Tüm Haberler
HAYDER Aşevi yeni sezon hazırlıklarını tamamladı
10.09.2019

HAYDER Aşevi, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında hizmet vermek için hazırlıklarını tamamlayarak dün ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.

Uluslarası iş ve gıda güvenliği standartlarına uygun olarak faaliyetlerini yürüten HAYDER Aşevi, geçtiğimiz yıl 3160 kişilik iki öğün üç çeşit sıcak yemek üretimi yaparken, bu yıl bu rakamı 3500’e çıkartarak hizmet alanını genişletti.

“Aşevi’nin çalışmaları sadece eğitim kurumlarıyla sınırlı değil”

2016 yılından bu yana her gün yemek pişiren HAYDER Aşevi, eğitim kurumlarının yanı sıra tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere de hizmet sunuyor. Alanında uzman aşçılar tarafından her gün pişirilen sıcak yemekler, ülkemizde yaşayan muhtaçların evlerine kadar götürülmek suretiyle kapı kapı gezilerek dağıtılıyor. Dağıtımlar her gün saat 09.30 ile 13.30 saatleri arasında Aşevi personeli tarafından dikkatle yapılmaktadır.

 “Bağışçılar sayesinde kaynayan kazanlar tebessüme vesile oluyor”

Kur'an kursunda okuyan talebeler, üniversitede eğitim gören ilahiyat öğrencileri ve muhtaç/mağdur aileler için siz de bağışta bulunabilirsiniz.

Bir öğün yemek bedeli 7 TL’dir.

“HAYDER Aşevi’ne nakdî ve aynî yardımda da bulunabilirsiniz” 

 

HAYDER Aşevi’nin çalışmalarından haberdar olmak için

Web sitelerimizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER
  • Yurt dışında 14 bin 821, yurt içinde ise 694 hisse ile kurban kesen HAYDER, Kazakistan'dan Keşmir’e, Burkina Faso'dan Bulgaristan'a, Yemen’den Somali’ye kadar gönül coğrafyamızın her bir köşesine bayram mutluluğunu taşıdı.
  • Dernekler, vakıflar ve sivil toplum örgütleri Hakk’a ve halka hizmet için kurulur. Veren el ile alan el arasında kardeşlik köprüleri kurmak için kurulur. Özellikle kamu yararına çalışan dernekler ve vakıfların asli vazifesi de budur. Yani toplamak esas değildir. Dağıtmak esastır. HAYDER olarak bizim güzel bir sloganımız var. ”HAYDER dağıtmak için toplar, topladığını dağıtır”. Bağış yapanlar, dernek ve vakıflara bekletsin diye değil, ihtiyaç sahiplerini arayıp bulsun, mağdurlara ve mazlumlara sahip çıksın diye yardım yaparlar. HAYDER, işte bunun için bağışlarınıza doğru adresler bulmaya devam ediyor.
  • Daha bir ay önce hoş geldin Ya Şehr-î Ramazan diyorduk. Şimdi elveda ve güle güle git Ramazan-ı Şerif diyoruz. Günler geçer, aylar geçer tabi en önemlisi de nasıl geçer. Ramazan-ı Şerif nasıl geçerse bütün bir sene de öyle geçer diyor büyüklerimiz. Korona virüs sebebiyle bu sene Ramazan-ı Şerif alışık olduğumuzdan biraz farklı geçti. Ne Cuma namazlarımızı, ne vakit namazlarımızı ve ne de teravih namazlarımızı camide eda edemedik. Ziyaretlerimizi yapamadık ve özellikle Hırkayı Şerif’i ziyaret edemedik. İftar sofralarında sevdiklerimizle ve ihtiyaç sahipleriyle buluşamadık. Ama her şeye rağmen Allah’ın Celle Celâlühü rızasını kazanmanın yollarını aradık. Bulanlar buldu, bulamayanlar pişman oldu. Ne güzel söylemiş, Bayezid-i Bestami Hazretleri; “O’nu aramakla bulamazsın, ancak bulanlar arayanlardır”
  • Hoş geldin, on bir ayın sultanı hoş geldin. Rahmetinle, mağfiretinle, müjdelerinle hoş geldin. Orucunla, sahurunla, iftarınla, teravihinle, infâkınla, hatm-i şeriflerinle, kardeşliğinle ve merhametinle hoş geldin. Rabbim bu mübarek ayın ihyasına, cümlemizi muvaffak eylesin. Şefaâtine nail eylesin, şikayetinden emin eylesin. Amin.
  • Ramazan-ı Şerif’in yaklaştığının muştusunu üç ayların girmesiyle zaten almıştık. Rabbim, Ramazan-ı Şerife ulaşmayı ve orucuyla, infakıyla, mukabelesiyle, teravihiyle, fitreleriyle, zekatlarıyla ve Kadir gecesiyle kazanan kullarından eylesin. Makbulinden eylesin, mahruminden eylemesin, Amin.