Tüm Haberler
Çocuklar Üşümesin!
30.10.2018

 

Çocuklar Üşümesin!Suriye için "Büyük Kış Yardımı" yola çıkıyor!

Yaşam koşullarının elverişli olmadığı Suriye'de, mazlum ve mağdur Müslümanlar, kardeşlerinden gelecek her türlü yardıma muhtaç durumda. Kış aylarının gelmesiyle birlikte başta yeni doğmuş bebekler, yetim çocuklar, sahipsiz yaşlılar olmak üzere halkın büyük kesimi zorlu kış şartları altında mücadele ediyor. Savaşın, yoksulluğun, hastalık ve diğer afetlerin olduğu Suriye yardım bekliyor...

Savaş başladığından bu yana yüzbinlerce insan hayatını kaybederken milyonlarca anne ve çocuk kimsesiz kaldı. Mülteci konumuna düşen kimsesiz insanlar, soğuk hava şartlarında kamplarda hayata tutunma gayretinde.

Her kış mevsiminde ihtiyaç sahibi Suriye halkı için yapılan kış yardımına bu yıl da devam ediliyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, "büyük kış yardımı" başlığı altında yardım konvoyu düzenleyerek mazlum ve mağdurların acılarını dindirmeyi, ihtiyaçlarını gidererek kışı sağlıklı geçirebilmelerini amaçlayan HAYDER, hazırlıklarına başladı.

Mazlum ve mağdura her daim yardım elini uzatan Hoca Ahmet Yesevi Derneği, bölgeye battaniye, un, konverve, mama, süt, giyim ve soba gibi eşyaların yanısıra, içerisinde temel gıda paketlerinin bulunduğu kumanyalar da götürüyor. 

Gıda, barınma, ısınma ve hijyen gibi son derece önem arz eden malzemelerden oluşan büyük kış yardım konvoyu desteklerinizle Suriye'ye doğru yola çıkmaya hazırlanıyor.

Tüm operatörlerden SURIYE yazıp 1466'ya göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER
 • HAYDER ve Türk Kızılayından Kan Bağışı Kampanyası!
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Türk Kızılayı işbirliğiyle 22 Mart Cuma günü Fatih Camii’nde kan bağışı kampanyası düzenliyor.
 • Duyuru!
  Derneğimizin telefon numarası olan 0212 923 1 923 dışında HAYDER adına sizi arayan kişi, kurum ve kuruluşları kesinlikle dikkate almamanızı ve bu konuda temkinli davranmanızı rica ederiz.
 • HAYDER'in Yardımları Kerkük Türkmenlerine Ulaştı!
  HAYDER'in, "Kardeşine Irak Kalma!" sloganıyla başlattığı yardımlar Irak'ın Kerkük kentindeki Yahyava Çadır Kampı'nda yaşayan Telaferli 550 aileye ulaştı.
 • Çanakkale Şehitleri İçin Hatm-i Şerifler Okuyoruz
  HAYDER olarak, Lalegül ailesi ile birlikte Çanakkale şehitlerimiz nezdinde tüm şühedamız için hatm-i şerifler okuyoruz. Okunan Hatm-i Şeriflerin duası Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi tarafından yapılacaktır.
 • HAYDER, Geleceğe Bir Fidan Dikiyor!
  HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!