Tüm Haberler
Mekke'nin Fethi Gecesini İhya Ettik!
02.01.2019

Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, 31 Aralık Pazartesi'yi Salı gününe bağlayan gecede,  Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesi münasebetiyle Sinan Erdem Spor Salonu'nda program düzenledik.

Onursal başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Yönetim Kurulu başkanımız Mehmet Kaya beyefendi, Yönetim Kurulumuz ve Mütevelli heyetimiz başta olmak üzere birçok hocaefendinin de iştirak ettiği bu kutlu geceye binlerce kardeşimiz katılım sağladı.

Hüseyin Türkan hocaefendinin Kur'an-ı Kerim kıraatiyle başlayan program, Zeki Muhammed Aselî Hocaefendi ve arkadaşlarının seslendirdiği, hocamızın ve cemaatimizin de eşlik ettiği kasîde tilâvetiyle birlikte devam etti.

İlerleyen dakikalarda, 2018 yılı içinde 3 kıta 19 ülkede gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin anlatıldığı tanıtım videosu ve çalışmalarımızın infografik ögelerle desteklendiği, "Rakamlarla 2018" reklam videosunu salondaki hocalarımız ve cemaatimiz ile paylaştık.

Kürsüden katılımcılara hitap eden Yönetim Kurulu başkanımız Mehmet Kaya beyefendi, "Mekke'nin Fethi apaçık bir fetihtir. Mekke’nin Fethi gönüllerin fethidir, gönüller fethedilmeden ülkeler fathedilemez. HAYDER İslam coğrafyasında gönülleri fethetmek için çalışıyor ve çalışmaya devam edecek..." dedi. Mehmet Kaya, 2018 yılındaki çalışmalara destek veren HAYDER bağışçılarına ve gönüllülerine teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

"İnsanlar yeni yıl kutlayacağız, eğleneceğiz, mutlu olacağız diye maalesef birtakım gayrı meşru eğlencelerin, kutlamaların hazırlığı içerisindeler. Allah Teâlâ onlara tevbe ve hidayet nasip eylesin" diyerek cemaatimize hitap eden Cübbeli Ahmet Hocaefendi, "bu gece Kur'an tilavetiyle, Salavat-ı Şerifeler ile büyük bir hadise olan Mekke'nin Fethi'ni ihya edeceğiz. Bu gece kutlanmaya değerdir..." şeklinde konuştu.

Nurhaktan beyin sunumu, Kur'an-ı Kerim kıraati, Kasidehanların cemaatimizle birlikte efendimize salatü selam getirmeleri ve diğer etkinliklerin ardından onursal başkanımız saat 23.30'da sohbetine başladı. Sohbette; kâfirlere benzememenin önemi, Hudeybiye Antlaşması'nın sebepleri ve sonuçları, Hayber'in Fethi ve Mekke'nin Fethi'ni önemli kılan olaylardan bahsedilmesinin yanı sıra, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in sünneti seniyyelerinden ve mübarek hayatından örnekler verilerek devam eden sohbet, bu kutlu geceyi ilim ve feyzle doldurarak süsledi.

Kutlu gecemiz, onursal başkanımızın açıkladığı bir sürpriz ile sona erdi. "İman, İslam, Aksiyon" sloganıyla yola çıkan gençlik hareketi "Genç Yesevi"nin çalışmalarına başladığı duyuruldu! "Genç Yesevi"nin tanıtım videosunun da yayınlandığı gecede, hocamız başta olmak üzere cemaatimizden de hayırlı temenniler yoğun bir şekilde sürdü. Genç Yesevi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz www.gencyesevi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Programımıza katılım sağlayan siz değerli bağışçılarımıza, gönüllülerimize ve cemaatimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah Teâlâ sizlerden razı olsun.

Paylaş
 • Mekke'nin-Fethi_1
 • Mekke'nin-Fethi_2
 • Mekke'nin-Fethi_3
 • Mekke'nin-Fethi_4
 • Mekke'nin-Fethi_5
 • Mekke'nin-Fethi_6
 • Mekke'nin-Fethi_7
 • Mekke'nin-Fethi_8
 • Mekke'nin-Fethi_9
 • Mekke'nin-Fethi_10
SON EKLENEN Etkinlik HABERLERİ
 • Alemlere rahmet olarak gönderilen, kâinatın efendisi, hâtemü'l enbiyâ, sonsuz rahmet, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği Rebiülevvel ayının 12. gecesinde, dernek merkezimizde onursal başkanı...
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, beşincisi düzenlenen “HAYDER Dostları Buluşması”nda gönüldaşları ile bir araya geldi.
 • Gönüllülerimizin okuduğu 10 bin Hatm-i Şerif’i hediye etmek üzere şehitlerimize gidiyoruz!
 • HAYDER'in birçok alanda hizmet verdiğini belirten Hocaefendi, HAYDER adına arayıp yardım talep eden kurum ve kuruluşlara itibar edilmemesi gerektiğini dile getirdi.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği Mütevelli Heyeti iftarda buluştu. HAYDER Onursal Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Mustafa Özşimşekler Hocaefendi ve derneğin yönetim kurulunun da iştirak ettiği iftar yemeği Çavuşbaşı Testi Restoran’da gerçekleşti.
 • Habeşistan’da (Etiyopya) Hz. Necaşi Hazretlerine vefa projesi kapsamında yapımı tamamlanan 2 katlı medresenin açılışına katılacağını beyan etti.
SON HABERLER
 • Genç Yesevi Çalışmalarına Başladı!
  Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı bir gençlik oluşumuna vesile olmak için yola çıkan "Genç Yesevi", Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesinde yaptığı duyuruyla faaliyetlerine başladı.
 • Mekke'nin Fethi Gecesini İhya Ettik!
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, 31 Aralık Pazartesi'yi Salı gününe bağlayan gecede, Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesi münasebetiyle Sinan Erdem Spor Salonu'nda program düzenledik.
 • HAYDER'in Büyük Kış Yardımı Suriye'ye Ulaştı!
  Ekiplerimiz soba, kumanya, un, giyim, hijyen ve bebek paketlerinden oluşan yardımları, İdlib'e bağlı Hırbet El Coz bölgesinde yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize ulaştırarak bölgede dağıtımını gerçekleştirdi.
 • Kardeşine Irak Kalma
  Uzun yıllar süren işgal bölgede iç karışıklık, mezhep çatışmaları ve terör örgütleri gibi problemleri beraberinde getirdi. HAYDER olarak, DAEŞ saldırılarından kaçarak Kerkük'teki Yahyava Kampı'nda hayata tutunmaya çalışan Türkmen kardeşlerimize Kumanya yardımında bulunuyoruz.
 • Dünya'nın Sessiz Kaldığı Yemen'e Sessiz Kalma!
  HAYDER, acil koduyla insani yardım malzemelerini Yemen’e doğru yola çıkarıyor. Dünyanın Sessiz Kaldığı Yemen’e, Sessiz Kalma! diyorsanız, HAYDER'in Yemen’e yönelik çalışmalarına destek olabilirsiniz.