Tüm Haberler
HAYDER Kerkük Türkmenlerine Yardım Götürüyor!
02.01.2020

Irak’ta Kerkük Türkmeni yüzlerce aile yardım bekliyor!

Irak’ın Kerkük kentinde göçmenlerin kaldığı Yahyava Kampı, terör örgütü DAEŞ’in saldırıları sonucu yurtlarından edilen Türkmen aileler için 2014 yılında kuruldu. Binlerce ailenin yaşadığı çadırkentte zorlu kış şartları sıkıntıyı da beraberinde getiriyor…

Son 5 yıldır bölgeye yardımlar ulaştırılırken, geçtiğimiz sene HAYDER de bölgeye kumanya götürmüştü.

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de “Kardeşine Irak Kalma” diyerek bölgedeki yüzlerce aileye kumanya yardımı ulaştırmak için yola çıkıyor.

IRAK yazıp 1466’ya SMS göndererek siz de bu hayır faaliyetine 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Haydi, Kardeşine Irak Kalma...

Paylaş
SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
  • İdlib'de başlayan operasyon sonrası Hoca Ahmet Yesevi Derneği tarafından İdlib için başlatılan Büyük Kış Yardımı çağrısıyla, kırsal kesimlerde yaşayan ailelere 1500 kumanya ve 5 binin üzerinde battaniye dağıtımı gerçekleştirildi.
  • Koca bir yılı geride bıraktık. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, desteklerinizle 2019 yılında birçok faaliyete imza attı...
  • Müslümanların ilk hicret durağı Habeşistan’a 2016 yılında el birliğiyle vefa projesi başlatan HAYDER, bölgeye bir eğitim kurumu, bir su kuyusu ve ek hizmet alanı oluşturmuştu. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, şimdi de külliyeye cami inşa etmek için yola...
  • HAYDER’in Eylül ayında “Afrika’ya Umut Ol” sloganıyla başlattığı yardımlar Burkina Faso, Fildişi Sahili, Somali ve Etiyopya’ya ulaştı!
  • HAYDER, kullanılabilir durumdaki ikinci el ya da hiç kullanmadığınız sıfır eşyalarınızı alarak, yurt içi yardım biriminin tespit ettiği yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaştırıyor.
  • HAYDER, Büyük Kış Yardımı kapsamında Suriye’nin çeşitli bölgelerine 10 bin adet battaniye ve 10 bin adet kumanya yardımı götürüyor.
SON HABERLER