Tüm Haberler
HAYDER, Yemen için yeniden yola çıkıyor!
10.06.2019

HAYDER, geçtiğimiz aylarda yardım kampanyası başlattığı Yemen için yeniden yola çıkıyor!

Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...

Her on dakikada bir çocuğun ve her saniye insanlığın “öldüğü” Yemen’de, ülke nüfusunun 5,1 milyonu insani yardımların ulaştırılmasında güçlük çekilen bölgelerde yaşıyor.

BM’ye göre Yemen nüfusunun yüzde 80’ine karşılık gelen 24 milyon kişi yardıma muhtaç halde...

HAYDER’in, yardım ulaştırdığı Maarib bölgesinde konuşma yapan bir yetkili, geçtiğimiz günlerde, ”Amran’daki Arama Kurtarma ve Yardım Meclisi olarak güne güzel bir sabah ile başlıyoruz. Amran bölgesinden Maarib bölgesine göç edenlere yönelik yardım dağıtımlarını gerçekleştirdik. Bu yardımlar, Türkiye’deki Hoca Ahmet Yesevi Derneği’nden bize ulaştırıldı. Biz onlara teşekkürlerimizi takdim ediyoruz. Buradaki büyük ihtiyaçtan ötürü yardımların devamını umuyoruz...” diyerek durumun ciddiyetini aktarmıştı.

HAYDER de, bağışçılarının ve gönüllülerinin destekleriyle bölgedeki büyük ihtiyaçtan ötürü, Yemen’de bizleri bekleyen mazlumlar için yeniden yardım kampanyası başlattı...

Amran, Maarib ve Taiz başta olmak üzere insani krizle boğuşan mazlumlar için siz de “Yemen’e Sessiz Kalma” diyerek bir paket kumanya yardımında bulunabilirsiniz.

Bir paket kumanya bedeli 100 TL’dir.

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • HAYDER, 2019 yılı kurban organizasyonunu “Kardeşin Paydaşın Olsun” mottosuyla gerçekleştirerek, 3 kıta 14 ülkede emanetiniz olan kurbanlarınızı vekaletinizle kesti ve kurbanların etlerini kesim yapılan bölgede tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere...
 • #İdlibiUnutma | HAYDER, Suriye’ye doğru yola çıkarak İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren yüzlerce aileye gıda yardımlarınızı ulaştırıyor.
 • HAYDER, 3 kıta 14 ülkede kurban hisselerinizi vekâletinizle keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor!
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya, Suriye, Hindistan ve Türkiye’de Ramazan ayı boyunca her gün “Yesevi Sofrası” kurdu. Kurulan sofralarla birlikte İslam coğrafyasındaki on binlerce Müslümanla Ramazan-ı Şerif’in bereketi paylaşıldı.
 • Yetim, yoksul ve mağdur durumdaki bir çocuğa bayramlık kıyafet hediye edebilirsiniz. Bir kişi için bayramlık kıyafet bedeli 100 TL’dir.
 • Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.
SON HABERLER
 • HAYDER, 2019 yılı kurban organizasyonunu “Kardeşin Paydaşın Olsun” mottosuyla gerçekleştirerek, 3 kıta 14 ülkede emanetiniz olan kurbanlarınızı vekaletinizle kesti ve kurbanların etlerini kesim yapılan bölgede tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.
 • #İdlibiUnutma | HAYDER, Suriye’ye doğru yola çıkarak İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren yüzlerce aileye gıda yardımlarınızı ulaştırıyor.
 • Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin tavsiyeleri doğrultusunda, HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve HAYDER Genel Sekreteri Yakup Aydoğdu, Doğu Türkistan Ulemaları Derneği yetkilileriyle bir araya geldi.
 • 3 Temmuz 2019 tarihinde, derneğimize ait taşıtın İBB tarafından tahsis edildiği iddiasi üzerine ilgili belgelerle açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.
 • HAYDER, 3 kıta 14 ülkede kurban hisselerinizi vekâletinizle keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor!