Tüm Haberler
HAYDER, desteklerinizle #İdlibiUnutma'dı!
23.09.2019

HAYDER, desteklerinizle #İdlibiUnutma’dı!

“Suriye iç savaşı 9. yılında”

Mart 2011’den bu yana Suriye iç savaşında 350 binden fazla insan hayatını kaybetti. 1,5 milyon insan kalıcı sakatlıklar yaşadı. 5,5 milyondan fazla insan ise hayatta kalabilmek için başka ülkelere sığındı.

“İdlib zor günlerden geçiyor”

2015 yılından bu yana muhaliflerin elinde bulunan İdlib, Suriye’nin ana gündem maddesi haline geldi. İdlib’deki milyonlarca sivil bir yandan Esed rejimi ve Rusya’nın hava saldırılarıyla mücadele ederken, diğer yandan hayata tutunmaya çalışıyor. Suriye’nin çeşitli bölgelerinden göç alan İdlib’de bugün 4 milyona yakın insan yaşıyor...

“İdlib’i Unutma...”

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, bağışçılarının ve gönüllülerinin destekleriyle #İdlibiUnutma başlıklı bir kampanya başlatarak insani krizlerinin yaşandığı İdlib’e yardımları ulaştırdı.

HAYDER, İdlib’in Hazano ve Maarat el-Missirin kasabaları başta olmak üzere, Suriye'deki iç savaştan kaçan mazlumlar için Türkiye sınırında kurulan Atme Kampı'nda dağıtımları gerçekleştirdi.

1000 adet kumanya, 1547 çift ayakkabı, 1785 adet giyim eşyası, 780 adet okul çantası ve çeşitli kalemlerde daha birçok yardım malzemesi bölgeye ulaştırılarak mağdur halka dağıtıldı.

“Büyük Kış’ kampanyası ile İdlib’e yardımlar devam edecek”

Uzun yıllardır Suriye’de insani yardım çalışmalarını sürdüren HAYDER, yıl sonuna doğru İdlib için yeniden yola çıkacak. Her yıl düzenli olarak yapılan “Büyük Kış” kampanyasının önümüzdeki aylarda başlaması planlanıyor. 

Kış aylarının gelmesiyle birlikte soba, kumanya, battaniye, un, giyim, hijyen ve bebek paketleri gibi acil ihtiyaç duyulan malzemeler bölgeye ulaştırılacak.

“Bir SMS ile destek olun”

HAYDER’in Suriye’de İdlib özelinde yürüttüğü çalışmalara siz de destek olarak bir mazluma umut olabilirsiniz. Telefonunuzun mesaj bölümüne “SURİYE” yazıp 1466’ya göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.
0212 923 1 923

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • HAYDER Aşevi, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında hizmet vermek için hazırlıklarını tamamlayarak dün ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.
 • Afrika topraklarının yıllarca yaşadığı zorluklar bugün de devam ediyor. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, ümmetin kara kıtasında yardım faaliyetlerini sürdürerek kardeşlerimize bu yıl da umut olmak için yollara çıkıyor.
 • HAYDER, 2019 yılı kurban organizasyonunu “Kardeşin Paydaşın Olsun” mottosuyla gerçekleştirerek, 3 kıta 14 ülkede emanetiniz olan kurbanlarınızı vekaletinizle kesti ve kurbanların etlerini kesim yapılan bölgede tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere...
 • #İdlibiUnutma | HAYDER, Suriye’ye doğru yola çıkarak İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren yüzlerce aileye gıda yardımlarınızı ulaştırıyor.
 • HAYDER, 3 kıta 14 ülkede kurban hisselerinizi vekâletinizle keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor!
 • Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...
SON HABERLER
 • Hoca Ahmet Yesevi Özel Programı, 13 Ekim Pazar günü saat 13.00’te Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Prof. Dr. Necdet Tosun, Prof. Dr. Nadirhan Hasan, Dr. Öğr. Üyesi Necdet Yılmaz, Dr. Hayati Bice ve HAYDER gönüllülerinin katılımıyla gerçekleşti.
 • Yetiştirdiği erenlerle Anadolu’yu ehli sünnet itikadı ve tasavvufla mayalayan Pîr-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri hayatı, davası ve hikmetleriyle ele alınıyor.
 • HAYDER, İdlib’in Hazano ve Maarat el-Missirin kasabaları başta olmak üzere, Suriye'deki iç savaştan kaçan mazlumlar için Türkiye sınırında kurulan Atme Kampı'nda dağıtımları gerçekleştirdi.
 • Son zamanlarda, Hoca Ahmet Yesevi Derneği (HAYDER)’in adını kullanan bazı dolandırıcı şahışların kıymetli bağışçılarımızdan yardım talep ettiğini derneğimize gelen çağrılardan üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
 • HAYDER Aşevi, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında hizmet vermek için hazırlıklarını tamamlayarak dün ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.