Tüm Haberler
Bir Ramazan-ı Şerif Böyle Geçti...
03.06.2019

Elveda Ya Şehr-i Ramazan...

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya, Suriye, Hindistan ve Türkiye’de Ramazan ayı boyunca her gün “Yesevi Sofrası” kurdu. Kurulan sofralarla birlikte İslam coğrafyasındaki on binlerce Müslümanla Ramazan-ı Şerif’in bereketi paylaşıldı.

HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin haftalık sohbetlerini gerçekleştirdiği dernek merkezinde Ramazan ayı boyunca her hafta iftar yemeği verildi.

HAYDER İkram Noktası’ndan, ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye her gün iftarlık sıcak yemek dağıtımı yapıldı.

HAYDER Aşevi, 62 eğitim kurumuna Ramazan ayında özel menü çıkararak, Ramazan sevincini ilim talebeleriyle paylaştı.

Suriye’nin İdlib bölgesinde yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yüzlerce kumanya paketi ulaştırıldı. Filistin ve Yemen’de de bölge halkına kumanya dağıtımı gerçekleştirildi.

Bağışçılarının zekat, fitre ve fidyelerini ümmet coğrafyasında tespit ettiği mazlumlara yardım elini uzatarak değerlendiren HAYDER, alan el ile veren el arasında kardeşliğe köprü oldu.

Ramazan-ı Şerif’in 21. Gecesinde, Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin de katılımlarıyla HAYDER’in Bursa Temsilciliği açıldı. Temsilciliğin bulunduğu alanda yüzlerce gönüldaşımıza “Türkiye Yesevi Sofrası” kapsamında iftar sofrası kuruldu.

Yurt içinde tespit edilen 850 yoksul aileye kumanya paketi ve A101 mağazalarından alışveriş yapmalarına olanak sağlayan 50 TL değerindeki “HAYDER Kart” verildi.

Türkiye’de tespit edilen 850 aileye gıda ve alışveriş kartının yanı sıra, ihtiyaçlarını karşılayamadıkları çocukları için bayramlık kıyafet yardımı da yapıldı. Fatih Kaymakamlığı ve LC Waikiki işbirliğiyle dağıtılan binlerce kıyafet, yavruların yüzlerinde tebessüme vesile oldu. Bayram mutluluğu, kardeşlerimizle paylaşıldı.

HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi ile dernek merkezinde Kadir Gecesi Özel Sohbeti gerçekleştirildi. Sohbete katılan cemaatimize iftar yemeği ikramında bulunuldu...

Bir Ramazan-ı Şerif böyle geçti...

Bağışçılarımıza ve gönüllülerimize, Ramazan-ı Şerif’te gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

HAYDER, desteklerinizle Yesevi Yolu’nda kardeşlik köprüleri kurmaya devam ediyor...

Paylaş
SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...
 • Yetim, yoksul ve mağdur durumdaki bir çocuğa bayramlık kıyafet hediye edebilirsiniz. Bir kişi için bayramlık kıyafet bedeli 100 TL’dir.
 • Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.
 • 12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 • Hayırda yarışan sizlerin destek ve bağışlarıyla Türkiye’den Suriye’ye, Etiyopya’dan Hindistan’a kadar Ramazan bereketini ulaştırmak için yollara çıkan HAYDER, binlerce mazluma umut olmaya gidiyor.
SON HABERLER
 • HAYDER, Yemen için yeniden yola çıkıyor!
  Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...
 • Bir Ramazan-ı Şerif Böyle Geçti...
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya, Suriye, Hindistan ve Türkiye’de Ramazan ayı boyunca her gün “Yesevi Sofrası” kurdu. Kurulan sofralarla birlikte İslam coğrafyasındaki on binlerce Müslümanla Ramazan-ı Şerif’in bereketi paylaşıldı.
 • Bayram Mutluluğunu Kardeşinle Paylaş
  Yetim, yoksul ve mağdur durumdaki bir çocuğa bayramlık kıyafet hediye edebilirsiniz. Bir kişi için bayramlık kıyafet bedeli 100 TL’dir.
 • HAYDER, Bursa'da Temsilcilik Açtı!
  HAYDER, Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi başta olmak üzere, manevi büyüklerin himmeti, on binlerce gönüllünün desteği, yardımına koştuğu yüzbinlerin duasıyla çıktığı Yesevi Yolu’nda ilk temsilciliğini Bursa’da açtı!
 • Ramazan Faaliyetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor!
  Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.