Tüm Haberler
Kamuoyuna Duyuru!
14.08.2018

Kamuoyuna Duyuru!

Ülkemizin ekonomik saldırıya maruz kaldığı açık bir gerçektir. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ekonomik ayağını gerçekleştirmek isteyen, ülkemizi her fırsatta zayıflatarak, milletimizin birlik ve beraberliğini bozma arzu ve gayretinde olan emperyal güçlere karşı, her daim devletimizin, hükümetimizin ve necip milletimizin yanında olduğumuzu belirtmek isteriz.

Necip milletimiz, 15 Temmuz günü bu vatan topraklarında ezanların dinmesine, bayrakların inmesine canları pahasına nasıl göz yummadıysa, bugünde her türlü fedakarlıkta bulunarak bu saldırıları bertaraf edecektir.

Evet, ülkemiz üzerinde oynanan maddi ve manevi tüm oyunlara karşı, "Onlar güçlü; onların silahları var, onların güçlü dolarları var, onlardan korkun" diyenlere karşı bizlerde bugün, "Allah bize yeter, O ne güzel vekildir!" diyoruz. Rabbimizin yardımı, Resûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem'in himmeti ve Evliyaullah'ın dualarıyla bu badirelerden daha güçlü çıkacağımıza dair inancımız tamdır

Hak ile Batıl mücadelesinin devamı olarak darbe girişiminde rol oynayanların aziz milletimize ve Türkiye’mize karşı başlattıkları “Ekonomik Saldırı”nın zirve yaptığı bugünlerde; şüphesiz ki her daim Hakk’ın tarafında duran, Ümmeti-i Muhammed’in umudu olan yüce milletimiz biiznillâh bu badireyi atlatarak, İslâm’ın sancaktarlığını üstlenmeye devam edecektir. 

Milletimiz, Devletinin yanında ve tüm oyunların farkındadır. Türkiye'nin gücü ve dayanıklılığı yerindedir. Ancak; “ La galibe İllallah” yani “ Allah’tan başka galip yoktur” düsturuyla Hakk’a sığınarak, tevekkül ve tedbiri araç bilerek, saldırılar karşısında birlik ve beraberliğimizi korursak Batılın hamleleri etkisiz kalacaktır.

Bu vesileyle, tüm imkânlarımızla devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu bir kez daha kamuoyuna saygıyla ilan ediyoruz.

Paylaş
SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!
 • "Yemen'e Sessiz Kalma!" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyası Yemen'e ulaştı!
 • Ekiplerimiz soba, kumanya, un, giyim, hijyen ve bebek paketlerinden oluşan yardımları, İdlib'e bağlı Hırbet El Coz bölgesinde yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize ulaştırarak bölgede dağıtımını gerçekleştirdi.
 • HAYDER, acil koduyla insani yardım malzemelerini Yemen’e doğru yola çıkarıyor. Dünyanın Sessiz Kaldığı Yemen’e, Sessiz Kalma! diyorsanız, HAYDER'in Yemen’e yönelik çalışmalarına destek olabilirsiniz.
 • Yesevi yolu yürüyüşümüzün yurtdışı ayağında “Afrika'ya Elini Uzat!" Kampanyasıyla başlayan insani yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
 • HAYDER, Hindistan'daki partner kuruluşu Syed Ehraz Foundation ile birlikte, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği mübarek günün hatrına, Hindistan'daki ihtiyaç sahiplerine battaniye ve gıda...
SON HABERLER
 • Çanakkale Şehitleri İçin Hatm-i Şerifler Okuyoruz
  HAYDER olarak, Lalegül ailesi ile birlikte Çanakkale şehitlerimiz nezdinde tüm şühedamız için hatm-i şerifler okuyoruz. Okunan Hatm-i Şeriflerin duası Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi tarafından yapılacaktır.
 • HAYDER, Geleceğe Bir Fidan Dikiyor!
  HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!
 • HAYDER'in Yardımları Yemen'e Ulaştı!
  "Yemen'e Sessiz Kalma!" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyası Yemen'e ulaştı!
 • Genç Yesevi Çalışmalarına Başladı!
  Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı bir gençlik oluşumuna vesile olmak için yola çıkan "Genç Yesevi", Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesinde yaptığı duyuruyla faaliyetlerine başladı.
 • Mekke'nin Fethi Gecesini İhya Ettik!
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, 31 Aralık Pazartesi'yi Salı gününe bağlayan gecede, Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesi münasebetiyle Sinan Erdem Spor Salonu'nda program düzenledik.