Tüm Haberler
Çocuklar Üşümesin!
30.10.2018

 

Suriye için "Büyük Kış Yardımı" yola çıkıyor!

Yaşam koşullarının elverişli olmadığı Suriye'de, mazlum ve mağdur Müslümanlar, kardeşlerinden gelecek her türlü yardıma muhtaç durumda. Kış aylarının gelmesiyle birlikte başta yeni doğmuş bebekler, yetim çocuklar, sahipsiz yaşlılar olmak üzere halkın büyük kesimi zorlu kış şartları altında mücadele ediyor. Savaşın, yoksulluğun, hastalık ve diğer afetlerin olduğu Suriye yardım bekliyor...

Savaş başladığından bu yana yüzbinlerce insan hayatını kaybederken milyonlarca anne ve çocuk kimsesiz kaldı. Mülteci konumuna düşen kimsesiz insanlar, soğuk hava şartlarında kamplarda hayata tutunma gayretinde.

Her kış mevsiminde ihtiyaç sahibi Suriye halkı için yapılan kış yardımına bu yıl da devam ediliyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, "büyük kış yardımı" başlığı altında yardım konvoyu düzenleyerek mazlum ve mağdurların acılarını dindirmeyi, ihtiyaçlarını gidererek kışı sağlıklı geçirebilmelerini amaçlayan HAYDER, hazırlıklarına başladı.

Mazlum ve mağdura her daim yardım elini uzatan Hoca Ahmet Yesevi Derneği, bölgeye battaniye, un, konverve, mama, süt, giyim ve soba gibi eşyaların yanısıra, içerisinde temel gıda paketlerinin bulunduğu kumanyalar da götürüyor. 

Gıda, barınma, ısınma ve hijyen gibi son derece önem arz eden malzemelerden oluşan büyük kış yardım konvoyu desteklerinizle Suriye'ye doğru yola çıkmaya hazırlanıyor.

Tüm operatörlerden SURIYE yazıp 1466'ya göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • Ekiplerimiz soba, kumanya, un, giyim, hijyen ve bebek paketlerinden oluşan yardımları, İdlib'e bağlı Hırbet El Coz bölgesinde yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize ulaştırarak bölgede dağıtımını gerçekleştirdi.
 • HAYDER, acil koduyla insani yardım malzemelerini Yemen’e doğru yola çıkarıyor. Dünyanın Sessiz Kaldığı Yemen’e, Sessiz Kalma! diyorsanız, HAYDER'in Yemen’e yönelik çalışmalarına destek olabilirsiniz.
 • Yesevi yolu yürüyüşümüzün yurtdışı ayağında “Afrika'ya Elini Uzat!" Kampanyasıyla başlayan insani yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
 • HAYDER, Hindistan'daki partner kuruluşu Syed Ehraz Foundation ile birlikte, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği mübarek günün hatrına, Hindistan'daki ihtiyaç sahiplerine battaniye ve gıda...
 • Gazze'ye, Kudüs'e ve işgal altındaki tüm Filistin topraklarına sahip çıkarak kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için girdiğimiz bu yolda siz de HAYDER'e destek olarak kardeşlik köprülerini güçlendirmeye vesile olabilirsiniz.
 • Mazlum ve mağdurlara her daim yardım elini uzatan HAYDER, daha öncesinde çadırkent ve bambu evler kurarak destek olduğu Arakanlı Müslümanlara, bu kez Türk Kızılayı ile birlikte ortak bir çalışma gerçekleştirerek temel insani yardım malzemeleri ula...
SON HABERLER
 • Genç Yesevi Çalışmalarına Başladı!
  Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı bir gençlik oluşumuna vesile olmak için yola çıkan "Genç Yesevi", Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesinde yaptığı duyuruyla faaliyetlerine başladı.
 • Mekke'nin Fethi Gecesini İhya Ettik!
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, 31 Aralık Pazartesi'yi Salı gününe bağlayan gecede, Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesi münasebetiyle Sinan Erdem Spor Salonu'nda program düzenledik.
 • HAYDER'in Büyük Kış Yardımı Suriye'ye Ulaştı!
  Ekiplerimiz soba, kumanya, un, giyim, hijyen ve bebek paketlerinden oluşan yardımları, İdlib'e bağlı Hırbet El Coz bölgesinde yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize ulaştırarak bölgede dağıtımını gerçekleştirdi.
 • Kardeşine Irak Kalma
  Uzun yıllar süren işgal bölgede iç karışıklık, mezhep çatışmaları ve terör örgütleri gibi problemleri beraberinde getirdi. HAYDER olarak, DAEŞ saldırılarından kaçarak Kerkük'teki Yahyava Kampı'nda hayata tutunmaya çalışan Türkmen kardeşlerimize Kumanya yardımında bulunuyoruz.
 • Dünya'nın Sessiz Kaldığı Yemen'e Sessiz Kalma!
  HAYDER, acil koduyla insani yardım malzemelerini Yemen’e doğru yola çıkarıyor. Dünyanın Sessiz Kaldığı Yemen’e, Sessiz Kalma! diyorsanız, HAYDER'in Yemen’e yönelik çalışmalarına destek olabilirsiniz.