Tüm Haberler
Hicret ve Fetih
01.01.2015

Hicret ve Fetih

Hicrî takvime göre Mevlid Kandili, Milâdi Takvime göre ise Mekke’nin Fethinin denk geldiği 2014 yılının son gününde büyük bir ogranizasyon gerçekleşti.

Hoca Ahmet Yesevi Derneği – HAYDER ve KIYAMDER’in ortak organizasyonu ile Sinan Erdem Spor Kompleksi’nde geniş katılımlı bir organizasyon tertip edildi. Lâlegül TV ve FM’den canlı olarak yayınlanan program birçok Ehl-i Sünnet âlimin iştirakiyle gerçekleşti.

30 bini aşkın erkek cemaatin katıldığı etkinlik Hâfız Celâleddin Sevimli’nin Kur’an-ı Kerîm tilaveti ile başladı. Hâfız Celâl Yılmaz’ın okuduğu Mevlîd-i Şerîf, Şeyh Mahmud Dürre Hocaefendi ve grubunun okuduğu salâvatlar ile kasideler, Dursun Kızılkaya’nın seslendirdiği naatlerin yer aldığı program, Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin sohbet ve dualarıyla devam etti.

Aynı gece milâdi takvime göre yılbaşının kutlandığını vurgulayan Cübbeli Ahmet Hocaefendi, bu programın alternatif program olmadığını ifade etti. Mahmud Efendi Hazretleri’nin “Bu geceye özel hiçbir değişiklik yapmayın” sözlerini aktaran Cübbeli Hocaefendi, gayrı Müslimlerle birlikte yılbaşı kutlamanın tehlikesine dikkat çekti ve Peygamberimizin –sallallahu aleyhi ve sellem– “Kim bir millete benzerse onlardandır” Hadis-i Şerîfini paylaştı.

Mevlid Kandilinde yapılması gereken faziletli amelleri ifade eden Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin duasına onbinler âminlerle eşlik etti.

 

Paylaş
SON EKLENEN İlmi Çalışmalar HABERLERİ
 • HAYDER, Onursal Başkanı Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi, Bursa Vakıf Külliyesinde Pınar Eğitim Çevre ve Kültür Derneği'nin düzenlediği Regaib Kandili organizasyonuna katıldı.
 • Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sallâllahu aleyhi ve sellem) mucizevi bir yolculukla Mekke’den Kudüs’e gittiği, oradan da Rabbimizin yüce huzuruna kabul edildiği İsrâ ve Mirac gecesi olarak bilinen önemli gece kasideler, sohbet ve dualarla ih...
 • Mevlid Kandili vesilesiyle Yeni Delhi’den Hazreti Peygamber (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem)’in torunları Seyyid Ahmed Ehraz ve Seyyid Faraz Kâdirî kardeşler tarafından Türkiye’ye getirilen Kutsal Emanetler, Hoca Ahmet Yesevi Derneği’nin Fatih’teki g...
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği onursal başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi ve kalabalık bir cemaat Myanmar Müslümanlarının yaşadıkları zulmün son bulması için sabah namazı öncesinde 14 secde yaptılar.
 • Derneğimizin Onursal Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi, kalabalık bir cemaatle beraber gerçekleştirdiği umre ziyaretinde rahatsızlığına rağmen yoğun bir program takip ediyor.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Rebiülevvel ayının 12. Gecesi olan Mevlid Kandili münasebetiyle büyük bir organizasyona imza attı.
SON HABERLER
 • HAYDER, 2019 yılı kurban organizasyonunu “Kardeşin Paydaşın Olsun” mottosuyla gerçekleştirerek, 3 kıta 14 ülkede emanetiniz olan kurbanlarınızı vekaletinizle kesti ve kurbanların etlerini kesim yapılan bölgede tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.
 • #İdlibiUnutma | HAYDER, Suriye’ye doğru yola çıkarak İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren yüzlerce aileye gıda yardımlarınızı ulaştırıyor.
 • Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin tavsiyeleri doğrultusunda, HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve HAYDER Genel Sekreteri Yakup Aydoğdu, Doğu Türkistan Ulemaları Derneği yetkilileriyle bir araya geldi.
 • 3 Temmuz 2019 tarihinde, derneğimize ait taşıtın İBB tarafından tahsis edildiği iddiasi üzerine ilgili belgelerle açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.
 • HAYDER, 3 kıta 14 ülkede kurban hisselerinizi vekâletinizle keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor!