Tüm Haberler
Bir Ramazan-ı Şerîf Böyle Geçti | 2020 - 1441
24.05.2020
Bir Ramazan-ı Şerîf Böyle Geçti | 2020 – 1441
 
-Türkiye, Suriye, Etiyopya, Hindistan ve Yemen’de Ramazan ayı boyunca toplam 75 bin kişilik Yesevi Sofrası kurduk.

-Türkiye’de 2 bin 500, Suriye’de 2 bin, Yemen’de 500 adet olmak üzere ay boyunca 5 bin Yesevi Kumanyası ve HAYDER Kumanyası dağıttık.

-Zekât, Fitre ve Fidyelerinizi ihtiyaç sahiplerine ve ilim talebelerine ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz.

-Koronavirüs sürecinde sokağa çıkamayan 65 yaş üstü büyüklerimize ve ihtiyaç sahibi ailelere HAYDER Aşevi’nde hazırlanan üç öğün iki çeşit sıcak yemek dağıtımında bulunduk.

-Suriye’ye 1 tır un yardımında bulunduk. Ramazan ayının bitişiyle birlikte bölgede her gün 14 bin kişilik ekmek üretimine başlanacak.

-İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren yüzlerce ailenin çocuklarına bayramlık elbise ve ayakkabı dağıttık.
 
Hoca Ahmet Yesevi Derneği, bağışlarınıza doğru adresler bulmaya devam ediyor… 
Derneğimiz vesilesiyle binlerce mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahibi Müslümana destek olduğunuz için teşekkürler.
 
Çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.
Ramazan Bayramı’nın hemen ardından, ümmet coğrafyasında gözleri yollarda bizleri bekleyen nice Müslüman kardeşimiz için Kurban Bayramı’nın hazırlığına başlıyoruz.
 
Teşekkürler!
Bu hayır yolunda bizimle birlikte yürüyen binlerce bağışçımıza ve gönüllümüze, dualarını esirgemeyen Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi’ye şükranlarımızı sunuyoruz.
Paylaş
SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER
  • HAYDER, yardımlarınızla Etiyopya, Fildişi Sahili, Burkina Faso ve Somali’deki ihtiyaç sahibi Müslümanlara eğitim gereçleri ulaştırıyor.
  • Yurt dışında 14 bin 821, yurt içinde ise 694 hisse ile kurban kesen HAYDER, Kazakistan'dan Keşmir’e, Burkina Faso'dan Bulgaristan'a, Yemen’den Somali’ye kadar gönül coğrafyamızın her bir köşesine bayram mutluluğunu taşıdı.
  • Dernekler, vakıflar ve sivil toplum örgütleri Hakk’a ve halka hizmet için kurulur. Veren el ile alan el arasında kardeşlik köprüleri kurmak için kurulur. Özellikle kamu yararına çalışan dernekler ve vakıfların asli vazifesi de budur. Yani toplamak esas değildir. Dağıtmak esastır. HAYDER olarak bizim güzel bir sloganımız var. ”HAYDER dağıtmak için toplar, topladığını dağıtır”. Bağış yapanlar, dernek ve vakıflara bekletsin diye değil, ihtiyaç sahiplerini arayıp bulsun, mağdurlara ve mazlumlara sahip çıksın diye yardım yaparlar. HAYDER, işte bunun için bağışlarınıza doğru adresler bulmaya devam ediyor.
  • Daha bir ay önce hoş geldin Ya Şehr-î Ramazan diyorduk. Şimdi elveda ve güle güle git Ramazan-ı Şerif diyoruz. Günler geçer, aylar geçer tabi en önemlisi de nasıl geçer. Ramazan-ı Şerif nasıl geçerse bütün bir sene de öyle geçer diyor büyüklerimiz. Korona virüs sebebiyle bu sene Ramazan-ı Şerif alışık olduğumuzdan biraz farklı geçti. Ne Cuma namazlarımızı, ne vakit namazlarımızı ve ne de teravih namazlarımızı camide eda edemedik. Ziyaretlerimizi yapamadık ve özellikle Hırkayı Şerif’i ziyaret edemedik. İftar sofralarında sevdiklerimizle ve ihtiyaç sahipleriyle buluşamadık. Ama her şeye rağmen Allah’ın Celle Celâlühü rızasını kazanmanın yollarını aradık. Bulanlar buldu, bulamayanlar pişman oldu. Ne güzel söylemiş, Bayezid-i Bestami Hazretleri; “O’nu aramakla bulamazsın, ancak bulanlar arayanlardır”
  • Hoş geldin, on bir ayın sultanı hoş geldin. Rahmetinle, mağfiretinle, müjdelerinle hoş geldin. Orucunla, sahurunla, iftarınla, teravihinle, infâkınla, hatm-i şeriflerinle, kardeşliğinle ve merhametinle hoş geldin. Rabbim bu mübarek ayın ihyasına, cümlemizi muvaffak eylesin. Şefaâtine nail eylesin, şikayetinden emin eylesin. Amin.