Tüm Haberler
Afrika'ya Elini Uzat
06.09.2018

Kara kıta Afrika'ya doğru yola çıkıyoruz! 

Eğitimsizlik, açlık, kuraklık ve susuzluk gibi başlıca problemlerle uğraşan Afrika kıtasının umudu ve neşesi olmaya hazırlanıyoruz.

Etiyopya, Fildişi Sahili, Burkina Faso ve Somali'de gıda, eğitim ve temel insani yardım malzemeleri için başlattığımız yardım kampanyası, Afrika'daki mazlumların yüzünde tebessüme vesile olacak.

"Afrika'ya Elini Uzat" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyasının Ekim ayı içerisinde bölgeye ulaştırılması planlanıyor.

Faaliyetimiz hakkında Lalegül dergisi 2018 Eylül sayısının "Yesevi Yolu" başlığı altında açıklamada bulunan HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Kaya, "Bu ay öne çıkan yardım kampanyamız Afrika ağırlıklı olacak inşallah. Bildiğiniz üzere Etiyopya'da, Fildişi Sahili'nde ve Burkina Faso'da 3 eğitim kurumumuz var. Bu ülkeler dahil olmak üzere, bunlara ek olarak Somali'de de farklı çalışmalarımız olacak ve bu 4 ülkede gıda, hijyen malzemeleri ve giyecek yardımlarımız için sizleri hayra davet ediyoruz. Ekim ayı içerisinde bu yardımlar bölgeye ulaştırılacak. Elimizi çabuk tutalım." açıklamasında bulundu.

Temel insani yardım malzemelerinin ulaştırılacağı, yıllarca sömürülmüş kara kıta Afrika'da umutların yeşermesine siz de katkı sağlayabilirsiniz.


0212 923 1 923

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
 • Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.
 • 12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 • Hayırda yarışan sizlerin destek ve bağışlarıyla Türkiye’den Suriye’ye, Etiyopya’dan Hindistan’a kadar Ramazan bereketini ulaştırmak için yollara çıkan HAYDER, binlerce mazluma umut olmaya gidiyor.
 • HAYDER'in, "Kardeşine Irak Kalma!" sloganıyla başlattığı yardımlar Irak'ın Kerkük kentindeki Yahyava Çadır Kampı'nda yaşayan Telaferli 550 aileye ulaştı.
 • HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!
SON HABERLER
 • Ramazan Faaliyetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor!
  Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.
 • Mütevelli Heyeti Bir Araya Geldi
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği Mütevelli Heyeti, 2 Mayıs Perşembe akşamı dernek merkezinde verilen yemekte bir araya geldi.
 • Suriye Yardımları Bölgeye Ulaştı
  12 Nisan Cuma günü Suriye’ye doğru yola çıkan dernek görevlilerimiz, kıymetli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • HAYDER Aşevi: Teşekkürler!
  HAYDER Aşevi’nin 1 milyonun üzerinde insana yemek ulaştırmasına vesile olan siz değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 • HAYDER Hatıra Ormanı Açıldı
  HAYDER Hatıra Ormanı, Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hoca Efendi’nin, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kaya’nın ve kıymetli gönüldaşlarımızın katılımlarıyla açıldı.