Tüm Haberler
Kamuoyuna Duyuru!
14.08.2018

Ülkemizin ekonomik saldırıya maruz kaldığı açık bir gerçektir. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ekonomik ayağını gerçekleştirmek isteyen, ülkemizi her fırsatta zayıflatarak, milletimizin birlik ve beraberliğini bozma arzu ve gayretinde olan emperyal güçlere karşı, her daim devletimizin, hükümetimizin ve necip milletimizin yanında olduğumuzu belirtmek isteriz.

Necip milletimiz, 15 Temmuz günü bu vatan topraklarında ezanların dinmesine, bayrakların inmesine canları pahasına nasıl göz yummadıysa, bugünde her türlü fedakarlıkta bulunarak bu saldırıları bertaraf edecektir.

Evet, ülkemiz üzerinde oynanan maddi ve manevi tüm oyunlara karşı, "Onlar güçlü; onların silahları var, onların güçlü dolarları var, onlardan korkun" diyenlere karşı bizlerde bugün, "Allah bize yeter, O ne güzel vekildir!" diyoruz. Rabbimizin yardımı, Resûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem'in himmeti ve Evliyaullah'ın dualarıyla bu badirelerden daha güçlü çıkacağımıza dair inancımız tamdır

Hak ile Batıl mücadelesinin devamı olarak darbe girişiminde rol oynayanların aziz milletimize ve Türkiye’mize karşı başlattıkları “Ekonomik Saldırı”nın zirve yaptığı bugünlerde; şüphesiz ki her daim Hakk’ın tarafında duran, Ümmeti-i Muhammed’in umudu olan yüce milletimiz biiznillâh bu badireyi atlatarak, İslâm’ın sancaktarlığını üstlenmeye devam edecektir. 

Milletimiz, Devletinin yanında ve tüm oyunların farkındadır. Türkiye'nin gücü ve dayanıklılığı yerindedir. Ancak; “ La galibe İllallah” yani “ Allah’tan başka galip yoktur” düsturuyla Hakk’a sığınarak, tevekkül ve tedbiri araç bilerek, saldırılar karşısında birlik ve beraberliğimizi korursak Batılın hamleleri etkisiz kalacaktır.

Bu vesileyle, tüm imkânlarımızla devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu bir kez daha kamuoyuna saygıyla ilan ediyoruz.

Paylaş
SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • HAYDER Aşevi, 2018-2019 yeni eğitim öğretim yılı için hız kesmeden çalışmalarına başladı. Kur'an kursunda okuyan talebeler, üniversitede eğitim gören öğrenciler ve diğer eğitim kurumlarında ilim tahsil eden kardeşlerimiz için sezonun ilk hazır...
 • Eğitimsizlik, açlık, kuraklık ve susuzluk gibi başlıca problemlerle uğraşan Afrika kıtasının umudu ve neşesi olmaya hazırlanıyoruz.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, "Bir Hisse Ortak Ol" sloganıyla çıktığı, 2018 yılı Kurban organizasyonunda, Türkiye ile birlikte 3 kıtada, 13 ülkede 11.087 hisse ile 1.584 büyükbaş kurbanın kesimini bağışçılarının vekaletiyle gerçekleştirerek...
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, "Bir 'Hisse' Ortak Ol!" sloganıyla çıktığımız "Yesevi Yolu"nda on binlerce mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahibi kardeşimizle bayram mutluluğunu paylaşmaya hazırlanıyoruz!
 • HAYDER olarak, bölgede kurduğumuz 250 çadıra ilave olarak daha korunaklı olan ve 150 ailenin barınacağı bambu evler yaparak kardeşlerimize barınma imkânı sağlıyoruz.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, 3 kıta ve 13 ülkede, on binlerce mazlum ve mağdur Müslüman kardeşimizle "Kurban Bayramı" sevincini paylaşmaya hazırlanıyor. Türkiye ile birlikte; Bulgaristan, Burkina Faso, Etiyopya, Fildişi Sahili, Hindistan,...
SON HABERLER
 • HAYDER Aşevi, Yeni Eğitim Öğretim Sezonuna Hazırlıklarını Tamamladı
  HAYDER Aşevi, 2018-2019 yeni eğitim öğretim yılı için hız kesmeden çalışmalarına başladı. Kur'an kursunda okuyan talebeler, üniversitede eğitim gören öğrenciler ve diğer eğitim kurumlarında ilim tahsil eden kardeşlerimiz için sezonun ilk hazırlıkları tamamlandı.
 • Afrika'ya Elini Uzat
  Eğitimsizlik, açlık, kuraklık ve susuzluk gibi başlıca problemlerle uğraşan Afrika kıtasının umudu ve neşesi olmaya hazırlanıyoruz.
 • Kurbanlarınız İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıldı
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği, "Bir Hisse Ortak Ol" sloganıyla çıktığı, 2018 yılı Kurban organizasyonunda, Türkiye ile birlikte 3 kıtada, 13 ülkede 11.087 hisse ile 1.584 büyükbaş kurbanın kesimini bağışçılarının vekaletiyle gerçekleştirerek, bu yıl yine İslâm Coğrafyasında Ümmetin Umudu oldu.
 • Teşekkürler!
  HAYDER‘in düzenlediği 2018 yılı kurban organizasyonuna gösterilen yoğun ilgiden dolayı hisse kontenjanlarımız dolmuştur. Bu sebeple, bağış kanallarımız üzerinden kurban bağışı kabul edilmeyecektir. HAYDER bağışçılarına ve gönüllülerine göstermiş oldukları ilgi, alaka ve talepten ötürü teşekkür eder, hayırlı bayramlar dileriz.
 • Oyununuzu Gördük ve Teslim Olmayacağız!
  Bugün döviz kurları üzerinden ülkemize ağır bir ekonomik saldırı başlatılmıştır. Türkiye’nin milli ve yerli politikalar uygulamasını istemeyen karanlık güç odakları, ellerindeki tüm imkânları seferber ederek Türkiye ekonomisine saldırmakta ve hain emellerini Türkiye’ye dayatmaktadırlar.