Tüm Haberler
HAYDER, Yardımlarınızı Yemen'e Ulaştırıyor
05.02.2020

Yemen...
İç savaşla geçen 4 yıl...
Açlık ve susuzluktan ölen on binlerce çocuk,
Salgın hastalıklarla boğuşan yüz binlerce insan...

Birleşmiş Milletler’in, geçtiğimiz günlerde “ülkeyi bir yıl önce kıtlığın eşiğine getiren bazı önemli ibareleri yeniden görmeye başlıyoruz...'' uyarısında bulunduğu Yemen’de insani kriz devam ediyor.

2015 yılından bu yana yaşanan çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirdi. Dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Yemen'de iç savaş nedeniyle BM'ye göre dünyanın en büyük insani krizlerden biri yaşanıyor ve 22 milyondan fazla insan yardıma ve korumaya ihtiyaç duyuyor.

Yemen’de Halkın %80'i Yardıma Muhtaç Durumda

Açlık, salgın hastalıklar ve iç savaşın yaşandğı Yemen’de, ülke nüfusunun 5 milyonu insani yardımların ulaştırılmasında güçlük çekilen bölgelerde yaşıyor.

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, yaraları sarmak, mazlumlara ve mağdurlara yardım elini uzatmak için Yemen’e yeni bir sefer daha düzenliyor.

HAYDER, 2018 ve 2019 yılı içerisinde Yemen’e başlattığı yardım çalışmalarıyla birlikte Amran, Maarib ve Sana gibi bölgelerde hayata tutunmaya çalışan ihtiyaç sahiplerine, içerisinde 25 kg un ve 10 kg pirinç bulunan 4500 adet gıda paketini ulaştırmıştı.  

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, yaraları sarmak, mazlumlara ve mağdurlara yardım elini uzatmak için Yemen’e yeni bir sefer daha düzenliyor...

Haydi! Yemen’de yaraları birlikte saralım. HAYDER aracılığıyla yardımlarınızı ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırabilirsiniz.

Bir paket kumanya bedeli 100 TL’dir.

“Yemen’e Sessiz Kalma!”

YEMEN yazıp 1466'ya SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

 

 

 

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER
  • HAYDER, yardımlarınızla Etiyopya, Fildişi Sahili, Burkina Faso ve Somali’deki ihtiyaç sahibi Müslümanlara eğitim gereçleri ulaştırıyor.
  • Yurt dışında 14 bin 821, yurt içinde ise 694 hisse ile kurban kesen HAYDER, Kazakistan'dan Keşmir’e, Burkina Faso'dan Bulgaristan'a, Yemen’den Somali’ye kadar gönül coğrafyamızın her bir köşesine bayram mutluluğunu taşıdı.
  • Dernekler, vakıflar ve sivil toplum örgütleri Hakk’a ve halka hizmet için kurulur. Veren el ile alan el arasında kardeşlik köprüleri kurmak için kurulur. Özellikle kamu yararına çalışan dernekler ve vakıfların asli vazifesi de budur. Yani toplamak esas değildir. Dağıtmak esastır. HAYDER olarak bizim güzel bir sloganımız var. ”HAYDER dağıtmak için toplar, topladığını dağıtır”. Bağış yapanlar, dernek ve vakıflara bekletsin diye değil, ihtiyaç sahiplerini arayıp bulsun, mağdurlara ve mazlumlara sahip çıksın diye yardım yaparlar. HAYDER, işte bunun için bağışlarınıza doğru adresler bulmaya devam ediyor.
  • Daha bir ay önce hoş geldin Ya Şehr-î Ramazan diyorduk. Şimdi elveda ve güle güle git Ramazan-ı Şerif diyoruz. Günler geçer, aylar geçer tabi en önemlisi de nasıl geçer. Ramazan-ı Şerif nasıl geçerse bütün bir sene de öyle geçer diyor büyüklerimiz. Korona virüs sebebiyle bu sene Ramazan-ı Şerif alışık olduğumuzdan biraz farklı geçti. Ne Cuma namazlarımızı, ne vakit namazlarımızı ve ne de teravih namazlarımızı camide eda edemedik. Ziyaretlerimizi yapamadık ve özellikle Hırkayı Şerif’i ziyaret edemedik. İftar sofralarında sevdiklerimizle ve ihtiyaç sahipleriyle buluşamadık. Ama her şeye rağmen Allah’ın Celle Celâlühü rızasını kazanmanın yollarını aradık. Bulanlar buldu, bulamayanlar pişman oldu. Ne güzel söylemiş, Bayezid-i Bestami Hazretleri; “O’nu aramakla bulamazsın, ancak bulanlar arayanlardır”
  • Hoş geldin, on bir ayın sultanı hoş geldin. Rahmetinle, mağfiretinle, müjdelerinle hoş geldin. Orucunla, sahurunla, iftarınla, teravihinle, infâkınla, hatm-i şeriflerinle, kardeşliğinle ve merhametinle hoş geldin. Rabbim bu mübarek ayın ihyasına, cümlemizi muvaffak eylesin. Şefaâtine nail eylesin, şikayetinden emin eylesin. Amin.