Tüm Haberler
HAYDER Aşevi yeni sezon hazırlıklarını tamamladı
10.09.2019

HAYDER Aşevi, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında hizmet vermek için hazırlıklarını tamamlayarak dün ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.

Uluslarası iş ve gıda güvenliği standartlarına uygun olarak faaliyetlerini yürüten HAYDER Aşevi, geçtiğimiz yıl 3160 kişilik iki öğün üç çeşit sıcak yemek üretimi yaparken, bu yıl bu rakamı 3500’e çıkartarak hizmet alanını genişletti.

“Aşevi’nin çalışmaları sadece eğitim kurumlarıyla sınırlı değil”

2016 yılından bu yana her gün yemek pişiren HAYDER Aşevi, eğitim kurumlarının yanı sıra tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere de hizmet sunuyor. Alanında uzman aşçılar tarafından her gün pişirilen sıcak yemekler, ülkemizde yaşayan muhtaçların evlerine kadar götürülmek suretiyle kapı kapı gezilerek dağıtılıyor. Dağıtımlar her gün saat 09.30 ile 13.30 saatleri arasında Aşevi personeli tarafından dikkatle yapılmaktadır.

 “Bağışçılar sayesinde kaynayan kazanlar tebessüme vesile oluyor”

Kur'an kursunda okuyan talebeler, üniversitede eğitim gören ilahiyat öğrencileri ve muhtaç/mağdur aileler için siz de bağışta bulunabilirsiniz.

Bir öğün yemek bedeli 7 TL’dir.

“HAYDER Aşevi’ne nakdî ve aynî yardımda da bulunabilirsiniz” 

 

HAYDER Aşevi’nin çalışmalarından haberdar olmak için

Web sitelerimizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • Afrika topraklarının yıllarca yaşadığı zorluklar bugün de devam ediyor. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, ümmetin kara kıtasında yardım faaliyetlerini sürdürerek kardeşlerimize bu yıl da umut olmak için yollara çıkıyor.
 • HAYDER, 2019 yılı kurban organizasyonunu “Kardeşin Paydaşın Olsun” mottosuyla gerçekleştirerek, 3 kıta 14 ülkede emanetiniz olan kurbanlarınızı vekaletinizle kesti ve kurbanların etlerini kesim yapılan bölgede tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere...
 • #İdlibiUnutma | HAYDER, Suriye’ye doğru yola çıkarak İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren yüzlerce aileye gıda yardımlarınızı ulaştırıyor.
 • HAYDER, 3 kıta 14 ülkede kurban hisselerinizi vekâletinizle keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor!
 • Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya, Suriye, Hindistan ve Türkiye’de Ramazan ayı boyunca her gün “Yesevi Sofrası” kurdu. Kurulan sofralarla birlikte İslam coğrafyasındaki on binlerce Müslümanla Ramazan-ı Şerif’in bereketi paylaşıldı.
SON HABERLER
 • Son zamanlarda, Hoca Ahmet Yesevi Derneği (HAYDER)’in adını kullanan bazı dolandırıcı şahışların kıymetli bağışçılarımızdan yardım talep ettiğini derneğimize gelen çağrılardan üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
 • HAYDER Aşevi, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında hizmet vermek için hazırlıklarını tamamlayarak dün ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.
 • Afrika topraklarının yıllarca yaşadığı zorluklar bugün de devam ediyor. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, ümmetin kara kıtasında yardım faaliyetlerini sürdürerek kardeşlerimize bu yıl da umut olmak için yollara çıkıyor.
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 27 Ağustos 2019 tarihinde yapılan açıklamada, İBB’nin bazı dernek ve vakıflar ile olan protokolü feshetme kararı aldığı belirtilmiştir.
 • HAYDER, 2019 yılı kurban organizasyonunu “Kardeşin Paydaşın Olsun” mottosuyla gerçekleştirerek, 3 kıta 14 ülkede emanetiniz olan kurbanlarınızı vekaletinizle kesti ve kurbanların etlerini kesim yapılan bölgede tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.