Kardeşine "Irak" Kalma - İnsani Yardım | HAYDER | Hoca Ahmet Yesevi Derneği
Tüm Haberler
Kardeşine "Irak" Kalma
02.02.2021

ABD ve İngiltere öncülüğündeki koalisyon güçlerince gerçekleştirilen Irak işgalinin üzerinden 18 yıl geçse de, ülkede savaşın izleri sürüyor.

"Kanlı işgal Irak'a iç savaş, terör ve kaos getirdi"

Tarih 20 Mart 2003'ü gösterdiğinde başlayan kanlı işgal, ülkeye sözü verilen 'demokrasi' yerine; mezhep çatışması, iç savaş, terör örgütlerinin hakimiyeti ve kaos getirdi.

"ABD ve terör örgütlerinin saldırıları sonucu yüz binlerce sivil hayatını kaybetti"

Kadın, çocuk, yaşlı demeden tüm sivilleri hedef alan saldırılarda bir milyona yakın insan hayatını kaybederken, 4.5 milyon Iraklı da bölge ülkelerine göç etmek zorunda kaldı. İşgal güçlerinin yanı sıra ABD destekli bölgedeki DAEŞ gibi terör örgütleri de masum sivillere hayatı zindan etti.

"Evliyalar diyarı Irak..."

ABD güçlerinin Bağdat'ı işgali, Ebu Gureyb Hapishanesi'nde işkenceye uğrayan masum siviller, bulunamayan kitle imha silahları, ölen binlerce can, dul kalan kadınlar, yetim kalan evlatlar, tahribat, kaos, terör: Irak, 18 yılda çok acılar çekti... Bir zamanlar İmamı Azam Ebu Hanife, İmam Ebu Yusuf, Abdülkadir Geylani, Cüneyd Bağdadi gibi büyüklerimizin yaşadığı, evliyalar şehri, ilim merkezi olarak anılan Bağdat ve dolayısıyla Irak; bugün terör örgütlerinin kıskacında hâlâ mücadele ediyor...

"HAYDER Irak'a yardım götürüyor"

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, 2019 ve 2020 yılında Irak’ın Kerkük kentinde göçmen aileler için kurulan Yahyava Kampı'ndaki 500 Türkmen aileye kumanya yardımı götürmüştü. HAYDER, 2021 yılının Şubat ayında Irak için yeniden yola çıkıyor. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Erbil, Kerkük, Telafer ve İyaziye’deki Türkmen kardeşlerimize 1000 adet kumanya yardımı götürecek.

“Kardeşine Irak Kalma”

5 kg pirinç, 1.5 kg kuru fasulye, 600 gr makarna, 1.5 kg bulgur, 1 kg tel şehriye, 1 kg toz şeker, 1.5 kg tuz, 2 lt sıvı yağ, 800 gr domates salçası, 200 gr çay ve 700 gr mercimekten oluşan bir kumanya paketinin bedeli 150 TL'dir. Kumanyalar 1000 Türkmen aileye neşe olacak...

Cep telefonunuzun mesaj kısmına IRAK yazıp 1466’ya bir SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz. Yurt dışından bağışta bulunmak isteyen kıymetli bağışçılarımız, web sitemizin "Online Bağış" kısmından ya da "Hesap Numaralarımız" alanından hesap bilgilerini alarak hızlıca ve kolaylıkla bağışta bulunabilirler. Yurt içindeki vatandaşlarımız da Online Bağış/Hesap Numaralarımız alanından veya SMS ile destek olabileceği gibi dernek merkezimize gelerek elden makbuz mukabilinde de bağışta bulunabilirler.

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, bağışlarınıza doğru adresler bulmaya devam ediyor.

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER