Tüm Haberler
HAYDER, Arakan'a Bambu Evler Kuruyor!
24.07.2018

Tüm dünyanın gözü önünde yıllardır Arakanlı Müslümanlara yönelik şiddet sürüyor. Milyonlarca insan köylerini, evlerini, ailelerini ve henüz doğmamış bebeklerini kaybetti…

Birleşmiş Milletler ve Uluslarası insan hakları örgütleri, Arakanlı Müslümanlara yönelik şiddeti “soykırım” olarak adlandırıyor. Ancak hiçbir Uluslarası güç Arakan’daki zulme “dur” demiyor.

25 Ağustos 2017 tarihinden bu yana Myanmar’da kendilerine uygulanan şiddetten kaçarak Bangladeş’e sığınanların sayısı 700 bini aştı.

Bangladeş’teki Cox’s Bazar kampında yaşam mücadelesi veren Arakanlı Müslümanlar, kardeşlerinden gelecek her yardıma muhtaç durumdalar. Geçtiğimiz aylarda Arakanlı kardeşlerimiz için sizlerden gelen bağışlarla temel insani yardım malzemelerini Cox’s Bazar kampına ulaştırmıştık. Kardeşlerimiz neye ihtiyaç duyuyorsa acil olarak o yönde faaliyet gösterme gayretindeyiz. Cox Bazar kampında, birçok Arakanlı Müslüman evsiz bir şekilde sokaklarda ve çadırların önlerinde kalarak yaşama tutunmaya çalışıyorlar.

HAYDER olarak, bölgede kurduğumuz 250 çadıra ilave olarak daha korunaklı olan ve 150 ailenin barınacağı bambu evler yaparak kardeşlerimize barınma imkânı sağlıyoruz.

Siz de yapacağınız yardımlarla bir adet bambu ev yapımına katkı sağlayarak, mağdur ve mazlum bir ailenin yüzünü güldürebilirsiniz.

0212 923 1 923

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, hafızlık talebelerine, ihtisas yapan hocaefendilere, üniversite ve ilahiyat okuyan öğrencilere burs desteği sağlıyor.
 • Çin Halk Cumhuriyeti tarafından, türlü işkencelere maruz kalarak zorlu yaşam koşulları altında hayata tutunmaya çalışan Doğu Türkistan Müslümanları yardım bekliyor.
 • HAYDER Aşevi, 2018-2019 yeni eğitim öğretim yılı için hız kesmeden çalışmalarına başladı. Kur'an kursunda okuyan talebeler, üniversitede eğitim gören öğrenciler ve diğer eğitim kurumlarında ilim tahsil eden kardeşlerimiz için sezonun ilk hazır...
 • Eğitimsizlik, açlık, kuraklık ve susuzluk gibi başlıca problemlerle uğraşan Afrika kıtasının umudu ve neşesi olmaya hazırlanıyoruz.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, "Bir Hisse Ortak Ol" sloganıyla çıktığı, 2018 yılı Kurban organizasyonunda, Türkiye ile birlikte 3 kıtada, 13 ülkede 11.087 hisse ile 1.584 büyükbaş kurbanın kesimini bağışçılarının vekaletiyle gerçekleştirerek...
 • Ülkemizin ekonomik saldırıya maruz kaldığı açık bir gerçektir. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ekonomik ayağını gerçekleştirmek isteyen, ülkemizi her fırsatta zayıflatarak, milletimizin birlik ve beraberliğini bozma arzu ve gayretinde olan empery...
SON HABERLER
 • HAYDER'den İlim Talebelerine Burs Desteği!
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği, hafızlık talebelerine, ihtisas yapan hocaefendilere, üniversite ve ilahiyat okuyan öğrencilere burs desteği sağlıyor.
 • HAYDER, Doğu Türkistanlı Müslümanlara Sahip Çıkıyor!
  Çin Halk Cumhuriyeti tarafından, türlü işkencelere maruz kalarak zorlu yaşam koşulları altında hayata tutunmaya çalışan Doğu Türkistan Müslümanları yardım bekliyor.
 • HAYDER Aşevi, Yeni Eğitim Öğretim Sezonuna Hazırlıklarını Tamamladı
  HAYDER Aşevi, 2018-2019 yeni eğitim öğretim yılı için hız kesmeden çalışmalarına başladı. Kur'an kursunda okuyan talebeler, üniversitede eğitim gören öğrenciler ve diğer eğitim kurumlarında ilim tahsil eden kardeşlerimiz için sezonun ilk hazırlıkları tamamlandı.
 • Afrika'ya Elini Uzat
  Eğitimsizlik, açlık, kuraklık ve susuzluk gibi başlıca problemlerle uğraşan Afrika kıtasının umudu ve neşesi olmaya hazırlanıyoruz.
 • Kurbanlarınız İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıldı
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği, "Bir Hisse Ortak Ol" sloganıyla çıktığı, 2018 yılı Kurban organizasyonunda, Türkiye ile birlikte 3 kıtada, 13 ülkede 11.087 hisse ile 1.584 büyükbaş kurbanın kesimini bağışçılarının vekaletiyle gerçekleştirerek, bu yıl yine İslâm Coğrafyasında Ümmetin Umudu oldu.