Tüm Haberler
HAYDER, Yemen için yeniden yola çıkıyor!
10.06.2019

HAYDER, geçtiğimiz aylarda yardım kampanyası başlattığı Yemen için yeniden yola çıkıyor!

Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...

Her on dakikada bir çocuğun ve her saniye insanlığın “öldüğü” Yemen’de, ülke nüfusunun 5,1 milyonu insani yardımların ulaştırılmasında güçlük çekilen bölgelerde yaşıyor.

BM’ye göre Yemen nüfusunun yüzde 80’ine karşılık gelen 24 milyon kişi yardıma muhtaç halde...

HAYDER’in, yardım ulaştırdığı Maarib bölgesinde konuşma yapan bir yetkili, geçtiğimiz günlerde, ”Amran’daki Arama Kurtarma ve Yardım Meclisi olarak güne güzel bir sabah ile başlıyoruz. Amran bölgesinden Maarib bölgesine göç edenlere yönelik yardım dağıtımlarını gerçekleştirdik. Bu yardımlar, Türkiye’deki Hoca Ahmet Yesevi Derneği’nden bize ulaştırıldı. Biz onlara teşekkürlerimizi takdim ediyoruz. Buradaki büyük ihtiyaçtan ötürü yardımların devamını umuyoruz...” diyerek durumun ciddiyetini aktarmıştı.

HAYDER de, bağışçılarının ve gönüllülerinin destekleriyle bölgedeki büyük ihtiyaçtan ötürü, Yemen’de bizleri bekleyen mazlumlar için yeniden yardım kampanyası başlattı...

Amran, Maarib ve Taiz başta olmak üzere insani krizle boğuşan mazlumlar için siz de “Yemen’e Sessiz Kalma” diyerek bir paket kumanya yardımında bulunabilirsiniz.

Bir paket kumanya bedeli 100 TL’dir.

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER