Tüm Haberler
HAYDER'den Kan Bağışı Kampanyası
23.03.2019

HAYDER ve Türk Kızılayı'ndan Kan Bağışı Kampanyası

 

HAYDER, Türk Kızılayı ile birlikte 22 Mart Cuma günü Fatih Camii'nin avlusunda kan bağışı organizasyonu düzenledi.

“Kan Vererek Can Kurtarabilirsin” diyen HAYDER, gönüllüleriyle birlikte Kızılay’a destek oldu. Cuma günü olması sebebiyle namaz çıkışında yoğun ilgi gören kan bağışı, 18-65 yaş kişilerden kabul edilerek sabah saatlerinden akşam 18.30’a kadar devam etti.

Kızılay çadırında yerini alan HAYDER Aşevi, kan bağışında bulunan kişilere gün boyunca helva dağıtımında bulundu.

Yeni gençlik oluşumu Genç Yesevi de kampanyaya destek oldu. Yesevi Gençliği, HAYDER’in ve Türk Kızılay’ın broşürlerini dağıtarak camii cemaatini ve bölge halkını kan vermeye davet etti. Halkımızın yanı sıra yabancı uyruklu vatandaşlarımız da kampanyaya yoğun ilgi gösterdi.

HAYDER ve Türk Kızılay’ın Mart ayında gerçekleştirdiği bu kampanya ilk değil. Daha önce 2015, 2016 ve 2017 yıllarında art arda gerçekleştirilen kan bağışı kampanyaları bu yıl da devam etti.

HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, “düzenlediğimiz organizasyona katılarak bizleri yalnız bırakmayan tüm gönüldaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Paylaş
SON EKLENEN Kampanyalar HABERLERİ
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Türk Kızılayı işbirliğiyle 22 Mart Cuma günü Fatih Camii’nde kan bağışı kampanyası düzenliyor.
 • HAYDER olarak, Lalegül ailesi ile birlikte Çanakkale şehitlerimiz nezdinde tüm şühedamız için hatm-i şerifler okuyoruz. Okunan Hatm-i Şeriflerin duası Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi tarafından yapılacaktır.
 • Uzun yıllar süren işgal bölgede iç karışıklık, mezhep çatışmaları ve terör örgütleri gibi problemleri beraberinde getirdi. HAYDER olarak, DAEŞ saldırılarından kaçarak Kerkük'teki Yahyava Kampı'nda hayata tutunmaya çalışan Türkmen kardeşl...
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak başlattığımız "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" projesi kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Kaya beyefendi ile birlikte İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyare...
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Allah'ın kelamı Kur'an-ı Kerim'i on binlerce öğrenciye ulaştırmak için çalışmalarına başladı. Başlattığı bu kampanya ile İstanbul Fatih bölgesi başta olmak üzere, orta okul ve lise düzeyindeki eğitim kurum...
 • “Afrin’de Yiğitlere, Çanakkale’de Şehitlere Dua” Tema’sıyla İstanbul’dan 34 otobüs, Bursa’dan 6 otobüs ile yola çıkan iki binin üzerindeki Hayder gönüllüsü, sabah namazını Akbaş Şehitliği’nde kıldılar. Şehitlikte verilen namaz molasının ardından N...
SON HABERLER
 • Hoca Ahmet Yesevi Özel Programı, 13 Ekim Pazar günü saat 13.00’te Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Prof. Dr. Necdet Tosun, Prof. Dr. Nadirhan Hasan, Dr. Öğr. Üyesi Necdet Yılmaz, Dr. Hayati Bice ve HAYDER gönüllülerinin katılımıyla gerçekleşti.
 • Yetiştirdiği erenlerle Anadolu’yu ehli sünnet itikadı ve tasavvufla mayalayan Pîr-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri hayatı, davası ve hikmetleriyle ele alınıyor.
 • HAYDER, İdlib’in Hazano ve Maarat el-Missirin kasabaları başta olmak üzere, Suriye'deki iç savaştan kaçan mazlumlar için Türkiye sınırında kurulan Atme Kampı'nda dağıtımları gerçekleştirdi.
 • Son zamanlarda, Hoca Ahmet Yesevi Derneği (HAYDER)’in adını kullanan bazı dolandırıcı şahışların kıymetli bağışçılarımızdan yardım talep ettiğini derneğimize gelen çağrılardan üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
 • HAYDER Aşevi, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında hizmet vermek için hazırlıklarını tamamlayarak dün ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.