HAYDER Bursa Vakıf Külliyesi'nde - İlmi Çalışmalar | HAYDER | Hoca Ahmet Yesevi Derneği
Tüm Haberler
HAYDER Bursa Vakıf Külliyesi'nde
23.03.2018

HAYDER Bursa Vakıf Külliyesi'nde

HAYDER, Onursal Başkanı Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi, Bursa Vakıf Külliyesinde Pınar Eğitim Çevre ve Kültür Derneği'nin düzenlediği Regaib Kandili organizasyonuna katıldı. Beş bine yakın hanım ve erkek misafirin katıldığı sohbet programı, akşam namazı sonrası başladı. Regaib gecesi namazı kılınarak ihya edilen kandil organizasyonu, Hocaefendi’nin geceye özel sohbeti ve şehitlerimiz için yaptığı dualar ile sona erdi. HAYDER, son tadilatına da destekte bulunduğu Vakıf Külliyesindeki gerçekleştirilen sohbete katılmak isteyenler için, dernek merkezinden beş otobüs kaldırdı.

HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Kaya da sohbet programına iştirak edenler arasındaydı. Açıklamada bulunan Mehmet Kaya, “Çok güzel bir organizasyon oldu, emeği geçenlerden Allah razı olsun" dedi.

Paylaş
SON EKLENEN İlmi Çalışmalar HABERLERİ
  • HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi, değerli babaları Yusuf amcamız, Recep Eryiğit Hocaefendi, Mehmet Talu Hocaefendi, Mustafa Özşimşekler Hocaefendi, Hüsamettin Vanlıoğlu Hocaefendi...
  • Kardeş kuruluşumuz İlkseç Vakfı'nın 12 Haziran Pazar günü saat 11.00'de Fatih Camii'nde gerçekleştirdiği, HAYDER'in 24 hafız talebesinin de yer aldığı Hafızlık Merâsimi'nde 185 talebe icazetlerine kavuştu.
  • Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sallâllahu aleyhi ve sellem) mucizevi bir yolculukla Mekke’den Kudüs’e gittiği, oradan da Rabbimizin yüce huzuruna kabul edildiği İsrâ ve Mirac gecesi olarak bilinen önemli gece kasideler, sohbet ve dualarla ih...
  • Mevlid Kandili vesilesiyle Yeni Delhi’den Hazreti Peygamber (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem)’in torunları Seyyid Ahmed Ehraz ve Seyyid Faraz Kâdirî kardeşler tarafından Türkiye’ye getirilen Kutsal Emanetler, Hoca Ahmet Yesevi Derneği’nin Fatih’teki g...
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği onursal başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi ve kalabalık bir cemaat Myanmar Müslümanlarının yaşadıkları zulmün son bulması için sabah namazı öncesinde 14 secde yaptılar.
  • Derneğimizin Onursal Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi, kalabalık bir cemaatle beraber gerçekleştirdiği umre ziyaretinde rahatsızlığına rağmen yoğun bir program takip ediyor.
SON HABERLER