Tüm Haberler
HAYDER, Yemen için yeniden yola çıkıyor!
10.06.2019

HAYDER, geçtiğimiz aylarda yardım kampanyası başlattığı Yemen için yeniden yola çıkıyor!

Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...

Her on dakikada bir çocuğun ve her saniye insanlığın “öldüğü” Yemen’de, ülke nüfusunun 5,1 milyonu insani yardımların ulaştırılmasında güçlük çekilen bölgelerde yaşıyor.

BM’ye göre Yemen nüfusunun yüzde 80’ine karşılık gelen 24 milyon kişi yardıma muhtaç halde...

HAYDER’in, yardım ulaştırdığı Maarib bölgesinde konuşma yapan bir yetkili, geçtiğimiz günlerde, ”Amran’daki Arama Kurtarma ve Yardım Meclisi olarak güne güzel bir sabah ile başlıyoruz. Amran bölgesinden Maarib bölgesine göç edenlere yönelik yardım dağıtımlarını gerçekleştirdik. Bu yardımlar, Türkiye’deki Hoca Ahmet Yesevi Derneği’nden bize ulaştırıldı. Biz onlara teşekkürlerimizi takdim ediyoruz. Buradaki büyük ihtiyaçtan ötürü yardımların devamını umuyoruz...” diyerek durumun ciddiyetini aktarmıştı.

HAYDER de, bağışçılarının ve gönüllülerinin destekleriyle bölgedeki büyük ihtiyaçtan ötürü, Yemen’de bizleri bekleyen mazlumlar için yeniden yardım kampanyası başlattı...

Amran, Maarib ve Taiz başta olmak üzere insani krizle boğuşan mazlumlar için siz de “Yemen’e Sessiz Kalma” diyerek bir paket kumanya yardımında bulunabilirsiniz.

Bir paket kumanya bedeli 100 TL’dir.

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya, Suriye, Hindistan ve Türkiye’de Ramazan ayı boyunca her gün “Yesevi Sofrası” kurdu. Kurulan sofralarla birlikte İslam coğrafyasındaki on binlerce Müslümanla Ramazan-ı Şerif’in bereketi paylaşıldı.
 • Yetim, yoksul ve mağdur durumdaki bir çocuğa bayramlık kıyafet hediye edebilirsiniz. Bir kişi için bayramlık kıyafet bedeli 100 TL’dir.
 • Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.
 • 12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 • Hayırda yarışan sizlerin destek ve bağışlarıyla Türkiye’den Suriye’ye, Etiyopya’dan Hindistan’a kadar Ramazan bereketini ulaştırmak için yollara çıkan HAYDER, binlerce mazluma umut olmaya gidiyor.
SON HABERLER
 • HAYDER, Yemen için yeniden yola çıkıyor!
  Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...
 • Bir Ramazan-ı Şerif Böyle Geçti...
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya, Suriye, Hindistan ve Türkiye’de Ramazan ayı boyunca her gün “Yesevi Sofrası” kurdu. Kurulan sofralarla birlikte İslam coğrafyasındaki on binlerce Müslümanla Ramazan-ı Şerif’in bereketi paylaşıldı.
 • Bayram Mutluluğunu Kardeşinle Paylaş
  Yetim, yoksul ve mağdur durumdaki bir çocuğa bayramlık kıyafet hediye edebilirsiniz. Bir kişi için bayramlık kıyafet bedeli 100 TL’dir.
 • HAYDER, Bursa'da Temsilcilik Açtı!
  HAYDER, Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi başta olmak üzere, manevi büyüklerin himmeti, on binlerce gönüllünün desteği, yardımına koştuğu yüzbinlerin duasıyla çıktığı Yesevi Yolu’nda ilk temsilciliğini Bursa’da açtı!
 • Ramazan Faaliyetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor!
  Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.