Tüm Haberler
Yardımlarınızı Yemen'e Ulaştırıyoruz
22.01.2019

HAYDER Yardımlarınızı Yemen'e Ulaştırdı

"Yemen'e Sessiz Kalma!" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyası Yemen'e ulaştı!

21 milyon insanın aç ve susuz, 15 milyon insanın tıbbi malzemeye muhtaç olduğu Yemen'de halkın %80'i yardıma muhtaç durumda. İç savaşın başladığı 2015 yılından bu yana her geçen gün yüz binlerce insan hayatını kaybederken, milyonlarca insan ise kolera, açlık, çatışmalar ve hava saldırıları ile mücadele ediyor...

Dünyadaki en büyük krizlerden biri: Yemen

Geçtiğimiz günlerde Dünya Sağlık Örgütü Yemen ofisinin Twitter sayfasından yapılan açıklamada Yemen'in dünyadaki en büyük insani krizle karşı karşıya kaldığı belirtilmişti. Acil yardım bekleyen Marib, Amran, Sana, Hudaydah ve Taiz gibi bölgelerde 25 kg un ve 10 kg pirinç bulunan 4500 adet gıda paketini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.

2019 yılının Mart ayı itibarıyla Yemen'in Marib bölgesinde 250, Taiz'de 200, Sana'da ise 80 adet gıda paketi yardımı yapıldı...

HAYDER'in çalışmalarına destek vererek, Yemen'e Ses"Siz" olduğunuz için teşekkür ederiz...

Paylaş
SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
  • İdlib'de başlayan operasyon sonrası Hoca Ahmet Yesevi Derneği tarafından İdlib için başlatılan Büyük Kış Yardımı çağrısıyla, kırsal kesimlerde yaşayan ailelere 1500 kumanya ve 5 binin üzerinde battaniye dağıtımı gerçekleştirildi.
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de “Kardeşine Irak Kalma” diyerek bölgedeki yüzlerce aileye kumanya yardımı ulaştırmak için yola çıkıyor.
  • Koca bir yılı geride bıraktık. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, desteklerinizle 2019 yılında birçok faaliyete imza attı...
  • Müslümanların ilk hicret durağı Habeşistan’a 2016 yılında el birliğiyle vefa projesi başlatan HAYDER, bölgeye bir eğitim kurumu, bir su kuyusu ve ek hizmet alanı oluşturmuştu. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, şimdi de külliyeye cami inşa etmek için yola...
  • HAYDER’in Eylül ayında “Afrika’ya Umut Ol” sloganıyla başlattığı yardımlar Burkina Faso, Fildişi Sahili, Somali ve Etiyopya’ya ulaştı!
  • HAYDER, kullanılabilir durumdaki ikinci el ya da hiç kullanmadığınız sıfır eşyalarınızı alarak, yurt içi yardım biriminin tespit ettiği yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaştırıyor.
SON HABERLER