Tüm Haberler
Bir Ramazan-ı Şerif Böyle Geçti...
03.06.2019

Elveda Ya Şehr-i Ramazan...

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya, Suriye, Hindistan ve Türkiye’de Ramazan ayı boyunca her gün “Yesevi Sofrası” kurdu. Kurulan sofralarla birlikte İslam coğrafyasındaki on binlerce Müslümanla Ramazan-ı Şerif’in bereketi paylaşıldı.

HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin haftalık sohbetlerini gerçekleştirdiği dernek merkezinde Ramazan ayı boyunca her hafta iftar yemeği verildi.

HAYDER İkram Noktası’ndan, ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye her gün iftarlık sıcak yemek dağıtımı yapıldı.

HAYDER Aşevi, 62 eğitim kurumuna Ramazan ayında özel menü çıkararak, Ramazan sevincini ilim talebeleriyle paylaştı.

Suriye’nin İdlib bölgesinde yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yüzlerce kumanya paketi ulaştırıldı. Filistin ve Yemen’de de bölge halkına kumanya dağıtımı gerçekleştirildi.

Bağışçılarının zekat, fitre ve fidyelerini ümmet coğrafyasında tespit ettiği mazlumlara yardım elini uzatarak değerlendiren HAYDER, alan el ile veren el arasında kardeşliğe köprü oldu.

Ramazan-ı Şerif’in 21. Gecesinde, Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin de katılımlarıyla HAYDER’in Bursa Temsilciliği açıldı. Temsilciliğin bulunduğu alanda yüzlerce gönüldaşımıza “Türkiye Yesevi Sofrası” kapsamında iftar sofrası kuruldu.

Yurt içinde tespit edilen 850 yoksul aileye kumanya paketi ve A101 mağazalarından alışveriş yapmalarına olanak sağlayan 50 TL değerindeki “HAYDER Kart” verildi.

Türkiye’de tespit edilen 850 aileye gıda ve alışveriş kartının yanı sıra, ihtiyaçlarını karşılayamadıkları çocukları için bayramlık kıyafet yardımı da yapıldı. Fatih Kaymakamlığı ve LC Waikiki işbirliğiyle dağıtılan binlerce kıyafet, yavruların yüzlerinde tebessüme vesile oldu. Bayram mutluluğu, kardeşlerimizle paylaşıldı.

HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi ile dernek merkezinde Kadir Gecesi Özel Sohbeti gerçekleştirildi. Sohbete katılan cemaatimize iftar yemeği ikramında bulunuldu...

Bir Ramazan-ı Şerif böyle geçti...

Bağışçılarımıza ve gönüllülerimize, Ramazan-ı Şerif’te gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

HAYDER, desteklerinizle Yesevi Yolu’nda kardeşlik köprüleri kurmaya devam ediyor...

Paylaş
SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER
  • Yurt dışında 14 bin 821, yurt içinde ise 694 hisse ile kurban kesen HAYDER, Kazakistan'dan Keşmir’e, Burkina Faso'dan Bulgaristan'a, Yemen’den Somali’ye kadar gönül coğrafyamızın her bir köşesine bayram mutluluğunu taşıdı.
  • Dernekler, vakıflar ve sivil toplum örgütleri Hakk’a ve halka hizmet için kurulur. Veren el ile alan el arasında kardeşlik köprüleri kurmak için kurulur. Özellikle kamu yararına çalışan dernekler ve vakıfların asli vazifesi de budur. Yani toplamak esas değildir. Dağıtmak esastır. HAYDER olarak bizim güzel bir sloganımız var. ”HAYDER dağıtmak için toplar, topladığını dağıtır”. Bağış yapanlar, dernek ve vakıflara bekletsin diye değil, ihtiyaç sahiplerini arayıp bulsun, mağdurlara ve mazlumlara sahip çıksın diye yardım yaparlar. HAYDER, işte bunun için bağışlarınıza doğru adresler bulmaya devam ediyor.
  • Daha bir ay önce hoş geldin Ya Şehr-î Ramazan diyorduk. Şimdi elveda ve güle güle git Ramazan-ı Şerif diyoruz. Günler geçer, aylar geçer tabi en önemlisi de nasıl geçer. Ramazan-ı Şerif nasıl geçerse bütün bir sene de öyle geçer diyor büyüklerimiz. Korona virüs sebebiyle bu sene Ramazan-ı Şerif alışık olduğumuzdan biraz farklı geçti. Ne Cuma namazlarımızı, ne vakit namazlarımızı ve ne de teravih namazlarımızı camide eda edemedik. Ziyaretlerimizi yapamadık ve özellikle Hırkayı Şerif’i ziyaret edemedik. İftar sofralarında sevdiklerimizle ve ihtiyaç sahipleriyle buluşamadık. Ama her şeye rağmen Allah’ın Celle Celâlühü rızasını kazanmanın yollarını aradık. Bulanlar buldu, bulamayanlar pişman oldu. Ne güzel söylemiş, Bayezid-i Bestami Hazretleri; “O’nu aramakla bulamazsın, ancak bulanlar arayanlardır”
  • Hoş geldin, on bir ayın sultanı hoş geldin. Rahmetinle, mağfiretinle, müjdelerinle hoş geldin. Orucunla, sahurunla, iftarınla, teravihinle, infâkınla, hatm-i şeriflerinle, kardeşliğinle ve merhametinle hoş geldin. Rabbim bu mübarek ayın ihyasına, cümlemizi muvaffak eylesin. Şefaâtine nail eylesin, şikayetinden emin eylesin. Amin.
  • Ramazan-ı Şerif’in yaklaştığının muştusunu üç ayların girmesiyle zaten almıştık. Rabbim, Ramazan-ı Şerife ulaşmayı ve orucuyla, infakıyla, mukabelesiyle, teravihiyle, fitreleriyle, zekatlarıyla ve Kadir gecesiyle kazanan kullarından eylesin. Makbulinden eylesin, mahruminden eylemesin, Amin.