Tüm Haberler
"Kara Kıta" Afrika'ya Yardımlarınız Ulaştı!
29.11.2018

Yesevi Yolu yürüyüşümüzün yurt dışı ayağında “Afrika'ya Elini Uzat!" Kampanyasıyla başlayan insani yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Etiyopya, Fildişi Sahili, Burkina Faso ve Somali'de başlattığımız yardım kampanyasının Burkina Faso ayağı tamamlandı. Güvenli gıda, içme suyu, eğitim ve sağlık hizmetleri gibi temel insani ihtiyaçlardan mahrum kalan kardeşlerimize sizlerin destekleriyle gıda yardımında bulunduk.

Yüksek miktarda paralar harcayarak Afrika'yı Hristiyanlaştırmak için on yıllardır misyonerlik faaliyeti yürüten kurumlar, halkı sömürge hâkimiyetine hazır hale getirerek bölgenin tabii zenginliklerini Avrupa'ya aktarırken¸ diğer yandan da Afrika insanını köleleştirdiler. Bu açıdan, ümmetimizin "kara kıtası" Afrika'ya yönelerek faaliyetleri artırmak, kardeşlerimize elimizi uzatarak onlara destek ve umut olmak son derece önem arz ediyor.

HAYDER'in Afrika'daki faaliyetleri gıda yardımlarıyla sınırlı değil. Kıtanın farklı ülkelerinde bugüne kadar onlarca su kuyusu açılırken, Burkina Faso da dahil olmak üzere Etiyopya ve Fildişi Sahili'nde, İsmailağa camiası yurt dışı yardım birimi İddef’le ortak açılan eğitim kurumları, Afrikalı çocukları İslami ilimlerle geleceğe hazırlıyor.

Açlık, kuraklık, susuzluk ve eğitimsizlik gibi temel insani problemle mücadele eden Afrika'ya siz de HAYDER aracılığıyla destek olabilirsiniz.

0212 923 1 923

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • HAYDER, acil koduyla insani yardım malzemelerini Yemen’e doğru yola çıkarıyor. Dünyanın Sessiz Kaldığı Yemen’e, Sessiz Kalma! diyorsanız, HAYDER'in Yemen’e yönelik çalışmalarına destek olabilirsiniz.
 • HAYDER, Hindistan'daki partner kuruluşu Syed Ehraz Foundation ile birlikte, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği mübarek günün hatrına, Hindistan'daki ihtiyaç sahiplerine battaniye ve gıda...
 • Gazze'ye, Kudüs'e ve işgal altındaki tüm Filistin topraklarına sahip çıkarak kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için girdiğimiz bu yolda siz de HAYDER'e destek olarak kardeşlik köprülerini güçlendirmeye vesile olabilirsiniz.
 • Mazlum ve mağdurlara her daim yardım elini uzatan HAYDER, daha öncesinde çadırkent ve bambu evler kurarak destek olduğu Arakanlı Müslümanlara, bu kez Türk Kızılayı ile birlikte ortak bir çalışma gerçekleştirerek temel insani yardım malzemeleri ula...
 • Gıda, barınma, ısınma ve hijyen gibi son derece önem arz eden malzemelerden oluşan büyük kış yardım konvoyu desteklerinizle Suriye'ye doğru yola çıkmaya hazırlanıyor.
 • İhtiyaç sahibi mazlum ve mağdurlara her daim yardım elini uzatan Hoca Ahmet Yesevi Derneği, bu kez zor durumdaki ailelere kuzineli soba dağıtımında bulundu.
SON HABERLER
 • Dünya'nın Sessiz Kaldığı Yemen'e Sessiz Kalma!
  HAYDER, acil koduyla insani yardım malzemelerini Yemen’e doğru yola çıkarıyor. Dünyanın Sessiz Kaldığı Yemen’e, Sessiz Kalma! diyorsanız, HAYDER'in Yemen’e yönelik çalışmalarına destek olabilirsiniz.
 • "Kara Kıta" Afrika'ya Yardımlarınız Ulaştı!
  Yesevi yolu yürüyüşümüzün yurtdışı ayağında “Afrika'ya Elini Uzat!" Kampanyasıyla başlayan insani yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
 • "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" Dağıtımı Başladı!
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak başlattığımız "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" projesi kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Kaya beyefendi ile birlikte İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek, öğrenci kardeşlerimize Kur'an-ı Kerim hediye ettik.
 • Hindistan'da Mevlid-i Şerif Organizasyonu
  HAYDER, Hindistan'daki partner kuruluşu Syed Ehraz Foundation ile birlikte, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği mübarek günün hatrına, Hindistan'daki ihtiyaç sahiplerine battaniye ve gıda yardımında bulundu. HAYDER olarak, Türkiye ile sınırlı kalmayıp, ümmet coğrafyasında kurduğumuz kardeşlik köprüleriyle birlikte Hindistan'daki Müslüman kardeşlerimizle de oradaki temsilcilerimiz vasıtasıyla Mevlid-i Şerif gecesini ihya etmenin sevinci içerisindeyiz.
 • Mevlid-i Şerifi Dernek Merkezimizde İhya Ettik
  Alemlere rahmet olarak gönderilen, kâinatın efendisi, hâtemü'l enbiyâ, sonsuz rahmet, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği Rebiülevvel ayının 12. gecesinde, dernek merkezimizde onursal başkanımız Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi ve cemaatimiz ile birlikte Mevlid-i Şerif gecemizi ihya ettik.