Tüm Haberler
HAYDER Aşevi, Yeni Eğitim Öğretim Sezonuna Hazırlıklarını Tamamladı
17.09.2018

HAYDER Aşevi, Yeni Eğitim Öğretim Sezonuna Hazırlıklarını Tamamladı
HAYDER Aşevi, 2018-2019 yeni eğitim öğretim yılı için hız kesmeden çalışmalarına başladı. Kur'an kursunda okuyan talebeler, üniversitede eğitim gören öğrenciler ve diğer eğitim kurumlarında ilim tahsil eden kardeşlerimiz için sezonun ilk hazırlıkları tamamlandı.
Uluslarası iş ve gıda güvenliği standartlarına uygun olarak faaliyetlerini yürüten HAYDER Aşevi, eğitim kurumlarına ve ihtiyaç sahibi ailelere hizmet vermek amacıyla, onursal başkanımız Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi'nin de katılımlarıyla 2016 yılının Ekim ayında kurulan ve günlük 300 kişilik yemek üretimiyle çıktığı bu hayır yolunda bugün, 3000 kişilik yemek üretimiyle hizmet vermeye devam ediyor!

Siz de, HAYDER Aşevi'nde bir talebenin bir günlük yemeğine 5 ₺ ödemek suretiyle istediğiniz kadar destek olabilirsiniz.

0212 923 1 923

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
  • İdlib'de başlayan operasyon sonrası Hoca Ahmet Yesevi Derneği tarafından İdlib için başlatılan Büyük Kış Yardımı çağrısıyla, kırsal kesimlerde yaşayan ailelere 1500 kumanya ve 5 binin üzerinde battaniye dağıtımı gerçekleştirildi.
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de “Kardeşine Irak Kalma” diyerek bölgedeki yüzlerce aileye kumanya yardımı ulaştırmak için yola çıkıyor.
  • Koca bir yılı geride bıraktık. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, desteklerinizle 2019 yılında birçok faaliyete imza attı...
  • Müslümanların ilk hicret durağı Habeşistan’a 2016 yılında el birliğiyle vefa projesi başlatan HAYDER, bölgeye bir eğitim kurumu, bir su kuyusu ve ek hizmet alanı oluşturmuştu. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, şimdi de külliyeye cami inşa etmek için yola...
  • HAYDER’in Eylül ayında “Afrika’ya Umut Ol” sloganıyla başlattığı yardımlar Burkina Faso, Fildişi Sahili, Somali ve Etiyopya’ya ulaştı!
  • HAYDER, kullanılabilir durumdaki ikinci el ya da hiç kullanmadığınız sıfır eşyalarınızı alarak, yurt içi yardım biriminin tespit ettiği yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaştırıyor.
SON HABERLER