Tüm Haberler
Bayram Mutluluğunu Paylaşmaya Hazırız
13.08.2018

Bayram Mutluluğunu Paylaşmaya Hazırız

Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, "Bir 'Hisse' Ortak Ol!" sloganıyla çıktığımız "Yesevi Yolu"nda on binlerce mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahibi kardeşimizle bayram mutluluğunu paylaşmaya hazırlanıyoruz!

3 kıta 13 ülkede gerçekleştireceğimiz kurban organizasyonunda, Afrika kıtasında; Burkina Faso, Etiyopya, Fildişi Sahili, Kenya, Senegal, Somali, Sudan ve Tanzanya'da olacağız. Orada yaşam mücadelesi veren; kıtlık, açlık, kuraklık ve benzeri zorluklar içerisinde bulunan Müslüman kardeşlerimiz için yola çıkıyoruz.

Asya kıtasında, Müslüman Türk dünyasının en büyük manevi şahsiyetlerinden birisi olan ve kendisini rehber edindiğimiz Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerinin diyarı Kazakistan'da, Müslümanların türlü zorluklarla mücadele ettiği Hindistan'ın Keşmir bölgesinde ve kardeşlerinden gelecek her türlü yardıma muhtaç durumda olan Suriye'de olacağız.

2018 yılı kurban organizasyonunda son durağımız ise Avrupa kıtasında yer alan Bulgaristan olacaktır. Bulgaristan hükümetinin bölgedeki Müslümanlara karşı yeterli yardımda ve destekte bulunmaması sebebiyle, bu kurban bayramında da bayram sevincini kardeşlerimizle paylaşarak onların hislerine ortak olmak, maddi ve manevi tüm sıkıntılarında her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Ülkemiz sınırları içerisinde de kurban faaliyetimiz geçtiğimiz senelerde olduğu gibi devam edecektir.

Rabbimiz, ümmet coğrafyasında zor şartlar altında yaşayan kardeşlerimizin ihtiyaçlarını giderebilmeyi, onların hislerine ortak olabilmeyi bizlere nasip etsin.

Bayram mutluluğunu kardeşlerimizle paylaşmak için HAYDER'i vekil tayin eden, destekte bulunan ve dualarını esirgemeyen siz değerli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin de hayırlarını ve kurbanlarını kabul eylesin.


0212 923 1 923

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya, Suriye, Hindistan ve Türkiye’de Ramazan ayı boyunca her gün “Yesevi Sofrası” kurdu. Kurulan sofralarla birlikte İslam coğrafyasındaki on binlerce Müslümanla Ramazan-ı Şerif’in bereketi paylaşıldı.
 • Yetim, yoksul ve mağdur durumdaki bir çocuğa bayramlık kıyafet hediye edebilirsiniz. Bir kişi için bayramlık kıyafet bedeli 100 TL’dir.
 • Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.
 • 12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
SON HABERLER
 • HAYDER, Yemen için yeniden yola çıkıyor!
  Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...
 • Bir Ramazan-ı Şerif Böyle Geçti...
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya, Suriye, Hindistan ve Türkiye’de Ramazan ayı boyunca her gün “Yesevi Sofrası” kurdu. Kurulan sofralarla birlikte İslam coğrafyasındaki on binlerce Müslümanla Ramazan-ı Şerif’in bereketi paylaşıldı.
 • Bayram Mutluluğunu Kardeşinle Paylaş
  Yetim, yoksul ve mağdur durumdaki bir çocuğa bayramlık kıyafet hediye edebilirsiniz. Bir kişi için bayramlık kıyafet bedeli 100 TL’dir.
 • HAYDER, Bursa'da Temsilcilik Açtı!
  HAYDER, Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi başta olmak üzere, manevi büyüklerin himmeti, on binlerce gönüllünün desteği, yardımına koştuğu yüzbinlerin duasıyla çıktığı Yesevi Yolu’nda ilk temsilciliğini Bursa’da açtı!
 • Ramazan Faaliyetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor!
  Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.