Tüm Haberler
Mevlid-i Şerifi Dernek Merkezimizde İhya Ettik
19.11.2018

   Alemlere rahmet olarak gönderilen, kâinatın efendisi, hâtemü'l enbiyâ, sonsuz rahmet, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği Rebiülevvel ayının 12. gecesinde, dernek merkezimizde Onursal Başkanımız Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi ve cemaatimiz ile birlikte Mevlid-i Şerif gecemizi ihya ettik.

   İstanbul içinden ve dışından 5 binin üzerinde kardeşimizin iştirak ettiği program; hocamızın, evliyanın reislerinden olan Ahmed Ed-Derdir-El Halveti-El Maliki Hazretlerinin (kuddise sirruhu) "Mevlid-i Derdir" eserini kıraat etmesiyle başladı. Kıraat boyunca cemaatimiz istiğfar ve zikre devam ederek kâinatın efendisinin yüzü suyu hürmetine Rabbimizinden af ve mağfiret dilerken, Hazreti Peygamberimize de salat ve selamlarını ilettiler.

   Kıraatin ardından Ahmet Mahmut Ünlü hocamız, "O’nun (sallallahu aleyhi ve sellem) ruhaniyeti bütün alemleri kaplamıştır. İlk nur, ilk mâhluk, ilk ruh, ilk akıl odur. Onun Nesebi nezih ve paktır. Bu gece efendimize bolca salatü selam getirelim, Rabbimize dönelim, ona yönelelim, sıkça tevbe istiğfar edelim. Rabbimiz, ölmeden evvel Resulullah'ın sevgisini ve muhabbetini kalplerimize yerleştirsin. Âmin." diyerek dualarda bulunurken; ilerleyen saatlerde delilleriyle efendimizin nesebinin mübarekliğinden, o dünyaya teşrif ettiği zaman dünyada meydana gelen vakıalardan ve efendimizin mü'minler için örnek olan hayatından örnekler vererek sohbetini tamamladı.

   Sohbetin ardından, hocamıza Dubai'de merasimle verilen efendimizin mübarek saçlarının, suda yıkanarak paketlendiği "Şar-ı Şerif suları" ve gül kokulu lokumlar cemaatimize ikram edildi. Ayrıca,HAYDER Aşevimizde  bu geceye özel hazırlanan helvalar da misafirlerimize ikram edildi. Onursal başkanımız Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi'ye ve programımıza gösterdikleri yoğun ilgi alakadan dolayı cemaatimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

*Peygamber efendimizin (s.a.v) “Saç-ı Şerif’inin”( Şar-ı Şerif ) temas ettiği sular çoğaltılmıştır ve  1 hafta boyunca dernek merkezimizden hediye olarak dağıtılacaktır. Dağıtım tüm talep edenlere açıktır.

Adres: Yavuz Sultan Selim Mah. Haliç Cad. No:66/B Fatih/İSTANBUL

 
Paylaş
 • DSC04299
 • DSC04314
 • DSC04376
 • DSC04387
 • DSC04311
 • DSC04348
 • DSC04384
SON EKLENEN Etkinlik HABERLERİ
SON HABERLER
 • Dünya'nın Sessiz Kaldığı Yemen'e Sessiz Kalma!
  HAYDER, acil koduyla insani yardım malzemelerini Yemen’e doğru yola çıkarıyor. Dünyanın Sessiz Kaldığı Yemen’e, Sessiz Kalma! diyorsanız, HAYDER'in Yemen’e yönelik çalışmalarına destek olabilirsiniz.
 • "Kara Kıta" Afrika'ya Yardımlarınız Ulaştı!
  Yesevi yolu yürüyüşümüzün yurtdışı ayağında “Afrika'ya Elini Uzat!" Kampanyasıyla başlayan insani yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
 • "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" Dağıtımı Başladı!
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak başlattığımız "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" projesi kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Kaya beyefendi ile birlikte İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek, öğrenci kardeşlerimize Kur'an-ı Kerim hediye ettik.
 • Hindistan'da Mevlid-i Şerif Organizasyonu
  HAYDER, Hindistan'daki partner kuruluşu Syed Ehraz Foundation ile birlikte, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği mübarek günün hatrına, Hindistan'daki ihtiyaç sahiplerine battaniye ve gıda yardımında bulundu. HAYDER olarak, Türkiye ile sınırlı kalmayıp, ümmet coğrafyasında kurduğumuz kardeşlik köprüleriyle birlikte Hindistan'daki Müslüman kardeşlerimizle de oradaki temsilcilerimiz vasıtasıyla Mevlid-i Şerif gecesini ihya etmenin sevinci içerisindeyiz.
 • Mevlid-i Şerifi Dernek Merkezimizde İhya Ettik
  Alemlere rahmet olarak gönderilen, kâinatın efendisi, hâtemü'l enbiyâ, sonsuz rahmet, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği Rebiülevvel ayının 12. gecesinde, dernek merkezimizde onursal başkanımız Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi ve cemaatimiz ile birlikte Mevlid-i Şerif gecemizi ihya ettik.