Tüm Haberler
Doğu Guta Konvoyu Yola Çıkıyor
06.04.2018

Suriye'de abluka altındaki Doğu Guta'da Beşşar Esed rejiminin saldırıları sonucunda son aylarda binlerce kardeşimiz hayatını kaybederken; on binlerce aile parçalandı, binlerce çocuk yetim ve öksüz kaldı. Sağ kalan ve zulme daha fazla dayanamayan Doğu Gutalı kardeşlerimizin de on binlercesi Suriye'nin İdlib beldesine göç etti.

Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, Doğu Guta'dan İdlib'e göç eden ve İdlib'de zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren, barınacak yerleri dahi olmayan  Doğu Gutalı Müslümanlara, sizlerin destekleriyle birlikte 1.500 adet Battaniye, 500 adet Yastık ve 500 adet de Yatak yardımında bulunuyoruz. 500 ailenin ihtiyaçlarını acil olarak karşılayacak olan bu yardım konvoyu, İstanbul'dan yola çıkıyor.

HAYDER'in, "Kamu Yararına Çalışan Dernekler Statüsü"ne sahip olması münasebetiyle, HAYDER yetkilileri bizzat bölgeye giderek Doğu Gutalı kardeşlerimizle temasa geçerek yardımlarınızı onlara ulaştırabilecektir.

Allah tüm bağışçılarımızdan ve gönüllülerimizden râzı olsun.Doğu Guta Konvoyu Yola Çıkıyor

Paylaş
SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER
 • HAYDER ve Türk Kızılayından Kan Bağışı Kampanyası!
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Türk Kızılayı işbirliğiyle 22 Mart Cuma günü Fatih Camii’nde kan bağışı kampanyası düzenliyor.
 • Duyuru!
  Derneğimizin telefon numarası olan 0212 923 1 923 dışında HAYDER adına sizi arayan kişi, kurum ve kuruluşları kesinlikle dikkate almamanızı ve bu konuda temkinli davranmanızı rica ederiz.
 • HAYDER'in Yardımları Kerkük Türkmenlerine Ulaştı!
  HAYDER'in, "Kardeşine Irak Kalma!" sloganıyla başlattığı yardımlar Irak'ın Kerkük kentindeki Yahyava Çadır Kampı'nda yaşayan Telaferli 550 aileye ulaştı.
 • Çanakkale Şehitleri İçin Hatm-i Şerifler Okuyoruz
  HAYDER olarak, Lalegül ailesi ile birlikte Çanakkale şehitlerimiz nezdinde tüm şühedamız için hatm-i şerifler okuyoruz. Okunan Hatm-i Şeriflerin duası Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi tarafından yapılacaktır.
 • HAYDER, Geleceğe Bir Fidan Dikiyor!
  HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!