Tüm Haberler
Ramazan Faaliyetlerimiz Devam Ediyor
08.06.2018

Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, ümmet coğrafyasındaki faaliyetlerimizi Ramazan ayında da sürdürüyoruz. Bu mübarek ayda mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için iftar sofraları kurmanın sevincini yaşıyoruz. 

Zalim Esed rejiminin Doğu Guta’yı kuşatmasının ardından Suriye’nin İdlib beldesine göç eden Doğu Gutalı Müslüman kardeşlerimiz için Ramazan ayında 30 gün boyunca günlük 1.000 kişilik iftar sofraları kurarak; ihtiyaç sahiplerinin kimsesiz çocukların, mağdur ve mazlumların hayır dualarını aldık.

İftar soframızın ikinci durağı ise Hindistan’dı. Müslümanların nüfusun %15’ini oluşturduğu Hindistan’ın, Carkhand gibi bazı eyaletlerinde, Müslümanlar zor hayat koşulları altında mücadele ediyor. Fakirlik ve yoksulluk içerisinde yaşayan kardeşlerimiz için bağışçılarımızın destekleriyle Ramazan ayı boyunca her gün 500 kişilik iftar sofrası kurarak, onlara sıcak yemek dağıtımında bulunduk. 

Ümmet coğrafyasında kurduğumuz iftar sofralarında son durağımız ise dernek merkezimiz oldu. Yıl boyu devam eden yemek dağıtımlarına ilaveten sohbet günlerinde iftar sofraları kurduk.

HAYDER’in faaliyetlerine destek vererek, mazlum coğrafyalardaki çalışmalarımıza kardeşlerimiz için destekte bulunan tüm bağışçılarımıza ve gönüllülerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Paylaş
SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.
 • 12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 • Hayırda yarışan sizlerin destek ve bağışlarıyla Türkiye’den Suriye’ye, Etiyopya’dan Hindistan’a kadar Ramazan bereketini ulaştırmak için yollara çıkan HAYDER, binlerce mazluma umut olmaya gidiyor.
 • HAYDER'in, "Kardeşine Irak Kalma!" sloganıyla başlattığı yardımlar Irak'ın Kerkük kentindeki Yahyava Çadır Kampı'nda yaşayan Telaferli 550 aileye ulaştı.
 • HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!
SON HABERLER
 • Ramazan Faaliyetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor!
  Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.
 • Mütevelli Heyeti Bir Araya Geldi
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği Mütevelli Heyeti, 2 Mayıs Perşembe akşamı dernek merkezinde verilen yemekte bir araya geldi.
 • Suriye Yardımları Bölgeye Ulaştı
  12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi: Teşekkürler!
  HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 • HAYDER Hatıra Ormanı Açıldı
  HAYDER Hatıra Ormanı, Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hoca Efendi’nin, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kaya’nın ve kıymetli gönüldaşlarımızın katılımlarıyla açıldı.