdinde tüm şühedamız için hatm-i şerifler okuyoruz. Okunan Hatm-i Şeriflerin duası Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi tarafından yapılacaktır.
 • HAYDER, Geleceğe Bir Fidan Dikiyor!
  HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!
 • HAYDER'in Yardımları Yemen'e Ulaştı!
  "Yemen'e Sessiz Kalma!" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyası Yemen'e ulaştı!
 • Genç Yesevi Çalışmalarına Başladı!
  Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı bir gençlik oluşumuna vesile olmak için yola çıkan "Genç Yesevi", Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesinde yaptığı duyuruyla faaliyetlerine başladı.
 • Mekke'nin Fethi Gecesini İhya Ettik!
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, 31 Aralık Pazartesi'yi Salı gününe bağlayan gecede, Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesi münasebetiyle Sinan Erdem Spor Salonu'nda program düzenledik.