Tüm Haberler
HAYDER, Geleceğe Bir Fidan Dikiyor!
05.02.2019

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem'in, "Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile, bugün elinizdeki fidanı dikin..." buyruğu üzerine, çevreyi ve doğayı yeşillendirmek adına İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!

Yaşadığımız dünyanın modernleşmesi, kentleşmesi ve doğal kaynaklarının her geçen gün daha da azalması; bu çağda çocuklarımızın, gençlerimizin ve yetişkin bireylerimizin çevre bilincine erişmesi bakımından oldukça önem taşıyor.

Hem çevre bilincini aşılama, hem de Rabbimizin, insanların hizmetine sunduğu nimetlere bir teşekkür ve şükür mahiyeti taşıdığı fidan projesi, siz değerli bağışçılarımızın destekleriyle HAYDER tarafından hayata geçiriliyor.

Başlıca hayat kaynaklarımızdan olan ağaçlar ve ormanlar Allah'ın inayetiyle insanlara birçok fayda sağlamaktadırlar. Bu sebeple Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem ve ulemamız Müslümanın çevreye, ağaçlara ve toprağa vermesi gereken önemden her daim bahsetmişlerdir.

Ağaç dikmek bir nevi fiili bir duadır, rahmet hazinelerinin açılmasına vesile olmaktır.
 

Lüzumsuz yere ağaçları kesmek, ormanları yakmak, Allah'ın muhteşem bir güzellikte yarattığı doğamıza zarar vermek nasıl büyük bir günahsa, "kıyamet kopuyor olsa dahi" bir fidan dikmek, insanı ahirette kurtaracak amellerden biri olabilir.

Geleceğimizi kurtarmak bizim elimizde...

"Bir kimse ağaç diker de o ağacın meyvesinden bir insan veya Allâh’ın mahlûkâtından herhangi bir varlık yerse bu, o ağacı diken kimse için sadaka olur."
(Müslim, Müsâkât, 7)

Siz de toprağa bir fidan dikerek kendiniz için bir "sadaka ağacı" oluşturabilirsiniz...

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • "Yemen'e Sessiz Kalma!" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyası Yemen'e ulaştı!
 • Ekiplerimiz soba, kumanya, un, giyim, hijyen ve bebek paketlerinden oluşan yardımları, İdlib'e bağlı Hırbet El Coz bölgesinde yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize ulaştırarak bölgede dağıtımını gerçekleştirdi.
 • HAYDER, acil koduyla insani yardım malzemelerini Yemen’e doğru yola çıkarıyor. Dünyanın Sessiz Kaldığı Yemen’e, Sessiz Kalma! diyorsanız, HAYDER'in Yemen’e yönelik çalışmalarına destek olabilirsiniz.
 • Yesevi yolu yürüyüşümüzün yurtdışı ayağında “Afrika'ya Elini Uzat!" Kampanyasıyla başlayan insani yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
 • HAYDER, Hindistan'daki partner kuruluşu Syed Ehraz Foundation ile birlikte, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği mübarek günün hatrına, Hindistan'daki ihtiyaç sahiplerine battaniye ve gıda...
 • Gazze'ye, Kudüs'e ve işgal altındaki tüm Filistin topraklarına sahip çıkarak kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için girdiğimiz bu yolda siz de HAYDER'e destek olarak kardeşlik köprülerini güçlendirmeye vesile olabilirsiniz.
SON HABERLER
 • Çanakkale Şehitleri İçin Hatm-i Şerifler Okuyoruz
  HAYDER olarak, Lalegül ailesi ile birlikte Çanakkale şehitlerimiz nezdinde tüm şühedamız için hatm-i şerifler okuyoruz. Okunan Hatm-i Şeriflerin duası Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi tarafından yapılacaktır.
 • HAYDER, Geleceğe Bir Fidan Dikiyor!
  HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!
 • HAYDER'in Yardımları Yemen'e Ulaştı!
  "Yemen'e Sessiz Kalma!" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyası Yemen'e ulaştı!
 • Genç Yesevi Çalışmalarına Başladı!
  Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı bir gençlik oluşumuna vesile olmak için yola çıkan "Genç Yesevi", Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesinde yaptığı duyuruyla faaliyetlerine başladı.
 • Mekke'nin Fethi Gecesini İhya Ettik!
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, 31 Aralık Pazartesi'yi Salı gününe bağlayan gecede, Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesi münasebetiyle Sinan Erdem Spor Salonu'nda program düzenledik.