Tüm Haberler
"Kara Kıta" Afrika'ya Yardımlarınız Ulaştı!
29.11.2018

Kara Kıta; Afrika'ya Yardımlarınız Ulaştı!

HAYDER ve Afrika Yardımları

Yesevi Yolu yürüyüşümüzün yurt dışı ayağında “Afrika'ya Elini Uzat!" Kampanyasıyla başlayan insani yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Etiyopya, Fildişi Sahili, Burkina Faso ve Somali'de başlattığımız yardım kampanyasının Burkina Faso ayağı tamamlandı. Güvenli gıda, içme suyu, eğitim ve sağlık hizmetleri gibi temel insani ihtiyaçlardan mahrum kalan kardeşlerimize sizlerin destekleriyle gıda yardımında bulunduk.

Ümmetin "Kara Kıtası": Afrika...

Yüksek miktarda paralar harcayarak Afrika'yı Hristiyanlaştırmak için on yıllardır misyonerlik faaliyeti yürüten kurumlar, halkı sömürge hâkimiyetine hazır hale getirerek bölgenin tabii zenginliklerini Avrupa'ya aktarırken¸ diğer yandan da Afrika insanını köleleştirdiler. Bu açıdan, ümmetimizin "kara kıtası" Afrika'ya yönelerek faaliyetleri artırmak, kardeşlerimize elimizi uzatarak onlara destek ve umut olmak son derece önem arz ediyor.

HAYDER'in Afrika'daki faaliyetleri gıda yardımlarıyla sınırlı değil. Kıtanın farklı ülkelerinde bugüne kadar onlarca su kuyusu açılırken, Burkina Faso da dahil olmak üzere Etiyopya ve Fildişi Sahili'nde, İsmailağa camiası yurt dışı yardım birimi İddef’le ortak açılan eğitim kurumları, Afrikalı çocukları İslami ilimlerle geleceğe hazırlıyor.

Açlık, kuraklık, susuzluk ve eğitimsizlik gibi temel insani problemle mücadele eden Afrika'ya siz de HAYDER aracılığıyla destek olabilirsiniz.

0212 923 1 923

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • 12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 • Hayırda yarışan sizlerin destek ve bağışlarıyla Türkiye’den Suriye’ye, Etiyopya’dan Hindistan’a kadar Ramazan bereketini ulaştırmak için yollara çıkan HAYDER, binlerce mazluma umut olmaya gidiyor.
 • HAYDER'in, "Kardeşine Irak Kalma!" sloganıyla başlattığı yardımlar Irak'ın Kerkük kentindeki Yahyava Çadır Kampı'nda yaşayan Telaferli 550 aileye ulaştı.
 • HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!
 • "Yemen'e Sessiz Kalma!" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyası Yemen'e ulaştı!
SON HABERLER
 • Suriye Yardımları Bölgeye Ulaştı
  12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi: Teşekkürler!
  HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 • HAYDER Hatıra Ormanı Açıldı
  HAYDER Hatıra Ormanı, Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hoca Efendi’nin, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kaya’nın ve kıymetli gönüldaşlarımızın katılımlarıyla açıldı.
 • HAYDER, Ramazan Ayında Yesevi Sofrası Kuruyor!
  Hayırda yarışan sizlerin destek ve bağışlarıyla Türkiye’den Suriye’ye, Etiyopya’dan Hindistan’a kadar Ramazan bereketini ulaştırmak için yollara çıkan HAYDER, binlerce mazluma umut olmaya gidiyor.
 • HAYDER'den Kan Bağışı Kampanyası
  “Kan Vererek Can Kurtarabilirsin” diyen HAYDER, gönüllüleriyle birlikte Kızılay’a destek oldu.