Tüm Haberler
Çocuklar Üşümesin!
30.10.2018

 

Çocuklar Üşümesin!Suriye için "Büyük Kış Yardımı" yola çıkıyor!

Yaşam koşullarının elverişli olmadığı Suriye'de, mazlum ve mağdur Müslümanlar, kardeşlerinden gelecek her türlü yardıma muhtaç durumda. Kış aylarının gelmesiyle birlikte başta yeni doğmuş bebekler, yetim çocuklar, sahipsiz yaşlılar olmak üzere halkın büyük kesimi zorlu kış şartları altında mücadele ediyor. Savaşın, yoksulluğun, hastalık ve diğer afetlerin olduğu Suriye yardım bekliyor...

Savaş başladığından bu yana yüzbinlerce insan hayatını kaybederken milyonlarca anne ve çocuk kimsesiz kaldı. Mülteci konumuna düşen kimsesiz insanlar, soğuk hava şartlarında kamplarda hayata tutunma gayretinde.

Her kış mevsiminde ihtiyaç sahibi Suriye halkı için yapılan kış yardımına bu yıl da devam ediliyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, "büyük kış yardımı" başlığı altında yardım konvoyu düzenleyerek mazlum ve mağdurların acılarını dindirmeyi, ihtiyaçlarını gidererek kışı sağlıklı geçirebilmelerini amaçlayan HAYDER, hazırlıklarına başladı.

Mazlum ve mağdura her daim yardım elini uzatan Hoca Ahmet Yesevi Derneği, bölgeye battaniye, un, konverve, mama, süt, giyim ve soba gibi eşyaların yanısıra, içerisinde temel gıda paketlerinin bulunduğu kumanyalar da götürüyor. 

Gıda, barınma, ısınma ve hijyen gibi son derece önem arz eden malzemelerden oluşan büyük kış yardım konvoyu desteklerinizle Suriye'ye doğru yola çıkmaya hazırlanıyor.

Tüm operatörlerden SURIYE yazıp 1466'ya göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya, Suriye, Hindistan ve Türkiye’de Ramazan ayı boyunca her gün “Yesevi Sofrası” kurdu. Kurulan sofralarla birlikte İslam coğrafyasındaki on binlerce Müslümanla Ramazan-ı Şerif’in bereketi paylaşıldı.
 • Yetim, yoksul ve mağdur durumdaki bir çocuğa bayramlık kıyafet hediye edebilirsiniz. Bir kişi için bayramlık kıyafet bedeli 100 TL’dir.
 • Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.
 • 12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
SON HABERLER
 • HAYDER, Yemen için yeniden yola çıkıyor!
  Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...
 • Bir Ramazan-ı Şerif Böyle Geçti...
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya, Suriye, Hindistan ve Türkiye’de Ramazan ayı boyunca her gün “Yesevi Sofrası” kurdu. Kurulan sofralarla birlikte İslam coğrafyasındaki on binlerce Müslümanla Ramazan-ı Şerif’in bereketi paylaşıldı.
 • Bayram Mutluluğunu Kardeşinle Paylaş
  Yetim, yoksul ve mağdur durumdaki bir çocuğa bayramlık kıyafet hediye edebilirsiniz. Bir kişi için bayramlık kıyafet bedeli 100 TL’dir.
 • HAYDER, Bursa'da Temsilcilik Açtı!
  HAYDER, Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi başta olmak üzere, manevi büyüklerin himmeti, on binlerce gönüllünün desteği, yardımına koştuğu yüzbinlerin duasıyla çıktığı Yesevi Yolu’nda ilk temsilciliğini Bursa’da açtı!
 • Ramazan Faaliyetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor!
  Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.