Tüm Haberler
5000'e Yakın Kumanya İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıldı #Ramazan
07.05.2020

"Toplam 5000'e Yakın Kumanya İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıldı"

HAYDER, Ramazan ayında kurduğu Yesevi Sofralarıyla birlikte yurt içinde ve yurt dışında kumanya dağıtımları da gerçekleştiriyor. Kıymetli bağışçılarımızın yapmış olduğu yardımlarla, İdlib’de zorlu hayat koşulları altında çadırlarda yaşayan mazlum Müslümanlara 2000 adet kumanya kolisi ulaştırıldı. Bölgenin ihtiyaç durumuna göre belirlenen temel gıda malzemelerinden oluşan kumanyalar, kamplarda yaşayan bir ailenin aylık erzak ihtiyacını giderecek şekilde hazırlandı.

Yurt içinde ise İstanbul'da tespit edilen yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye kapı kapı ziyaret edilmesi suretiyle 2000'e yakın kumanya dağıtımı gerçekleştirildi. HAYDER'in yıl boyu dağıttığı standart boydaki kumanya paketlerinin yanı sıra, Ramazan-ı Şerif'e özel olarak hazırlanan daha büyük ve daha çok temel gıda malzemesi içeren "Yesevi Kumanyalarını" da ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyoruz.

 

SON EKLENEN İnsani Yardım HABERLERİ
SON HABERLER
  • Yurt dışında 14 bin 821, yurt içinde ise 694 hisse ile kurban kesen HAYDER, Kazakistan'dan Keşmir’e, Burkina Faso'dan Bulgaristan'a, Yemen’den Somali’ye kadar gönül coğrafyamızın her bir köşesine bayram mutluluğunu taşıdı.
  • Dernekler, vakıflar ve sivil toplum örgütleri Hakk’a ve halka hizmet için kurulur. Veren el ile alan el arasında kardeşlik köprüleri kurmak için kurulur. Özellikle kamu yararına çalışan dernekler ve vakıfların asli vazifesi de budur. Yani toplamak esas değildir. Dağıtmak esastır. HAYDER olarak bizim güzel bir sloganımız var. ”HAYDER dağıtmak için toplar, topladığını dağıtır”. Bağış yapanlar, dernek ve vakıflara bekletsin diye değil, ihtiyaç sahiplerini arayıp bulsun, mağdurlara ve mazlumlara sahip çıksın diye yardım yaparlar. HAYDER, işte bunun için bağışlarınıza doğru adresler bulmaya devam ediyor.
  • Daha bir ay önce hoş geldin Ya Şehr-î Ramazan diyorduk. Şimdi elveda ve güle güle git Ramazan-ı Şerif diyoruz. Günler geçer, aylar geçer tabi en önemlisi de nasıl geçer. Ramazan-ı Şerif nasıl geçerse bütün bir sene de öyle geçer diyor büyüklerimiz. Korona virüs sebebiyle bu sene Ramazan-ı Şerif alışık olduğumuzdan biraz farklı geçti. Ne Cuma namazlarımızı, ne vakit namazlarımızı ve ne de teravih namazlarımızı camide eda edemedik. Ziyaretlerimizi yapamadık ve özellikle Hırkayı Şerif’i ziyaret edemedik. İftar sofralarında sevdiklerimizle ve ihtiyaç sahipleriyle buluşamadık. Ama her şeye rağmen Allah’ın Celle Celâlühü rızasını kazanmanın yollarını aradık. Bulanlar buldu, bulamayanlar pişman oldu. Ne güzel söylemiş, Bayezid-i Bestami Hazretleri; “O’nu aramakla bulamazsın, ancak bulanlar arayanlardır”
  • Hoş geldin, on bir ayın sultanı hoş geldin. Rahmetinle, mağfiretinle, müjdelerinle hoş geldin. Orucunla, sahurunla, iftarınla, teravihinle, infâkınla, hatm-i şeriflerinle, kardeşliğinle ve merhametinle hoş geldin. Rabbim bu mübarek ayın ihyasına, cümlemizi muvaffak eylesin. Şefaâtine nail eylesin, şikayetinden emin eylesin. Amin.
  • Ramazan-ı Şerif’in yaklaştığının muştusunu üç ayların girmesiyle zaten almıştık. Rabbim, Ramazan-ı Şerife ulaşmayı ve orucuyla, infakıyla, mukabelesiyle, teravihiyle, fitreleriyle, zekatlarıyla ve Kadir gecesiyle kazanan kullarından eylesin. Makbulinden eylesin, mahruminden eylemesin, Amin.