Tüm Haberler
Bu kurban da Kardeşin Paydaşın Olsun!
26.06.2019

HAYDER, 3 kıta 14 ülkede kurban hisselerinizi vekâletinizle keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor!

“Kardeşin Paydaşın Olsun” sloganıyla yola çıkacak olan HAYDER ekipleri, kendilerine emanet edilen binlerce hisseyi 14 ülkedeki yüzbinlerce mazlum ve mağdura ulaştıracak...

Siz de HAYDER’i vekil tayin ederek Afrika, Asya, Balkanlar ve ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine bayram sevincini yaşatabilirsiniz.

Haydi! Bu kurban da kardeşin paydaşın olsun!
Yurt içi hisse bedeli 900 TL, yurt dışı hisse bedeli 550 TL’dir.

|| Sık Sorulan Sorular

“Yardım kuruluşlarına vekâlet verebilir miyim?”
Kurbanlarınız için vakıf veya dernekleri vekil tayin edebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, vekâlet verdiğiniz kurumun kurban ibadetinizi İslami usul ve kaideler doğrultusunda yerine getireceğinden emin olduğunuz güvenilir bir kurum olmasıdır. 

“Nasıl kurban bağışında bulunabilirim?”
HAYDER’in İstanbul Fatih’teki dernek merkezine gelerek makbuz karşılığında, 
Banka hesap numaraları üzerinden EFT/Havale yoluyla veya 
Web sitemizin Online Bağış bölümünden hızlıca ve kolaylıkla kurban bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

“Sizi nasıl vekil tayin edebilirim?”
Kurban kestirme hususunda izne delalet eden söz, fiil ve davranışlar da izin sayılır. Yani siz, yurt dışı 550 TL / yurt içi 900 TL kurban hisse bedelini HAYDER’e ulaştırdığınızda, davranışınızla niyetinizi ortaya koymuş olduğunuz için ayrıca sözlü vekâlet alma şartı aranmıyor. Ancak HAYDER, yine de bağışçılarını arayarak sözlü vekâlet almaktadır.

“Kurbanım nasıl kesiliyor?”
İslam kaidesine dikkat edilerek, kurban ibadeti için gerekli uygunluğa sahip olan hayvanlar ülkelerdeki görevlilerimiz tarafından satın alınır. Kurban Bayramı’nın birinci günü, bayram namazının hemen ardından bölgedeki hocaefendilerin de gözetimi altında İslami usullere göre kurbanlık hayvanların kesimi gerçekleştirilir. Kesim işlemleri genellikle kurban bayramının ilk iki günü içerisinde tamamlanmakla birlikte bazı durumlarda bayramın üçüncü günü de gerçekleştirilebilmektedir. Kesilen ve parçalanan hayvanların etleri paylara bölünerek, kesim yapılan bölgedeki ihtiyaç sahibi binlerce mazlum aileye ulaştırılmaktadır.

“Kurbanımı istediğim ülkede kestirebilir miyim?”
Mükellefler kurbanlarını HAYDER’in kurban organizasyonu düzenleyeceği ülkeler içerisinden dilediklerinde kestirebilirler.

“Kurban fiyatlarını nasıl belirliyorsunuz?”
Dünyada ve ülkemizde hisse bedeli fiyatları değişiklik göstermektedir. Hoca Ahmet Yesevi Derneği kurban kesimi yapılacak bölgelerde partner kuruluşlarla fiyat çalışması yaparak ortalama bir fiyat belirlemektedir. Bu sene belirlenen kurban hisse bedeli yurt içinde 900 TL, yurt dışında 550 TL’dir.

“Kurbanımın nerede, ne zaman kesildiğini nasıl öğreneceğim?”
Kurbanlarını bağışlayan mükellefler, kurbanlarının nerede, ne zaman kesildiğini Hoca Ahmet Yesevi Derneği tarafından cep telefonlarına gönderilecek olan kısa mesaj ile öğrenebilmektedirler. Bölgedeki görevli ekiplerimizden kurban kesimlerinin tamamlandığına dair çağrı merkezimize bilgi verilmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda da bağışçılarımız bilgilendirilmektedir...

"Kurban kesimi hangi ülkelerde yapılmaktadır?"

HAYDER, 2019 yılı kurban organizasyonu kapsamında; Etiyopya, Tanzanya, Burkina Faso, Kenya, Nijerya, Fildişi Sahili, Somali, Gine, Senegal, Kazakistan, Hindistan, Bulgaristan, Suriye ve Türkiye'de kurbanlarınızı vekaletinizle kesecektir. Kesim yapıldıktan sonra ilgili bölgelerdeki ihtiyaç sahibi mazlum ve mağdurlara etlerin dağıtımı yapılacaktır.

HAYDER, 2017 yılında 8 bin hisse, 2018 yılında ise 11 bin 100 hisse kurban keserek, ümmet coğrafyasındaki kardeşlerimize bayram mutluluğunu yaşatmıştı. 2019 yılı kurban organizasyonunda da aynı hedef ve gaye ile çıktığımız Yesevi Yolu’nda, “Kardeşin Paydaşın Olsun” diyerek yürüyüşümüze devam ediyoruz...

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • HAYDER, İdlib’in Hazano ve Maarat el-Missirin kasabaları başta olmak üzere, Suriye'deki iç savaştan kaçan mazlumlar için Türkiye sınırında kurulan Atme Kampı'nda dağıtımları gerçekleştirdi.
 • HAYDER Aşevi, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında hizmet vermek için hazırlıklarını tamamlayarak dün ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.
 • Afrika topraklarının yıllarca yaşadığı zorluklar bugün de devam ediyor. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, ümmetin kara kıtasında yardım faaliyetlerini sürdürerek kardeşlerimize bu yıl da umut olmak için yollara çıkıyor.
 • HAYDER, 2019 yılı kurban organizasyonunu “Kardeşin Paydaşın Olsun” mottosuyla gerçekleştirerek, 3 kıta 14 ülkede emanetiniz olan kurbanlarınızı vekaletinizle kesti ve kurbanların etlerini kesim yapılan bölgede tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere...
 • #İdlibiUnutma | HAYDER, Suriye’ye doğru yola çıkarak İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren yüzlerce aileye gıda yardımlarınızı ulaştırıyor.
 • Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...
SON HABERLER
 • HAYDER, İdlib’in Hazano ve Maarat el-Missirin kasabaları başta olmak üzere, Suriye'deki iç savaştan kaçan mazlumlar için Türkiye sınırında kurulan Atme Kampı'nda dağıtımları gerçekleştirdi.
 • Son zamanlarda, Hoca Ahmet Yesevi Derneği (HAYDER)’in adını kullanan bazı dolandırıcı şahışların kıymetli bağışçılarımızdan yardım talep ettiğini derneğimize gelen çağrılardan üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
 • HAYDER Aşevi, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında hizmet vermek için hazırlıklarını tamamlayarak dün ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.
 • Afrika topraklarının yıllarca yaşadığı zorluklar bugün de devam ediyor. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, ümmetin kara kıtasında yardım faaliyetlerini sürdürerek kardeşlerimize bu yıl da umut olmak için yollara çıkıyor.
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 27 Ağustos 2019 tarihinde yapılan açıklamada, İBB’nin bazı dernek ve vakıflar ile olan protokolü feshetme kararı aldığı belirtilmiştir.