Tüm Haberler
Haydi! Afrika'ya Umut Ol
02.09.2019

Kıtlık, kuraklık, eğitim şartlarının yetersizliği ve bin bir çeşit imkânsızlık...

Afrika topraklarının yıllarca yaşadığı zorluklar bugün de devam ediyor. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, ümmetin kara kıtasında yardım faaliyetlerini sürdürerek kardeşlerimize bu yıl da umut olmak için yollara çıkıyor.

“HAYDER’in Afrika’daki Faaliyetleri”

HAYDER, Burkina Faso, Fildişi Sahili ve Etiyopya’daki eğitim kurumlarıyla geleceğin âlimlerini yetiştiriyor. İlmi ve fenni derslerin talibi olan genç yaştaki öğrenciler ile içerisinde bulunduğu topluma Rabbimizin kelamı Kur’an-ı Kerim’i ve Resûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem’in sünneti seniyyesini öğretecek bir toplumun inşa edilmesine vesile oluyor.

Aynı zamanda Kurban ve Ramazan dönemlerinde de Afrika çalışmaları çeşitli bölge ve köylerde devam etti.

2019 yılı kurban organizasyonu kapsamında Afrika’da 8 ülkede 9240 hisse kurban keserek bayram mutluluğu kardeşlerimizle paylaşıldı. Kesilen kurbanların etleri Afrika’daki onlarca köyde yaşam mücadelesi veren on binlerce ihtiyaç sahibine ulaştırıldı.

Bu yıl bir ilk olarak Ramazan ayı boyunca her gün Etiyopya’daki İstanbul Camii’nin avlusunda binlerce kişi için Yesevi Sofraları kuruldu.

Yine HAYDER, 2019 yılının ilk 8 ayı içerisinde Afrika’da 34 su kuyusu açarak kardeşlerimize serinlik oldu.

“HAYDER ile Afrika’ya Umut Ol”

HAYDER tüm bu faaliyetlerle birlikte, başta gıda paketleri ve eğitim araç gereçlerini kara kıtaya ulaştırmak üzere “Afrika’ya Umut Ol” kampanyasını başlatıyor. 

Siz değerli HAYDER bağışçılarının ve gönüllülerinin destekleriyle yeterli sayıda kitap, defter ve kalemin bulunmadığı bölgelere, eğitim kurumlarına, talebelerimizin daha iyi öğrenim görebilmeleri adına emanetleriniz ulaştırılacaktır. Yardımlar sadece eğitim kurumlarında kullanılacak araç gereçlerle sınırlı değil; aynı zamanda gözleri yollara bakan ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için gıda paketleri de bölgeye götürülecek.

Bağışlarınıza doğru adresler bulan HAYDER’in geçtiğimiz yıl başlattığı “Afrika’ya Umut Ol” kampanyasına bu yıl siz de destek vererek daha çok mağdur Müslümana ulaşılmasına vesile olabilirsiniz.

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER