Tüm Haberler
"Onlar Üşümesin, Onlar Aç Kalmasın" (Büyük Kış Yardımı)
04.11.2019

HAYDER’den Suriye’ye Büyük Kış Yardımı!

Kışın dondurucu soğuğunda üşüyen eller, kumanya ve battaniye yardımlarınızı bekliyor...

Soğuk kış günlerinde yüzlerde sıcacık bir tebessüm olmak ve kardeşlerimizin kışlık ihtiyaçlarını karşılamak için her kış olduğu gibi bu yıl da yola çıkıyoruz!

HAYDER, Büyük Kış Yardımı kapsamında Suriye’nin çeşitli bölgelerine 10 bin adet battaniye ve 10 bin adet kumanya yardımı götürüyor.

Ülkemizde de hissedilen soğuk havalar Orta Doğu’yu, bilhassa Suriye’yi de etkisi altına almaya başladı.

HAYDER, derme-çatma metruk yapılarda çok zor koşullar altında yaşam mücadelesi veren Suriye’deki çocukların, yaşlıların, mültecilerin ve ihtiyaç sahibi ailelerin, ısınma ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlıklarına başladı.

Suriye’de 2011 yılında başlayan iç savaşlar ve işgaller neticesinde milyonlarca insan sınır ülkelere hicret etmek zorunda kalırken, yüz binlerce dul ve yetim de çadır kamplarda hayatını sürdürmek zorunda kaldı.

Savaş, afet, hastalık ve yoksulluk nedeniyle Suriye’deki binlerce insan yardım bekliyor...

Onlar Üşümesin, Onlar Aç Kalmasın...

Battaniye bedeli 30₺
Kumanya bedeli 100₺

Siz de bu hayra ortak olabilirsiniz:
0212 923 1 923

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
  • İdlib'de başlayan operasyon sonrası Hoca Ahmet Yesevi Derneği tarafından İdlib için başlatılan Büyük Kış Yardımı çağrısıyla, kırsal kesimlerde yaşayan ailelere 1500 kumanya ve 5 binin üzerinde battaniye dağıtımı gerçekleştirildi.
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de “Kardeşine Irak Kalma” diyerek bölgedeki yüzlerce aileye kumanya yardımı ulaştırmak için yola çıkıyor.
  • Koca bir yılı geride bıraktık. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, desteklerinizle 2019 yılında birçok faaliyete imza attı...
  • Müslümanların ilk hicret durağı Habeşistan’a 2016 yılında el birliğiyle vefa projesi başlatan HAYDER, bölgeye bir eğitim kurumu, bir su kuyusu ve ek hizmet alanı oluşturmuştu. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, şimdi de külliyeye cami inşa etmek için yola...
  • HAYDER’in Eylül ayında “Afrika’ya Umut Ol” sloganıyla başlattığı yardımlar Burkina Faso, Fildişi Sahili, Somali ve Etiyopya’ya ulaştı!
  • HAYDER, kullanılabilir durumdaki ikinci el ya da hiç kullanmadığınız sıfır eşyalarınızı alarak, yurt içi yardım biriminin tespit ettiği yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaştırıyor.
SON HABERLER