Tüm Haberler
Mevlid-i Şerifi Dernek Merkezimizde İhya Ettik
19.11.2018

   Alemlere rahmet olarak gönderilen, kâinatın efendisi, hâtemü'l enbiyâ, sonsuz rahmet, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği Rebiülevvel ayının 12. gecesinde, dernek merkezimizde Onursal Başkanımız Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi ve cemaatimiz ile birlikte Mevlid-i Şerif gecemizi ihya ettik.

   İstanbul içinden ve dışından 5 binin üzerinde kardeşimizin iştirak ettiği program; hocamızın, evliyanın reislerinden olan Ahmed Ed-Derdir-El Halveti-El Maliki Hazretlerinin (kuddise sirruhu) "Mevlid-i Derdir" eserini kıraat etmesiyle başladı. Kıraat boyunca cemaatimiz istiğfar ve zikre devam ederek kâinatın efendisinin yüzü suyu hürmetine Rabbimizinden af ve mağfiret dilerken, Hazreti Peygamberimize de salat ve selamlarını ilettiler.

   Kıraatin ardından Ahmet Mahmut Ünlü hocamız, "O’nun (sallallahu aleyhi ve sellem) ruhaniyeti bütün alemleri kaplamıştır. İlk nur, ilk mâhluk, ilk ruh, ilk akıl odur. Onun Nesebi nezih ve paktır. Bu gece efendimize bolca salatü selam getirelim, Rabbimize dönelim, ona yönelelim, sıkça tevbe istiğfar edelim. Rabbimiz, ölmeden evvel Resulullah'ın sevgisini ve muhabbetini kalplerimize yerleştirsin. Âmin." diyerek dualarda bulunurken; ilerleyen saatlerde delilleriyle efendimizin nesebinin mübarekliğinden, o dünyaya teşrif ettiği zaman dünyada meydana gelen vakıalardan ve efendimizin mü'minler için örnek olan hayatından örnekler vererek sohbetini tamamladı.

   Sohbetin ardından, hocamıza Dubai'de merasimle verilen efendimizin mübarek saçlarının, suda yıkanarak paketlendiği "Şar-ı Şerif suları" ve gül kokulu lokumlar cemaatimize ikram edildi. Ayrıca,HAYDER Aşevimizde  bu geceye özel hazırlanan helvalar da misafirlerimize ikram edildi. Onursal başkanımız Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi'ye ve programımıza gösterdikleri yoğun ilgi alakadan dolayı cemaatimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

*Peygamber efendimizin (s.a.v) “Saç-ı Şerif’inin”( Şar-ı Şerif ) temas ettiği sular çoğaltılmıştır ve  1 hafta boyunca dernek merkezimizden hediye olarak dağıtılacaktır. Dağıtım tüm talep edenlere açıktır.

Adres: Yavuz Sultan Selim Mah. Haliç Cad. No:66/B Fatih/İSTANBUL

 
Paylaş
SON EKLENEN Etkinlik HABERLERİ
 • Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin tavsiyeleri doğrultusunda, HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve HAYDER Genel Sekreteri Yakup Aydoğdu, Doğu Türkistan Ulemaları Derneği yetkilileriyle bir araya geldi.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği Mütevelli Heyeti, 2 Mayıs Perşembe akşamı dernek merkezinde verilen yemekte bir araya geldi.
 • HAYDER Hatıra Ormanı, Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hoca Efendi’nin, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kaya’nın ve kıymetli gönüldaşlarımızın katılımlarıyla açıldı.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, 31 Aralık Pazartesi'yi Salı gününe bağlayan gecede, Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesi münasebetiyle Sinan Erdem Spor Salonu'nda program düzenledik.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, beşincisi düzenlenen “HAYDER Dostları Buluşması”nda gönüldaşları ile bir araya geldi.
 • Gönüllülerimizin okuduğu 10 bin Hatm-i Şerif’i hediye etmek üzere şehitlerimize gidiyoruz!
SON HABERLER
 • #İdlibiUnutma | HAYDER, Suriye’ye doğru yola çıkarak İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren yüzlerce aileye gıda yardımlarınızı ulaştırıyor.
 • Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin tavsiyeleri doğrultusunda, HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve HAYDER Genel Sekreteri Yakup Aydoğdu, Doğu Türkistan Ulemaları Derneği yetkilileriyle bir araya geldi.
 • 3 Temmuz 2019 tarihinde, derneğimize ait taşıtın İBB tarafından tahsis edildiği iddiasi üzerine ilgili belgelerle açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.
 • HAYDER, 3 kıta 14 ülkede kurban hisselerinizi vekâletinizle keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor!
 • Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...