Tüm Haberler
HAYDER, Etiyopya'da cami inşa ediyor!
16.11.2019

HAYDER, Etiyopya’da cami inşa ediyor!

Müslümanların ilk hicret durağı Habeşistan’a 2016 yılında el birliğiyle vefa projesi başlatan HAYDER, bölgeye bir eğitim kurumu, bir su kuyusu ve ek hizmet alanı oluşturmuştu. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, şimdi de külliyeye cami inşa etmek için yola çıkıyor!

HAYDER’in Etiyopya’da inşa edeceği cami ile birlikte hem talebelerin hem de bölge halkının büyük bir ihtiyacı karşılanmış olacak.

Etiyopya Cami Projesi ile birlikte ne amaçlanıyor?

Etiyopya Cami Projesi, İslam’ın ilk yıllarında Müslümanlara kucak açarak ensar olan ve Resûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem efendimizin övgüsüne mazhar olan Hz. Necaşi ve onun ülkesine vefa niteliği taşımaktadır. Ayrıca Afrika’da misyonerlik faaliyetlerini yütürenlere, yüksek miktarlarda paralar harcayarak Afrika'yı Hıristiyanlaştırma gayretinde olanlara karşı da Müslüman kardeşlerimizin yanında olduğumuzun bir göstergesidir.

Etiyopya Cami Projesi ne zaman ibadete açılacaktır?

Önümüzdeki yıl caminin ibadete açılması planlanmaktadır.

İnşa edilecek cami ile ilgili detaylı bilgi verebilir misiniz?

2016 yılında Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin teşvikleri ve sizlerin desteğiyle inşa edilen Hoca Ahmet Yesevi Külliyesi’nin alanı 977 metrekaredir. HAYDER’in eğitim kurumu, su kuyusu ve ek hizmet binasının yanına yapacağı cami alanı ise 582 metrekaredir. Camide erkekler ve hanımlar için ayrı ibadet alanları olacaktır.

Etiyopya Cami Projesi’ne nasıl bağışta bulunabilirim?

*Web sitemizin Online Bağış bölümü üzerinden hızlıca ve kolaylıkla bağışta bulunabilirsiniz.
*Hesap numaralarımızı kullanarak banka ve PTT hesapları üzerinden bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.
*HAYDER’in Mobil Uygulamasını telefonunuza indirerek hem çalışmalardan haberdar olabilir, hem de projelere destek olabilirsiniz.
*İstanbul Fatih’teki dernek merkezimize gelerek veya Bursa’daki temsilciliğimize giderek makbuz karşılığında Etiyopya Cami Projesi’ne bağış yapabilirsiniz.

Haydi! Vefa projesini birlikte tamamlayalım.
1 m2 bedeli 1500 TL

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, koronavirüs sebebiyle evlerinden çıkamayan 65 yaş üzerindeki büyüklerimize ve ihtiyaç sahibi ailelere, her gün evlerine kadar giderek sıcak yemek dağıtımında bulunuyor!
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği’nin “Sorun Küresel, Mücadele Ulusal” anlayışıyla bu zorlu süreçte aldığı bazı önlemler ve çalışmalar şu şekildedir...
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, bu yıl Ramazan-ı Şerif’te 6 ülkede Yesevi Sofrası kurarak, Ramazan sevincini ümmet coğrafyasındaki ihtiyaç sahibi Müslümanlarla paylaşıyor!
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, yurt içinde yaptığı ev ziyaretleri sonucunda tespit ettiği yüzlerce/binlerce ihtiyaç sahibi aileye, Ramazan ayı boyunca tüm kuru gıda ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri şekilde hazırlanan “Yesevi Kumanyası” dağıtıyor!
  • Sayın Cumhurbaşkanımızın uyarılarını dikkate alarak, HAYDER personelinin bir kısmı evden, bir kısmı da dernek merkezinden çalışmalarına devam edecektir.