Tüm Haberler
HAYDER, Geleceğe Bir Fidan Dikiyor!
05.02.2019

HAYDER Hatıra Ormanı  ve 10 Bin Fidan

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem'in, "Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile, bugün elinizdeki fidanı dikin..." buyruğu üzerine, çevreyi ve doğayı yeşillendirmek adına İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!

Yaşadığımız dünyanın modernleşmesi, kentleşmesi ve doğal kaynaklarının her geçen gün daha da azalması; bu çağda çocuklarımızın, gençlerimizin ve yetişkin bireylerimizin çevre bilincine erişmesi bakımından oldukça önem taşıyor.

Hem çevre bilincini aşılama, hem de Rabbimizin, insanların hizmetine sunduğu nimetlere bir teşekkür ve şükür mahiyeti taşıdığı fidan projesi, siz değerli bağışçılarımızın destekleriyle HAYDER tarafından hayata geçiriliyor.

Başlıca hayat kaynaklarımızdan olan ağaçlar ve ormanlar Allah'ın inayetiyle insanlara birçok fayda sağlamaktadırlar. Bu sebeple Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem ve ulemamız Müslümanın çevreye, ağaçlara ve toprağa vermesi gereken önemden her daim bahsetmişlerdir.

Ağaç dikmek bir nevi fiili bir duadır, rahmet hazinelerinin açılmasına vesile olmaktır.

Lüzumsuz yere ağaçları kesmek, ormanları yakmak, Allah'ın muhteşem bir güzellikte yarattığı doğamıza zarar vermek nasıl büyük bir günahsa, "kıyamet kopuyor olsa dahi" bir fidan dikmek, insanı ahirette kurtaracak amellerden biri olabilir.

Geleceğimizi kurtarmak bizim elimizde...

"Bir kimse ağaç diker de o ağacın meyvesinden bir insan veya Allâh’ın mahlûkâtından herhangi bir varlık yerse bu, o ağacı diken kimse için sadaka olur."
(Müslim, Müsâkât, 7)

Siz de toprağa bir fidan dikerek kendiniz için bir "sadaka ağacı" oluşturabilirsiniz...

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • 12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 • Hayırda yarışan sizlerin destek ve bağışlarıyla Türkiye’den Suriye’ye, Etiyopya’dan Hindistan’a kadar Ramazan bereketini ulaştırmak için yollara çıkan HAYDER, binlerce mazluma umut olmaya gidiyor.
 • HAYDER'in, "Kardeşine Irak Kalma!" sloganıyla başlattığı yardımlar Irak'ın Kerkük kentindeki Yahyava Çadır Kampı'nda yaşayan Telaferli 550 aileye ulaştı.
 • "Yemen'e Sessiz Kalma!" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyası Yemen'e ulaştı!
 • Ekiplerimiz soba, kumanya, un, giyim, hijyen ve bebek paketlerinden oluşan yardımları, İdlib'e bağlı Hırbet El Coz bölgesinde yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize ulaştırarak bölgede dağıtımını gerçekleştirdi.
SON HABERLER
 • Suriye Yardımları Bölgeye Ulaştı
  12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi: Teşekkürler!
  HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 • HAYDER Hatıra Ormanı Açıldı
  HAYDER Hatıra Ormanı, Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hoca Efendi’nin, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kaya’nın ve kıymetli gönüldaşlarımızın katılımlarıyla açıldı.
 • HAYDER, Ramazan Ayında Yesevi Sofrası Kuruyor!
  Hayırda yarışan sizlerin destek ve bağışlarıyla Türkiye’den Suriye’ye, Etiyopya’dan Hindistan’a kadar Ramazan bereketini ulaştırmak için yollara çıkan HAYDER, binlerce mazluma umut olmaya gidiyor.
 • HAYDER'den Kan Bağışı Kampanyası
  “Kan Vererek Can Kurtarabilirsin” diyen HAYDER, gönüllüleriyle birlikte Kızılay’a destek oldu.