Tüm Haberler
Bir Ramazan-ı Şerif Böyle Geçti...
03.06.2019

Elveda Ya Şehr-i Ramazan...

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya, Suriye, Hindistan ve Türkiye’de Ramazan ayı boyunca her gün “Yesevi Sofrası” kurdu. Kurulan sofralarla birlikte İslam coğrafyasındaki on binlerce Müslümanla Ramazan-ı Şerif’in bereketi paylaşıldı.

HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin haftalık sohbetlerini gerçekleştirdiği dernek merkezinde Ramazan ayı boyunca her hafta iftar yemeği verildi.

HAYDER İkram Noktası’ndan, ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye her gün iftarlık sıcak yemek dağıtımı yapıldı.

HAYDER Aşevi, 62 eğitim kurumuna Ramazan ayında özel menü çıkararak, Ramazan sevincini ilim talebeleriyle paylaştı.

Suriye’nin İdlib bölgesinde yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yüzlerce kumanya paketi ulaştırıldı. Filistin ve Yemen’de de bölge halkına kumanya dağıtımı gerçekleştirildi.

Bağışçılarının zekat, fitre ve fidyelerini ümmet coğrafyasında tespit ettiği mazlumlara yardım elini uzatarak değerlendiren HAYDER, alan el ile veren el arasında kardeşliğe köprü oldu.

Ramazan-ı Şerif’in 21. Gecesinde, Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin de katılımlarıyla HAYDER’in Bursa Temsilciliği açıldı. Temsilciliğin bulunduğu alanda yüzlerce gönüldaşımıza “Türkiye Yesevi Sofrası” kapsamında iftar sofrası kuruldu.

Yurt içinde tespit edilen 850 yoksul aileye kumanya paketi ve A101 mağazalarından alışveriş yapmalarına olanak sağlayan 50 TL değerindeki “HAYDER Kart” verildi.

Türkiye’de tespit edilen 850 aileye gıda ve alışveriş kartının yanı sıra, ihtiyaçlarını karşılayamadıkları çocukları için bayramlık kıyafet yardımı da yapıldı. Fatih Kaymakamlığı ve LC Waikiki işbirliğiyle dağıtılan binlerce kıyafet, yavruların yüzlerinde tebessüme vesile oldu. Bayram mutluluğu, kardeşlerimizle paylaşıldı.

HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi ile dernek merkezinde Kadir Gecesi Özel Sohbeti gerçekleştirildi. Sohbete katılan cemaatimize iftar yemeği ikramında bulunuldu...

Bir Ramazan-ı Şerif böyle geçti...

Bağışçılarımıza ve gönüllülerimize, Ramazan-ı Şerif’te gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

HAYDER, desteklerinizle Yesevi Yolu’nda kardeşlik köprüleri kurmaya devam ediyor...

Paylaş
SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • HAYDER, İdlib’in Hazano ve Maarat el-Missirin kasabaları başta olmak üzere, Suriye'deki iç savaştan kaçan mazlumlar için Türkiye sınırında kurulan Atme Kampı'nda dağıtımları gerçekleştirdi.
 • HAYDER Aşevi, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında hizmet vermek için hazırlıklarını tamamlayarak dün ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.
 • Afrika topraklarının yıllarca yaşadığı zorluklar bugün de devam ediyor. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, ümmetin kara kıtasında yardım faaliyetlerini sürdürerek kardeşlerimize bu yıl da umut olmak için yollara çıkıyor.
 • HAYDER, 2019 yılı kurban organizasyonunu “Kardeşin Paydaşın Olsun” mottosuyla gerçekleştirerek, 3 kıta 14 ülkede emanetiniz olan kurbanlarınızı vekaletinizle kesti ve kurbanların etlerini kesim yapılan bölgede tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere...
 • #İdlibiUnutma | HAYDER, Suriye’ye doğru yola çıkarak İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren yüzlerce aileye gıda yardımlarınızı ulaştırıyor.
 • HAYDER, 3 kıta 14 ülkede kurban hisselerinizi vekâletinizle keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor!
SON HABERLER
 • Hoca Ahmet Yesevi Özel Programı, 13 Ekim Pazar günü saat 13.00’te Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Prof. Dr. Necdet Tosun, Prof. Dr. Nadirhan Hasan, Dr. Öğr. Üyesi Necdet Yılmaz, Dr. Hayati Bice ve HAYDER gönüllülerinin katılımıyla gerçekleşti.
 • Yetiştirdiği erenlerle Anadolu’yu ehli sünnet itikadı ve tasavvufla mayalayan Pîr-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri hayatı, davası ve hikmetleriyle ele alınıyor.
 • HAYDER, İdlib’in Hazano ve Maarat el-Missirin kasabaları başta olmak üzere, Suriye'deki iç savaştan kaçan mazlumlar için Türkiye sınırında kurulan Atme Kampı'nda dağıtımları gerçekleştirdi.
 • Son zamanlarda, Hoca Ahmet Yesevi Derneği (HAYDER)’in adını kullanan bazı dolandırıcı şahışların kıymetli bağışçılarımızdan yardım talep ettiğini derneğimize gelen çağrılardan üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
 • HAYDER Aşevi, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında hizmet vermek için hazırlıklarını tamamlayarak dün ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.