Tüm Haberler
"Onlar Üşümesin, Onlar Aç Kalmasın" (Büyük Kış Yardımı)
04.11.2019

HAYDER’den Suriye’ye Büyük Kış Yardımı!

Kışın dondurucu soğuğunda üşüyen eller, kumanya ve battaniye yardımlarınızı bekliyor...

Soğuk kış günlerinde yüzlerde sıcacık bir tebessüm olmak ve kardeşlerimizin kışlık ihtiyaçlarını karşılamak için her kış olduğu gibi bu yıl da yola çıkıyoruz!

HAYDER, Büyük Kış Yardımı kapsamında Suriye’nin çeşitli bölgelerine 10 bin adet battaniye ve 10 bin adet kumanya yardımı götürüyor.

Ülkemizde de hissedilen soğuk havalar Orta Doğu’yu, bilhassa Suriye’yi de etkisi altına almaya başladı.

HAYDER, derme-çatma metruk yapılarda çok zor koşullar altında yaşam mücadelesi veren Suriye’deki çocukların, yaşlıların, mültecilerin ve ihtiyaç sahibi ailelerin, ısınma ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlıklarına başladı.

Suriye’de 2011 yılında başlayan iç savaşlar ve işgaller neticesinde milyonlarca insan sınır ülkelere hicret etmek zorunda kalırken, yüz binlerce dul ve yetim de çadır kamplarda hayatını sürdürmek zorunda kaldı.

Savaş, afet, hastalık ve yoksulluk nedeniyle Suriye’deki binlerce insan yardım bekliyor...

Onlar Üşümesin, Onlar Aç Kalmasın...

Battaniye bedeli 30₺
Kumanya bedeli 100₺

Siz de bu hayra ortak olabilirsiniz:
0212 923 1 923

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, koronavirüs sebebiyle evlerinden çıkamayan 65 yaş üzerindeki büyüklerimize ve ihtiyaç sahibi ailelere, her gün evlerine kadar giderek sıcak yemek dağıtımında bulunuyor!
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği’nin “Sorun Küresel, Mücadele Ulusal” anlayışıyla bu zorlu süreçte aldığı bazı önlemler ve çalışmalar şu şekildedir...
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, bu yıl Ramazan-ı Şerif’te 6 ülkede Yesevi Sofrası kurarak, Ramazan sevincini ümmet coğrafyasındaki ihtiyaç sahibi Müslümanlarla paylaşıyor!
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, yurt içinde yaptığı ev ziyaretleri sonucunda tespit ettiği yüzlerce/binlerce ihtiyaç sahibi aileye, Ramazan ayı boyunca tüm kuru gıda ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri şekilde hazırlanan “Yesevi Kumanyası” dağıtıyor!
  • Sayın Cumhurbaşkanımızın uyarılarını dikkate alarak, HAYDER personelinin bir kısmı evden, bir kısmı da dernek merkezinden çalışmalarına devam edecektir.