Tüm Haberler
Mekke'nin Fethi Gecesini İhya Ettik!
02.01.2019

Mekke'nin Fethi Gecesini İhya Ettik!

Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, 31 Aralık Pazartesi'yi Salı gününe bağlayan gecede,  Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesi münasebetiyle Sinan Erdem Spor Salonu'nda program düzenledik.

Onursal başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Yönetim Kurulu başkanımız Mehmet Kaya beyefendi, Yönetim Kurulumuz ve Mütevelli heyetimiz başta olmak üzere birçok hocaefendinin de iştirak ettiği bu kutlu geceye binlerce kardeşimiz katılım sağladı.

Hüseyin Türkan hocaefendinin Kur'an-ı Kerim kıraatiyle başlayan program, Zeki Muhammed Aselî Hocaefendi ve arkadaşlarının seslendirdiği, hocamızın ve cemaatimizin de eşlik ettiği kasîde tilâvetiyle birlikte devam etti.

İlerleyen dakikalarda, 2018 yılı içinde 3 kıta 19 ülkede gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin anlatıldığı tanıtım videosu ve çalışmalarımızın infografik ögelerle desteklendiği, "Rakamlarla 2018" reklam videosunu salondaki hocalarımız ve cemaatimiz ile paylaştık.

Kürsüden katılımcılara hitap eden Yönetim Kurulu başkanımız Mehmet Kaya beyefendi, "Mekke'nin Fethi apaçık bir fetihtir. Mekke’nin Fethi gönüllerin fethidir, gönüller fethedilmeden ülkeler fathedilemez. HAYDER İslam coğrafyasında gönülleri fethetmek için çalışıyor ve çalışmaya devam edecek..." dedi. Mehmet Kaya, 2018 yılındaki çalışmalara destek veren HAYDER bağışçılarına ve gönüllülerine teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

"İnsanlar yeni yıl kutlayacağız, eğleneceğiz, mutlu olacağız diye maalesef birtakım gayrı meşru eğlencelerin, kutlamaların hazırlığı içerisindeler. Allah Teâlâ onlara tevbe ve hidayet nasip eylesin" diyerek cemaatimize hitap eden Cübbeli Ahmet Hocaefendi, "bu gece Kur'an tilavetiyle, Salavat-ı Şerifeler ile büyük bir hadise olan Mekke'nin Fethi'ni ihya edeceğiz. Bu gece kutlanmaya değerdir..." şeklinde konuştu.

Nurhaktan beyin sunumu, Kur'an-ı Kerim kıraati, Kasidehanların cemaatimizle birlikte efendimize salatü selam getirmeleri ve diğer etkinliklerin ardından onursal başkanımız saat 23.30'da sohbetine başladı. Sohbette; kâfirlere benzememenin önemi, Hudeybiye Antlaşması'nın sebepleri ve sonuçları, Hayber'in Fethi ve Mekke'nin Fethi'ni önemli kılan olaylardan bahsedilmesinin yanı sıra, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in sünneti seniyyelerinden ve mübarek hayatından örnekler verilerek devam eden sohbet, bu kutlu geceyi ilim ve feyzle doldurarak süsledi.

Kutlu gecemiz, onursal başkanımızın açıkladığı bir sürpriz ile sona erdi. "İman, İslam, Aksiyon" sloganıyla yola çıkan gençlik hareketi "Genç Yesevi"nin çalışmalarına başladığı duyuruldu! "Genç Yesevi"nin tanıtım videosunun da yayınlandığı gecede, hocamız başta olmak üzere cemaatimizden de hayırlı temenniler yoğun bir şekilde sürdü. Genç Yesevi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz www.gencyesevi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Programımıza katılım sağlayan siz değerli bağışçılarımıza, gönüllülerimize ve cemaatimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah Teâlâ sizlerden razı olsun.

Paylaş
SON EKLENEN Etkinlik HABERLERİ
 • Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin tavsiyeleri doğrultusunda, HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve HAYDER Genel Sekreteri Yakup Aydoğdu, Doğu Türkistan Ulemaları Derneği yetkilileriyle bir araya geldi.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği Mütevelli Heyeti, 2 Mayıs Perşembe akşamı dernek merkezinde verilen yemekte bir araya geldi.
 • HAYDER Hatıra Ormanı, Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hoca Efendi’nin, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kaya’nın ve kıymetli gönüldaşlarımızın katılımlarıyla açıldı.
 • Alemlere rahmet olarak gönderilen, kâinatın efendisi, hâtemü'l enbiyâ, sonsuz rahmet, efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem'in dünyaya teşrif ettiği Rebiülevvel ayının 12. gecesinde, dernek merkezimizde onursal başkanı...
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, beşincisi düzenlenen “HAYDER Dostları Buluşması”nda gönüldaşları ile bir araya geldi.
 • Gönüllülerimizin okuduğu 10 bin Hatm-i Şerif’i hediye etmek üzere şehitlerimize gidiyoruz!
SON HABERLER
 • HAYDER, 2019 yılı kurban organizasyonunu “Kardeşin Paydaşın Olsun” mottosuyla gerçekleştirerek, 3 kıta 14 ülkede emanetiniz olan kurbanlarınızı vekaletinizle kesti ve kurbanların etlerini kesim yapılan bölgede tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.
 • #İdlibiUnutma | HAYDER, Suriye’ye doğru yola çıkarak İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren yüzlerce aileye gıda yardımlarınızı ulaştırıyor.
 • Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin tavsiyeleri doğrultusunda, HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve HAYDER Genel Sekreteri Yakup Aydoğdu, Doğu Türkistan Ulemaları Derneği yetkilileriyle bir araya geldi.
 • 3 Temmuz 2019 tarihinde, derneğimize ait taşıtın İBB tarafından tahsis edildiği iddiasi üzerine ilgili belgelerle açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.
 • HAYDER, 3 kıta 14 ülkede kurban hisselerinizi vekâletinizle keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor!