Tüm Haberler
Suriye Yardımları Bölgeye Ulaştı
16.04.2019

Suriye Yardımları Bölgeye Ulaştı

26 ton un, 1306 kıyafet ve 4 bin çift ayakkabı…

12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

HAYDER, 2017 yılından bu yana İdlib’de işlettiği ‘Hırbet El Coz Ekmek Fırını’na sizlerin destekleriyle 26 ton un yardımında bulunarak, bölgedeki çadır kentte yaşam mücadelesi veren ailelere ekmek dağıtımı yaptı… Ekmek dağıtımının yanı sıra, Suriye’nin çeşitli bölgelerinden İdlib’e göç etmiş olan mazlumlara gıda ve giysi yardımı da yapıldı.

Dernek görevlilerimiz, bölgedeki çalışmaları birlikte gerçekleştirdiğimiz partner kuruluşumuz Zeyd bin Sabit Derneği yetkilileriyle de görüşerek, hem Ramazan’da Suriye’de kurulacak olan Yesevi Sofraları hakkında, hem de Suriye’deki Müslümanların genel durumu hakkında bilgi aldılar.

Suriye’de burs desteği verdiğimiz 50 yetimin eğitim gördüğü okulu da ziyaret ettik. Hafızlık ve İslami ilimler alanında çalışmalarını sürdüren kardeşlerimize kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunarak hayır dualarını aldık…

HAYDER’in Suriye’deki çalışmalarına destek vererek bölgedeki kardeşlerimizi yalnız bırakmayan gönüldaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER