Tüm Haberler
HAYDER, Ramazan Ayında 5 Ülkede Yesevi Sofrası Kuruyor!
24.03.2020

HAYDER, Ramazan-ı Şerif’te 5 Ülkede “Yesevi Sofrası” Kuruyor!

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, bu yıl Ramazan-ı Şerif’te 5 ülkede Yesevi Sofrası kurarak, Ramazan sevincini ümmet coğrafyasındaki ihtiyaç sahibi Müslümanlarla paylaşıyor!

Geçtiğimiz yıl Suriye, Etiyopya, Hindistan ve Türkiye’de kurulan Yesevi Sofralarına bu yıl Yemen de eklendi.

HAYDER, 5 ülkede Ramazan ayı boyunca her gün 2 bin 500 kişilik Yesevi Sofrası kuracak. Kurulan Yesevi Sofralarının yanı sıra, HAYDER’e emanet ettiğiniz zekât ve fitreleriniz de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Bir kişilik iftar bedeli 10 TL’dir.

100, 250 veya 500 kişilik toplu iftar yemeği bağışında da bulunabilirsiniz.

| HAYDER Çağrı Merkezi: 0212 923 1 923

Suriye Yesevi Sofrası

Bugüne dek Suriye’ye 70 tıra yakın gıda, giysi ve temel insani yardım malzemesi götüren HAYDER, sınırımızın hemen öte yanında zorlu hayat koşullarında mücadele eden mazlum Müslümanlar için geçtiğimiz son 3 yılda olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı boyunca her gün Yesevi Sofrası kurmaya hazırlanıyor...

Ümmet coğrafyasının kanayan yarası Suriye, HAYDER’in yurt dışı çalışmalarında en çok yardım götürdüğü ülke olma özelliğini koruyor.

Etiyopya Yesevi Sofrası

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, kurulduğu günden bugüne Necaşi Hazretlerinin diyarı, Müslümanların ilk hicret yeri Etiyopya’da birçok faaliyet imza attı.

2015 yılından bu yana Afrika’da 150’nin üzerinde su kuyusu açan HAYDER, en çok su kuyusunu Etiyopya’da (40) açtı. 2016 yılında “Hoca Ahmet Yesevi Eğitim Kurumu” bölge halkının ve önde gelen yetkililerin katılımlarıyla hizmete açıldı. 2020 yılında ise “Etiyopya Cami Projesi” başlatılarak, eğitim kurumunun hemen yanına yeni bir mescit inşasının temeli atıldı...

HAYDER, Ramazan-ı Şerif boyunca Etiyopya Mekele’de desteklerinizle her gün 3000 kişilik iftar sofrası kurmayı hedefliyor.

Hindistan Yesevi Sofrası

HAYDER’in Asya kıtasında faaliyet gösterdiği tek ülke olan Hindistan’da, bu yıl da Ramazan ayında hayırsever bağışçılarımızın yardımlarıyla her gün 3000 kişilik iftar sofrası kuruluyor.

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Müslümanların zorlu günlerden geçtiği Hindistan’da azınlıkta olan kardeşlerimize yanız olmadıklarını her yıl olduğu gibi bu yıl da Yesevi Sofraları kurarak gösteriyor.

HAYDER, 2019 yılında gerçekleştirdiği kurban organizasyonunda, en fazla kurban kesimini (2 bin hisse) Hindistan’da gerçekleştirmişti.

Türkiye Yesevi Sofrası

Ümmet coğrafyasında birçok ülkede faaliyetler gerçekleştiren HAYDER, ülkemizde de Ramazan-ı Şerif’in bereketini mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahipleriyle paylaşıyor...

HAYDER Aşevi, 70 eğitim kurumu için ay boyunca her gün “Ramazan Özel Menü”sünü hazırlayarak Ramazan sevincini ilim talebeleriyle paylaşacak.

HAYDER İkram Noktası’ndan, yurt içi yardım birimi tarafından tespit edilen 1000’e yakın yoksul aileye her gün düzenli olarak iftarlık sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirilecek.

Bunların yanı sıra Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin Ramazan ayında dernek merkezimizde gerçekleştireceği sohbetler sonrasında cemaatimiz için “Yesevi Sofrası” kurulması planlanmaktadır...

(Yeni) Yemen Yesevi Sofrası

Hoca Ahmet Yesevi Derneği’nin Ramazan-ı Şerif’te 30 gün boyunca Yesevi Sofraları kuracağı 5 ülkeden biri de Yemen... HAYDER, bu sene ilk kez Yemen’de Yesevi Sofrası kuruyor!

İnsani krizin başladığı 2015 yılından bu yana gerekli insani yardım malzemelerini her yıl Yemen’e ulaştırarak mazlumların çığlığına sessiz kalmayan HAYDER, bu kez de Ramazan-ı Şerif mutluluğunu kardeşlerimizle aynı sofrada paylaşmaya gidiyor.

Sana, Amran ve Maarib’de toplamda her gün 3 bin kişilik kurulacak Yesevi Sofralarına siz de dilediğiniz miktarda katkıda bulunabilirsiniz.

HAYDER’in 5 ülkede Ramazan ayı boyunca her gün 2 bin 500 kişilik kuracağı Yesevi Sofralarına siz de destek olabilirsiniz.

1 Kişilik İftar Bedeli 10 TL
100 Kişilik İftar Bedeli 1000 TL
250 Kişilik İftar Bedeli 2500 TL
500 Kişilik İftar Bedeli 5000 TL

> HAYDER Çağrı Merkezi
> Online Bağış
> Hesap Numaralarımız

Sık Sorulan Sorular

İftar sofrası kurduğunuz ülkelerden fotoğraf/video geliyor mu? Bunları bizimle paylaşabilir misiniz?

Ramazan organizasyonu düzenlediğimiz her ülkeden, bölge şartlarının imkânları ölçüsünde gerek dernek görevlilerimizi göndererek, gerek bölgede çalıştığımız partner kuruluşumuz vasıtasıyla fotoğraf ve video görüntülerini alıyoruz. Ramazan ayı içerisinde de hem web sitemiz www.ahmetyesevi.org.tr üzerinden, hem @ahmetyesevider uzantılı sosyal medya hesaplarımızdan, hem de Lalegül TV ekranlarında ay boyunca her gün yayınlanacak Yesevi Yolu programımız vasıtasıyla 5 ülkeden de “Yesevi Sofrası”ndan görüntüler paylaşmaktayız, paylaşacağız.

Özel gün ve geceler için (Örn: Kadir Gecesi) Yesevi Sofrası kurabilir miyim?

Ramazan ayı içerisinde Kadir Gecesi gibi özel gün ve geceler için HAYDER’i arayarak o günün hâmîsi olabilirsiniz.

Kumanya bağışında bulunmak için tıklayın.

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER