Tüm Haberler
"Kara Kıta" Afrika'ya Yardımlarınız Ulaştı!
29.11.2018

Kara Kıta; Afrika'ya Yardımlarınız Ulaştı!

Yesevi Yolu yürüyüşümüzün yurt dışı ayağında “Afrika'ya Elini Uzat!" Kampanyasıyla başlayan insani yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Etiyopya, Fildişi Sahili, Burkina Faso ve Somali'de başlattığımız yardım kampanyasının Burkina Faso ayağı tamamlandı. Güvenli gıda, içme suyu, eğitim ve sağlık hizmetleri gibi temel insani ihtiyaçlardan mahrum kalan kardeşlerimize sizlerin destekleriyle gıda yardımında bulunduk.

Yüksek miktarda paralar harcayarak Afrika'yı Hristiyanlaştırmak için on yıllardır misyonerlik faaliyeti yürüten kurumlar, halkı sömürge hâkimiyetine hazır hale getirerek bölgenin tabii zenginliklerini Avrupa'ya aktarırken¸ diğer yandan da Afrika insanını köleleştirdiler. Bu açıdan, ümmetimizin "kara kıtası" Afrika'ya yönelerek faaliyetleri artırmak, kardeşlerimize elimizi uzatarak onlara destek ve umut olmak son derece önem arz ediyor.

HAYDER'in Afrika'daki faaliyetleri gıda yardımlarıyla sınırlı değil. Kıtanın farklı ülkelerinde bugüne kadar onlarca su kuyusu açılırken, Burkina Faso da dahil olmak üzere Etiyopya ve Fildişi Sahili'nde, İsmailağa camiası yurt dışı yardım birimi İddef’le ortak açılan eğitim kurumları, Afrikalı çocukları İslami ilimlerle geleceğe hazırlıyor.

Açlık, kuraklık, susuzluk ve eğitimsizlik gibi temel insani problemle mücadele eden Afrika'ya siz de HAYDER aracılığıyla destek olabilirsiniz.

0212 923 1 923

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!
 • "Yemen'e Sessiz Kalma!" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyası Yemen'e ulaştı!
 • Ekiplerimiz soba, kumanya, un, giyim, hijyen ve bebek paketlerinden oluşan yardımları, İdlib'e bağlı Hırbet El Coz bölgesinde yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize ulaştırarak bölgede dağıtımını gerçekleştirdi.
 • HAYDER, acil koduyla insani yardım malzemelerini Yemen’e doğru yola çıkarıyor. Dünyanın Sessiz Kaldığı Yemen’e, Sessiz Kalma! diyorsanız, HAYDER'in Yemen’e yönelik çalışmalarına destek olabilirsiniz.
 • HAYDER, Hindistan'daki partner kuruluşu Syed Ehraz Foundation ile birlikte, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği mübarek günün hatrına, Hindistan'daki ihtiyaç sahiplerine battaniye ve gıda...
 • Gazze'ye, Kudüs'e ve işgal altındaki tüm Filistin topraklarına sahip çıkarak kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için girdiğimiz bu yolda siz de HAYDER'e destek olarak kardeşlik köprülerini güçlendirmeye vesile olabilirsiniz.
SON HABERLER
 • Çanakkale Şehitleri İçin Hatm-i Şerifler Okuyoruz
  HAYDER olarak, Lalegül ailesi ile birlikte Çanakkale şehitlerimiz nezdinde tüm şühedamız için hatm-i şerifler okuyoruz. Okunan Hatm-i Şeriflerin duası Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi tarafından yapılacaktır.
 • HAYDER, Geleceğe Bir Fidan Dikiyor!
  HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!
 • HAYDER'in Yardımları Yemen'e Ulaştı!
  "Yemen'e Sessiz Kalma!" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyası Yemen'e ulaştı!
 • Genç Yesevi Çalışmalarına Başladı!
  Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı bir gençlik oluşumuna vesile olmak için yola çıkan "Genç Yesevi", Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesinde yaptığı duyuruyla faaliyetlerine başladı.
 • Mekke'nin Fethi Gecesini İhya Ettik!
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, 31 Aralık Pazartesi'yi Salı gününe bağlayan gecede, Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesi münasebetiyle Sinan Erdem Spor Salonu'nda program düzenledik.