Tüm Haberler
HAYDER, Arakan'a Bambu Evler Kuruyor!
24.07.2018

Tüm dünyanın gözü önünde yıllardır Arakanlı Müslümanlara yönelik şiddet sürüyor. Milyonlarca insan köylerini, evlerini, ailelerini ve henüz doğmamış bebeklerini kaybetti…

Birleşmiş Milletler ve Uluslarası insan hakları örgütleri, Arakanlı Müslümanlara yönelik şiddeti “soykırım” olarak adlandırıyor. Ancak hiçbir Uluslarası güç Arakan’daki zulme “dur” demiyor.

25 Ağustos 2017 tarihinden bu yana Myanmar’da kendilerine uygulanan şiddetten kaçarak Bangladeş’e sığınanların sayısı 700 bini aştı.

Bangladeş’teki Cox’s Bazar kampında yaşam mücadelesi veren Arakanlı Müslümanlar, kardeşlerinden gelecek her yardıma muhtaç durumdalar. Geçtiğimiz aylarda Arakanlı kardeşlerimiz için sizlerden gelen bağışlarla temel insani yardım malzemelerini Cox’s Bazar kampına ulaştırmıştık. Kardeşlerimiz neye ihtiyaç duyuyorsa acil olarak o yönde faaliyet gösterme gayretindeyiz. Cox Bazar kampında, birçok Arakanlı Müslüman evsiz bir şekilde sokaklarda ve çadırların önlerinde kalarak yaşama tutunmaya çalışıyorlar.

HAYDER olarak, bölgede kurduğumuz 250 çadıra ilave olarak daha korunaklı olan ve 150 ailenin barınacağı bambu evler yaparak kardeşlerimize barınma imkânı sağlıyoruz.

Siz de yapacağınız yardımlarla bir adet bambu ev yapımına katkı sağlayarak, mağdur ve mazlum bir ailenin yüzünü güldürebilirsiniz.

0212 923 1 923

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.
 • 12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 • Hayırda yarışan sizlerin destek ve bağışlarıyla Türkiye’den Suriye’ye, Etiyopya’dan Hindistan’a kadar Ramazan bereketini ulaştırmak için yollara çıkan HAYDER, binlerce mazluma umut olmaya gidiyor.
 • HAYDER'in, "Kardeşine Irak Kalma!" sloganıyla başlattığı yardımlar Irak'ın Kerkük kentindeki Yahyava Çadır Kampı'nda yaşayan Telaferli 550 aileye ulaştı.
 • HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!
SON HABERLER
 • Ramazan Faaliyetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor!
  Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.
 • Mütevelli Heyeti Bir Araya Geldi
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği Mütevelli Heyeti, 2 Mayıs Perşembe akşamı dernek merkezinde verilen yemekte bir araya geldi.
 • Suriye Yardımları Bölgeye Ulaştı
  12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi: Teşekkürler!
  HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 • HAYDER Hatıra Ormanı Açıldı
  HAYDER Hatıra Ormanı, Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hoca Efendi’nin, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kaya’nın ve kıymetli gönüldaşlarımızın katılımlarıyla açıldı.