Tüm Haberler
HAYDER, Afrika'ya Umut Olmaya Devam Ediyor!
04.09.2020

Afrika’da sömürülen ve zulme uğrayan Müslümanlar; ekmek gibi su gibi eğitime de ihtiyaç duyuyor.

HAYDER, yardımlarınızla EtiyopyaFildişi SahiliBurkina Faso ve Somali’deki ihtiyaç sahibi Müslümanlara eğitim gereçleri ulaştırıyor.

Kıtlık, açlık, kuraklık ve susuzluk gibi başlıca problemlerle uğraşan Afrika kıtasının umudu ve neşesi olmaya hazırlanan HAYDER, gıda ve eğitim gibi temel ihtiyaç malzemelerini Afrika'ya götürerek mazlumların yüzünde tebessüme vesile olacak.

Bilindiği üzere Hoca Ahmet Yesevi Derneği, 2019 yılının Nisan ayında Etiyopya'da cami inşasına başlamıştı. HAYDER'in aynı zamanda Burkina Faso, Fildişi Sahili ve Etiyopya'da onlarca öğrenciyi mezun ettiği üç eğitim kurumu bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra, HAYDER, bugüne dek Afrika kıtasında 150'nin üzerinde su kuyusu açtı... 

Afrika, Ramazan ve Kurban Bayramlarında da unutulmadı

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, 2020 yılında bir ilk olarak Ramazan-ı Şerîf mutluluğunu Afrika’ya da taşıdı. Etiyopya’nın Mekele bölgesinde kurulan sofralara, ümmet coğrafyasının diğer bölgelerinde olduğu gibi her gün 500 kişilik sıcak iftar yemeği dağıtıldı.

Bu yıl kurban bayramında 14 ülkede kurban organizasyonu düzenleyen HAYDER’in, kesim yaptığı ülkelerin yarısı Afrika kıtasında yer alıyor: Burkina Faso, Etiyopya, Fildişi Sahili, Gine, Kenya, Somali ve Tanzanya.

HAYDER, “Afrika’ya Umut Ol” sloganıyla bu yıl da yola çıkıyor

Desteklerinizle kara kıtanın nur yüzlü Müslümanlarına, her yıl olduğu gibi bu yıl da yardımlarınızı ulaştırarak Yesevi Yolu yürüyüşümüze durmaksızın devam ediyoruz.

AFRİKA yazıp 1466'ya SMS gönder, 10 TL bağışta bulun.
Bir kısa mesaj ile siz de bir Afrikalı çocuğu kalem, kitap veya defterle buluşturabilirsiniz.

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER
  • HAYDER, İdlib kırsalında yaşayan ve illerimizin sınırlarına doğru göç etmek zorunda kalan aileler için büyük kış yardım kampanyası düzenliyor!
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, yedi yıldır insani krizin devam ettiği Yemen'de, çatışmalardan etkilenen yoksul ve ihtiyaç sahibi Müslümanlara 25 kg un, 10 kg pirinç ve 2 litre sıvı yağdan oluşan 500 gıda paketi dağıttı.
  • HAYDER, yardımlarınızla Etiyopya, Fildişi Sahili, Burkina Faso ve Somali’deki ihtiyaç sahibi Müslümanlara eğitim gereçleri ulaştırıyor.
  • Yurt dışında 14 bin 821, yurt içinde ise 694 hisse ile kurban kesen HAYDER, Kazakistan'dan Keşmir’e, Burkina Faso'dan Bulgaristan'a, Yemen’den Somali’ye kadar gönül coğrafyamızın her bir köşesine bayram mutluluğunu taşıdı.
  • Dernekler, vakıflar ve sivil toplum örgütleri Hakk’a ve halka hizmet için kurulur. Veren el ile alan el arasında kardeşlik köprüleri kurmak için kurulur. Özellikle kamu yararına çalışan dernekler ve vakıfların asli vazifesi de budur. Yani toplamak esas değildir. Dağıtmak esastır. HAYDER olarak bizim güzel bir sloganımız var. ”HAYDER dağıtmak için toplar, topladığını dağıtır”. Bağış yapanlar, dernek ve vakıflara bekletsin diye değil, ihtiyaç sahiplerini arayıp bulsun, mağdurlara ve mazlumlara sahip çıksın diye yardım yaparlar. HAYDER, işte bunun için bağışlarınıza doğru adresler bulmaya devam ediyor.