Tüm Haberler
Bir Ramazan-ı Şerif Böyle Geçti...
03.06.2019

Elveda Ya Şehr-i Ramazan...

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya, Suriye, Hindistan ve Türkiye’de Ramazan ayı boyunca her gün “Yesevi Sofrası” kurdu. Kurulan sofralarla birlikte İslam coğrafyasındaki on binlerce Müslümanla Ramazan-ı Şerif’in bereketi paylaşıldı.

HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin haftalık sohbetlerini gerçekleştirdiği dernek merkezinde Ramazan ayı boyunca her hafta iftar yemeği verildi.

HAYDER İkram Noktası’ndan, ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye her gün iftarlık sıcak yemek dağıtımı yapıldı.

HAYDER Aşevi, 62 eğitim kurumuna Ramazan ayında özel menü çıkararak, Ramazan sevincini ilim talebeleriyle paylaştı.

Suriye’nin İdlib bölgesinde yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yüzlerce kumanya paketi ulaştırıldı. Filistin ve Yemen’de de bölge halkına kumanya dağıtımı gerçekleştirildi.

Bağışçılarının zekat, fitre ve fidyelerini ümmet coğrafyasında tespit ettiği mazlumlara yardım elini uzatarak değerlendiren HAYDER, alan el ile veren el arasında kardeşliğe köprü oldu.

Ramazan-ı Şerif’in 21. Gecesinde, Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin de katılımlarıyla HAYDER’in Bursa Temsilciliği açıldı. Temsilciliğin bulunduğu alanda yüzlerce gönüldaşımıza “Türkiye Yesevi Sofrası” kapsamında iftar sofrası kuruldu.

Yurt içinde tespit edilen 850 yoksul aileye kumanya paketi ve A101 mağazalarından alışveriş yapmalarına olanak sağlayan 50 TL değerindeki “HAYDER Kart” verildi.

Türkiye’de tespit edilen 850 aileye gıda ve alışveriş kartının yanı sıra, ihtiyaçlarını karşılayamadıkları çocukları için bayramlık kıyafet yardımı da yapıldı. Fatih Kaymakamlığı ve LC Waikiki işbirliğiyle dağıtılan binlerce kıyafet, yavruların yüzlerinde tebessüme vesile oldu. Bayram mutluluğu, kardeşlerimizle paylaşıldı.

HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi ile dernek merkezinde Kadir Gecesi Özel Sohbeti gerçekleştirildi. Sohbete katılan cemaatimize iftar yemeği ikramında bulunuldu...

Bir Ramazan-ı Şerif böyle geçti...

Bağışçılarımıza ve gönüllülerimize, Ramazan-ı Şerif’te gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

HAYDER, desteklerinizle Yesevi Yolu’nda kardeşlik köprüleri kurmaya devam ediyor...

Paylaş
SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • HAYDER, 2019 yılı kurban organizasyonunu “Kardeşin Paydaşın Olsun” mottosuyla gerçekleştirerek, 3 kıta 14 ülkede emanetiniz olan kurbanlarınızı vekaletinizle kesti ve kurbanların etlerini kesim yapılan bölgede tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere...
 • #İdlibiUnutma | HAYDER, Suriye’ye doğru yola çıkarak İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren yüzlerce aileye gıda yardımlarınızı ulaştırıyor.
 • HAYDER, 3 kıta 14 ülkede kurban hisselerinizi vekâletinizle keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor!
 • Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...
 • Yetim, yoksul ve mağdur durumdaki bir çocuğa bayramlık kıyafet hediye edebilirsiniz. Bir kişi için bayramlık kıyafet bedeli 100 TL’dir.
 • Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.
SON HABERLER
 • HAYDER, 2019 yılı kurban organizasyonunu “Kardeşin Paydaşın Olsun” mottosuyla gerçekleştirerek, 3 kıta 14 ülkede emanetiniz olan kurbanlarınızı vekaletinizle kesti ve kurbanların etlerini kesim yapılan bölgede tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.
 • #İdlibiUnutma | HAYDER, Suriye’ye doğru yola çıkarak İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren yüzlerce aileye gıda yardımlarınızı ulaştırıyor.
 • Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin tavsiyeleri doğrultusunda, HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve HAYDER Genel Sekreteri Yakup Aydoğdu, Doğu Türkistan Ulemaları Derneği yetkilileriyle bir araya geldi.
 • 3 Temmuz 2019 tarihinde, derneğimize ait taşıtın İBB tarafından tahsis edildiği iddiasi üzerine ilgili belgelerle açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.
 • HAYDER, 3 kıta 14 ülkede kurban hisselerinizi vekâletinizle keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor!