Tüm Haberler
Kamuoyuna Duyuru!
14.08.2018

Kamuoyuna Duyuru!

Ülkemizin ekonomik saldırıya maruz kaldığı açık bir gerçektir. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ekonomik ayağını gerçekleştirmek isteyen, ülkemizi her fırsatta zayıflatarak, milletimizin birlik ve beraberliğini bozma arzu ve gayretinde olan emperyal güçlere karşı, her daim devletimizin, hükümetimizin ve necip milletimizin yanında olduğumuzu belirtmek isteriz.

Necip milletimiz, 15 Temmuz günü bu vatan topraklarında ezanların dinmesine, bayrakların inmesine canları pahasına nasıl göz yummadıysa, bugünde her türlü fedakarlıkta bulunarak bu saldırıları bertaraf edecektir.

Evet, ülkemiz üzerinde oynanan maddi ve manevi tüm oyunlara karşı, "Onlar güçlü; onların silahları var, onların güçlü dolarları var, onlardan korkun" diyenlere karşı bizlerde bugün, "Allah bize yeter, O ne güzel vekildir!" diyoruz. Rabbimizin yardımı, Resûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem'in himmeti ve Evliyaullah'ın dualarıyla bu badirelerden daha güçlü çıkacağımıza dair inancımız tamdır

Hak ile Batıl mücadelesinin devamı olarak darbe girişiminde rol oynayanların aziz milletimize ve Türkiye’mize karşı başlattıkları “Ekonomik Saldırı”nın zirve yaptığı bugünlerde; şüphesiz ki her daim Hakk’ın tarafında duran, Ümmeti-i Muhammed’in umudu olan yüce milletimiz biiznillâh bu badireyi atlatarak, İslâm’ın sancaktarlığını üstlenmeye devam edecektir. 

Milletimiz, Devletinin yanında ve tüm oyunların farkındadır. Türkiye'nin gücü ve dayanıklılığı yerindedir. Ancak; “ La galibe İllallah” yani “ Allah’tan başka galip yoktur” düsturuyla Hakk’a sığınarak, tevekkül ve tedbiri araç bilerek, saldırılar karşısında birlik ve beraberliğimizi korursak Batılın hamleleri etkisiz kalacaktır.

Bu vesileyle, tüm imkânlarımızla devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu bir kez daha kamuoyuna saygıyla ilan ediyoruz.

Paylaş
SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.
 • 12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 • Hayırda yarışan sizlerin destek ve bağışlarıyla Türkiye’den Suriye’ye, Etiyopya’dan Hindistan’a kadar Ramazan bereketini ulaştırmak için yollara çıkan HAYDER, binlerce mazluma umut olmaya gidiyor.
 • HAYDER'in, "Kardeşine Irak Kalma!" sloganıyla başlattığı yardımlar Irak'ın Kerkük kentindeki Yahyava Çadır Kampı'nda yaşayan Telaferli 550 aileye ulaştı.
 • HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!
SON HABERLER
 • Ramazan Faaliyetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor!
  Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.
 • Mütevelli Heyeti Bir Araya Geldi
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği Mütevelli Heyeti, 2 Mayıs Perşembe akşamı dernek merkezinde verilen yemekte bir araya geldi.
 • Suriye Yardımları Bölgeye Ulaştı
  12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi: Teşekkürler!
  HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 • HAYDER Hatıra Ormanı Açıldı
  HAYDER Hatıra Ormanı, Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hoca Efendi’nin, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kaya’nın ve kıymetli gönüldaşlarımızın katılımlarıyla açıldı.