Tüm Haberler
HAYDER, desteklerinizle #İdlibiUnutma'dı!
23.09.2019

HAYDER, desteklerinizle #İdlibiUnutma’dı!

“Suriye iç savaşı 9. yılında”

Mart 2011’den bu yana Suriye iç savaşında 350 binden fazla insan hayatını kaybetti. 1,5 milyon insan kalıcı sakatlıklar yaşadı. 5,5 milyondan fazla insan ise hayatta kalabilmek için başka ülkelere sığındı.

“İdlib zor günlerden geçiyor”

2015 yılından bu yana muhaliflerin elinde bulunan İdlib, Suriye’nin ana gündem maddesi haline geldi. İdlib’deki milyonlarca sivil bir yandan Esed rejimi ve Rusya’nın hava saldırılarıyla mücadele ederken, diğer yandan hayata tutunmaya çalışıyor. Suriye’nin çeşitli bölgelerinden göç alan İdlib’de bugün 4 milyona yakın insan yaşıyor...

“İdlib’i Unutma...”

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, bağışçılarının ve gönüllülerinin destekleriyle #İdlibiUnutma başlıklı bir kampanya başlatarak insani krizlerinin yaşandığı İdlib’e yardımları ulaştırdı.

HAYDER, İdlib’in Hazano ve Maarat el-Missirin kasabaları başta olmak üzere, Suriye'deki iç savaştan kaçan mazlumlar için Türkiye sınırında kurulan Atme Kampı'nda dağıtımları gerçekleştirdi.

1000 adet kumanya, 1547 çift ayakkabı, 1785 adet giyim eşyası, 780 adet okul çantası ve çeşitli kalemlerde daha birçok yardım malzemesi bölgeye ulaştırılarak mağdur halka dağıtıldı.

“Büyük Kış’ kampanyası ile İdlib’e yardımlar devam edecek”

Uzun yıllardır Suriye’de insani yardım çalışmalarını sürdüren HAYDER, yıl sonuna doğru İdlib için yeniden yola çıkacak. Her yıl düzenli olarak yapılan “Büyük Kış” kampanyasının önümüzdeki aylarda başlaması planlanıyor. 

Kış aylarının gelmesiyle birlikte soba, kumanya, battaniye, un, giyim, hijyen ve bebek paketleri gibi acil ihtiyaç duyulan malzemeler bölgeye ulaştırılacak.

“Bir SMS ile destek olun”

HAYDER’in Suriye’de İdlib özelinde yürüttüğü çalışmalara siz de destek olarak bir mazluma umut olabilirsiniz. Telefonunuzun mesaj bölümüne “SURİYE” yazıp 1466’ya göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.
0212 923 1 923

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER