Tüm Haberler
HAYDER, Ramazan Ayında Yesevi Sofrası Kuruyor!
26.03.2019

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Ramazan-ı Şerif’te ümmet coğrafyasında “Yesevi Sofrası” kuruyor!

Hayırda yarışan sizlerin destek ve bağışlarıyla Türkiye’den Suriye’ye, Etiyopya’dan Hindistan’a kadar Ramazan bereketini ulaştırmak için yollara çıkan HAYDER, binlerce mazluma umut olmaya; kurulacak Yesevi Sofrası’yla birlikte ihtiyaç sahibi, mazlum ve mülteci durumundaki Müslümanlar için belirli bölgelerde 30 gün boyunca iftar sofrası kurmaya gidiyor.

Kumanya, fitre ve zekât bağışlarınız ise mağdur bir ailenin yahut bir talebenin veya bayramlık elbise bekleyen bir yetimin yüzünde tebessüme vesile olacaktır…

HAYDER'in Ramazan Ayındaki İftar Sofraları: Ramazan Paylaşmaktır...

Yesevi Sofrası’nda ilk durak: Suriye

HAYDER’in Suriye içerisindeki mazlumlara yönelik gıda, giyim, barınma ve diğer temel ihtiyaçlar için yaptığı yardım çalışmaları tüm yıl boyunca devam etti. Suriye halkı, Ramazan bereketini eskisi gibi yaşayamadığı gibi savaşın tesiriyle zor şartlar altında hayatlarını idame ettirmeye çalışıyor…

11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’te de Suriye’deki Müslümanlarla Ramazan sevincini paylaşacak olan HAYDER, geçtiğimiz yıl İdlib’e sığınan Doğu Gutalı binlerce kardeşimiz için kurduğu iftar sofralarını bu yıl daha da büyüterek bir sofrada kardeşlerimizi buluşturuyor.

Doğu Guta başta olmak üzere Suriye’nin birçok bölgesinden göç alan İdlib’te her gün 500 kişi için kurulacak iftar sofralarına, ister bir günlük iftar bedelini karşılayarak sponsor olabilir; isterseniz de bir kişinin iftar bedeli olan 10 TL bağışta bulunarak bu hayra ortak olabilirsiniz.

Yesevi Sofrası’nda ikinci durak: Hindistan

Hindistan’ın Carkhand bölgesinde yoksul bir hayat süren Müslüman kardeşlerimiz için bu yıl da iftar sofraları kuruluyor.

HAYDER, Kurban bayramında kestiği yüzlerce kurbanla, Mevlid-i Şerif ve benzeri organizasyonlarda efendimiz adına dağıttığı kumanyalarla unutmadığı Hindistan’a, Ramazan-ı Şerif’te de yardım götürüyor.

Her gün kurulacak olan 500 kişilik iftar sofrasına siz de sponsor olabilirsiniz. Bir kişilik iftar bedeli 5 TL’dir.

Yesevi Sofrası’nda üçüncü durak: Etiyopya

Açılan su kuyuları ve eğitim kurumlarıyla, yapılan gıda, eğitim araç gereçleri ve temel insani yardım malzemeleriyle Afrika’yı hiçbir zaman yalnız bırakmayan HAYDER, bu kez bir ilk olarak Ramazan-ı Şerif mutluluğunu Afrika’ya taşıyor.

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya’nın Mekele bölgesinde, ümmet coğrafyasının diğer bölgelerinde olduğu gibi her gün 500 kişilik sıcak iftar yemeği ikramında bulunacak…

Etiyopya’da bir kişilik iftar bedeli 10 TL’dir.

Yesevi Sofrası’nda dördüncü ve son durak: Türkiye

Ümmetin umudu, mazlumların sığınağı olan Türkiye’de de faaliyetler Ramazan ayında devam ediyor.

HAYDER Yurt İçi Yardım Birimi’nin tespit ettiği ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye her gün dernek merkezinden iftarlık sıcak yemek dağıtımı yapılacaktır.

Bir kişilik iftar bedelinin 10 TL olduğu bu hayra siz de ortak olabilirsiniz.

“Kim bir oruçluyu iftar ettirirse, oruçlu kadar sevap kazanır. Oruçlunun sevabından da hiçbir şey eksilmez.” Tirmizî, Savm 82

0212 923 1 923

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER