Tüm Haberler
Bayram Mutluluğunu Paylaşmaya Hazırız
13.08.2018

Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, "Bir 'Hisse' Ortak Ol!" sloganıyla çıktığımız "Yesevi Yolu"nda on binlerce mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahibi kardeşimizle bayram mutluluğunu paylaşmaya hazırlanıyoruz!

3 kıta 13 ülkede gerçekleştireceğimiz kurban organizasyonunda, Afrika kıtasında; Burkina Faso, Etiyopya, Fildişi Sahili, Kenya, Senegal, Somali, Sudan ve Tanzanya'da olacağız. Orada yaşam mücadelesi veren; kıtlık, açlık, kuraklık ve benzeri zorluklar içerisinde bulunan Müslüman kardeşlerimiz için yola çıkıyoruz.

Asya kıtasında, Müslüman Türk dünyasının en büyük manevi şahsiyetlerinden birisi olan ve kendisini rehber edindiğimiz Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerinin diyarı Kazakistan'da, Müslümanların türlü zorluklarla mücadele ettiği Hindistan'ın Keşmir bölgesinde ve kardeşlerinden gelecek her türlü yardıma muhtaç durumda olan Suriye'de olacağız.

2018 yılı kurban organizasyonunda son durağımız ise Avrupa kıtasında yer alan Bulgaristan olacaktır. Bulgaristan hükümetinin bölgedeki Müslümanlara karşı yeterli yardımda ve destekte bulunmaması sebebiyle, bu kurban bayramında da bayram sevincini kardeşlerimizle paylaşarak onların hislerine ortak olmak, maddi ve manevi tüm sıkıntılarında her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Ülkemiz sınırları içerisinde de kurban faaliyetimiz geçtiğimiz senelerde olduğu gibi devam edecektir.

Rabbimiz, ümmet coğrafyasında zor şartlar altında yaşayan kardeşlerimizin ihtiyaçlarını giderebilmeyi, onların hislerine ortak olabilmeyi bizlere nasip etsin.

Bayram mutluluğunu kardeşlerimizle paylaşmak için HAYDER'i vekil tayin eden, destekte bulunan ve dualarını esirgemeyen siz değerli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin de hayırlarını ve kurbanlarını kabul eylesin.


0212 923 1 923

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • HAYDER Aşevi, 2018-2019 yeni eğitim öğretim yılı için hız kesmeden çalışmalarına başladı. Kur'an kursunda okuyan talebeler, üniversitede eğitim gören öğrenciler ve diğer eğitim kurumlarında ilim tahsil eden kardeşlerimiz için sezonun ilk hazır...
 • Eğitimsizlik, açlık, kuraklık ve susuzluk gibi başlıca problemlerle uğraşan Afrika kıtasının umudu ve neşesi olmaya hazırlanıyoruz.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, "Bir Hisse Ortak Ol" sloganıyla çıktığı, 2018 yılı Kurban organizasyonunda, Türkiye ile birlikte 3 kıtada, 13 ülkede 11.087 hisse ile 1.584 büyükbaş kurbanın kesimini bağışçılarının vekaletiyle gerçekleştirerek...
 • Ülkemizin ekonomik saldırıya maruz kaldığı açık bir gerçektir. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ekonomik ayağını gerçekleştirmek isteyen, ülkemizi her fırsatta zayıflatarak, milletimizin birlik ve beraberliğini bozma arzu ve gayretinde olan empery...
 • HAYDER olarak, bölgede kurduğumuz 250 çadıra ilave olarak daha korunaklı olan ve 150 ailenin barınacağı bambu evler yaparak kardeşlerimize barınma imkânı sağlıyoruz.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, 3 kıta ve 13 ülkede, on binlerce mazlum ve mağdur Müslüman kardeşimizle "Kurban Bayramı" sevincini paylaşmaya hazırlanıyor. Türkiye ile birlikte; Bulgaristan, Burkina Faso, Etiyopya, Fildişi Sahili, Hindistan,...
SON HABERLER
 • HAYDER Aşevi, Yeni Eğitim Öğretim Sezonuna Hazırlıklarını Tamamladı
  HAYDER Aşevi, 2018-2019 yeni eğitim öğretim yılı için hız kesmeden çalışmalarına başladı. Kur'an kursunda okuyan talebeler, üniversitede eğitim gören öğrenciler ve diğer eğitim kurumlarında ilim tahsil eden kardeşlerimiz için sezonun ilk hazırlıkları tamamlandı.
 • Afrika'ya Elini Uzat
  Eğitimsizlik, açlık, kuraklık ve susuzluk gibi başlıca problemlerle uğraşan Afrika kıtasının umudu ve neşesi olmaya hazırlanıyoruz.
 • Kurbanlarınız İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıldı
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği, "Bir Hisse Ortak Ol" sloganıyla çıktığı, 2018 yılı Kurban organizasyonunda, Türkiye ile birlikte 3 kıtada, 13 ülkede 11.087 hisse ile 1.584 büyükbaş kurbanın kesimini bağışçılarının vekaletiyle gerçekleştirerek, bu yıl yine İslâm Coğrafyasında Ümmetin Umudu oldu.
 • Teşekkürler!
  HAYDER‘in düzenlediği 2018 yılı kurban organizasyonuna gösterilen yoğun ilgiden dolayı hisse kontenjanlarımız dolmuştur. Bu sebeple, bağış kanallarımız üzerinden kurban bağışı kabul edilmeyecektir. HAYDER bağışçılarına ve gönüllülerine göstermiş oldukları ilgi, alaka ve talepten ötürü teşekkür eder, hayırlı bayramlar dileriz.
 • Oyununuzu Gördük ve Teslim Olmayacağız!
  Bugün döviz kurları üzerinden ülkemize ağır bir ekonomik saldırı başlatılmıştır. Türkiye’nin milli ve yerli politikalar uygulamasını istemeyen karanlık güç odakları, ellerindeki tüm imkânları seferber ederek Türkiye ekonomisine saldırmakta ve hain emellerini Türkiye’ye dayatmaktadırlar.