Tüm Haberler
HAYDER, Yemen için yeniden yola çıkıyor!
10.06.2019

HAYDER, geçtiğimiz aylarda yardım kampanyası başlattığı Yemen için yeniden yola çıkıyor!

Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...

Her on dakikada bir çocuğun ve her saniye insanlığın “öldüğü” Yemen’de, ülke nüfusunun 5,1 milyonu insani yardımların ulaştırılmasında güçlük çekilen bölgelerde yaşıyor.

BM’ye göre Yemen nüfusunun yüzde 80’ine karşılık gelen 24 milyon kişi yardıma muhtaç halde...

HAYDER’in, yardım ulaştırdığı Maarib bölgesinde konuşma yapan bir yetkili, geçtiğimiz günlerde, ”Amran’daki Arama Kurtarma ve Yardım Meclisi olarak güne güzel bir sabah ile başlıyoruz. Amran bölgesinden Maarib bölgesine göç edenlere yönelik yardım dağıtımlarını gerçekleştirdik. Bu yardımlar, Türkiye’deki Hoca Ahmet Yesevi Derneği’nden bize ulaştırıldı. Biz onlara teşekkürlerimizi takdim ediyoruz. Buradaki büyük ihtiyaçtan ötürü yardımların devamını umuyoruz...” diyerek durumun ciddiyetini aktarmıştı.

HAYDER de, bağışçılarının ve gönüllülerinin destekleriyle bölgedeki büyük ihtiyaçtan ötürü, Yemen’de bizleri bekleyen mazlumlar için yeniden yardım kampanyası başlattı...

Amran, Maarib ve Taiz başta olmak üzere insani krizle boğuşan mazlumlar için siz de “Yemen’e Sessiz Kalma” diyerek bir paket kumanya yardımında bulunabilirsiniz.

Bir paket kumanya bedeli 100 TL’dir.

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • HAYDER, İdlib’in Hazano ve Maarat el-Missirin kasabaları başta olmak üzere, Suriye'deki iç savaştan kaçan mazlumlar için Türkiye sınırında kurulan Atme Kampı'nda dağıtımları gerçekleştirdi.
 • HAYDER Aşevi, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında hizmet vermek için hazırlıklarını tamamlayarak dün ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.
 • Afrika topraklarının yıllarca yaşadığı zorluklar bugün de devam ediyor. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, ümmetin kara kıtasında yardım faaliyetlerini sürdürerek kardeşlerimize bu yıl da umut olmak için yollara çıkıyor.
 • HAYDER, 2019 yılı kurban organizasyonunu “Kardeşin Paydaşın Olsun” mottosuyla gerçekleştirerek, 3 kıta 14 ülkede emanetiniz olan kurbanlarınızı vekaletinizle kesti ve kurbanların etlerini kesim yapılan bölgede tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere...
 • #İdlibiUnutma | HAYDER, Suriye’ye doğru yola çıkarak İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren yüzlerce aileye gıda yardımlarınızı ulaştırıyor.
 • HAYDER, 3 kıta 14 ülkede kurban hisselerinizi vekâletinizle keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor!
SON HABERLER
 • Hoca Ahmet Yesevi Özel Programı, 13 Ekim Pazar günü saat 13.00’te Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Prof. Dr. Necdet Tosun, Prof. Dr. Nadirhan Hasan, Dr. Öğr. Üyesi Necdet Yılmaz, Dr. Hayati Bice ve HAYDER gönüllülerinin katılımıyla gerçekleşti.
 • Yetiştirdiği erenlerle Anadolu’yu ehli sünnet itikadı ve tasavvufla mayalayan Pîr-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri hayatı, davası ve hikmetleriyle ele alınıyor.
 • HAYDER, İdlib’in Hazano ve Maarat el-Missirin kasabaları başta olmak üzere, Suriye'deki iç savaştan kaçan mazlumlar için Türkiye sınırında kurulan Atme Kampı'nda dağıtımları gerçekleştirdi.
 • Son zamanlarda, Hoca Ahmet Yesevi Derneği (HAYDER)’in adını kullanan bazı dolandırıcı şahışların kıymetli bağışçılarımızdan yardım talep ettiğini derneğimize gelen çağrılardan üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
 • HAYDER Aşevi, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında hizmet vermek için hazırlıklarını tamamlayarak dün ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.