Tüm Haberler
Bayram Mutluluğunu Paylaşmaya Hazırız
13.08.2018

Bayram Mutluluğunu Paylaşmaya Hazırız

Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, "Bir 'Hisse' Ortak Ol!" sloganıyla çıktığımız "Yesevi Yolu"nda on binlerce mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahibi kardeşimizle bayram mutluluğunu paylaşmaya hazırlanıyoruz!

3 kıta 13 ülkede gerçekleştireceğimiz kurban organizasyonunda, Afrika kıtasında; Burkina Faso, Etiyopya, Fildişi Sahili, Kenya, Senegal, Somali, Sudan ve Tanzanya'da olacağız. Orada yaşam mücadelesi veren; kıtlık, açlık, kuraklık ve benzeri zorluklar içerisinde bulunan Müslüman kardeşlerimiz için yola çıkıyoruz.

Asya kıtasında, Müslüman Türk dünyasının en büyük manevi şahsiyetlerinden birisi olan ve kendisini rehber edindiğimiz Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerinin diyarı Kazakistan'da, Müslümanların türlü zorluklarla mücadele ettiği Hindistan'ın Keşmir bölgesinde ve kardeşlerinden gelecek her türlü yardıma muhtaç durumda olan Suriye'de olacağız.

2018 yılı kurban organizasyonunda son durağımız ise Avrupa kıtasında yer alan Bulgaristan olacaktır. Bulgaristan hükümetinin bölgedeki Müslümanlara karşı yeterli yardımda ve destekte bulunmaması sebebiyle, bu kurban bayramında da bayram sevincini kardeşlerimizle paylaşarak onların hislerine ortak olmak, maddi ve manevi tüm sıkıntılarında her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Ülkemiz sınırları içerisinde de kurban faaliyetimiz geçtiğimiz senelerde olduğu gibi devam edecektir.

Rabbimiz, ümmet coğrafyasında zor şartlar altında yaşayan kardeşlerimizin ihtiyaçlarını giderebilmeyi, onların hislerine ortak olabilmeyi bizlere nasip etsin.

Bayram mutluluğunu kardeşlerimizle paylaşmak için HAYDER'i vekil tayin eden, destekte bulunan ve dualarını esirgemeyen siz değerli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin de hayırlarını ve kurbanlarını kabul eylesin.


0212 923 1 923

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!
 • "Yemen'e Sessiz Kalma!" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyası Yemen'e ulaştı!
 • Ekiplerimiz soba, kumanya, un, giyim, hijyen ve bebek paketlerinden oluşan yardımları, İdlib'e bağlı Hırbet El Coz bölgesinde yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize ulaştırarak bölgede dağıtımını gerçekleştirdi.
 • HAYDER, acil koduyla insani yardım malzemelerini Yemen’e doğru yola çıkarıyor. Dünyanın Sessiz Kaldığı Yemen’e, Sessiz Kalma! diyorsanız, HAYDER'in Yemen’e yönelik çalışmalarına destek olabilirsiniz.
 • Yesevi yolu yürüyüşümüzün yurtdışı ayağında “Afrika'ya Elini Uzat!" Kampanyasıyla başlayan insani yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
 • HAYDER, Hindistan'daki partner kuruluşu Syed Ehraz Foundation ile birlikte, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği mübarek günün hatrına, Hindistan'daki ihtiyaç sahiplerine battaniye ve gıda...
SON HABERLER
 • Çanakkale Şehitleri İçin Hatm-i Şerifler Okuyoruz
  HAYDER olarak, Lalegül ailesi ile birlikte Çanakkale şehitlerimiz nezdinde tüm şühedamız için hatm-i şerifler okuyoruz. Okunan Hatm-i Şeriflerin duası Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi tarafından yapılacaktır.
 • HAYDER, Geleceğe Bir Fidan Dikiyor!
  HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!
 • HAYDER'in Yardımları Yemen'e Ulaştı!
  "Yemen'e Sessiz Kalma!" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyası Yemen'e ulaştı!
 • Genç Yesevi Çalışmalarına Başladı!
  Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı bir gençlik oluşumuna vesile olmak için yola çıkan "Genç Yesevi", Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesinde yaptığı duyuruyla faaliyetlerine başladı.
 • Mekke'nin Fethi Gecesini İhya Ettik!
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, 31 Aralık Pazartesi'yi Salı gününe bağlayan gecede, Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesi münasebetiyle Sinan Erdem Spor Salonu'nda program düzenledik.