Tüm Haberler
Yetimler Kimsesiz Kalmasın
05.04.2018

 

Yetimler Allah'ın mü'minlere emanetidir. Yetimleri koruyup gözetmek, onlara sahip çıkmak ve ihtiyaçlarını gidermek mü'minler üzerine bir görevdir. 

Nitekim kendisi de yetim kalan Allah Resûlü sallallâhu aleyhi ve sellem yetimler üzerine büyük bir şefkatle titrerdi. Allah Resûlünün ashabından olan Sehl bin Sad radıyallahu anh, Resûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem'in bir mecliste bulunurken, "Ben ve yetimin kefili cennette böyleyiz" dedikten sonra şehadet ve orta parmağını yan yana işaret ettiğini bizlere aktarmıştır.

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Türkiye ve Doğu Guta’da yüzlerce yetime sahip çıkıyor, yardım elini uzatarak onların "kimsesi" oluyor.

HAYDER, "Yetimler Kimsesiz Kalmasın" sloganıyla başlattığı kampanya ve İle bağışçılar ve yetimler arasında kardeşlik köprüleri kuruyor.

Siz de, Rabbimizin "Hayırda yarışın" ayeti gereğince, aylık 200 TL olan yetim sponsor bedelini karşılayarak bir yetime sahip çıkabilirsiniz.

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER
 • HAYDER ve Türk Kızılayından Kan Bağışı Kampanyası!
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Türk Kızılayı işbirliğiyle 22 Mart Cuma günü Fatih Camii’nde kan bağışı kampanyası düzenliyor.
 • Duyuru!
  Derneğimizin telefon numarası olan 0212 923 1 923 dışında HAYDER adına sizi arayan kişi, kurum ve kuruluşları kesinlikle dikkate almamanızı ve bu konuda temkinli davranmanızı rica ederiz.
 • HAYDER'in Yardımları Kerkük Türkmenlerine Ulaştı!
  HAYDER'in, "Kardeşine Irak Kalma!" sloganıyla başlattığı yardımlar Irak'ın Kerkük kentindeki Yahyava Çadır Kampı'nda yaşayan Telaferli 550 aileye ulaştı.
 • Çanakkale Şehitleri İçin Hatm-i Şerifler Okuyoruz
  HAYDER olarak, Lalegül ailesi ile birlikte Çanakkale şehitlerimiz nezdinde tüm şühedamız için hatm-i şerifler okuyoruz. Okunan Hatm-i Şeriflerin duası Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi tarafından yapılacaktır.
 • HAYDER, Geleceğe Bir Fidan Dikiyor!
  HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!