Tüm Haberler
Kamuoyuna Duyuru
13.09.2019

Son zamanlarda, Hoca Ahmet Yesevi Derneği (HAYDER)’in adını kullanan bazı dolandırıcı şahışların kıymetli bağışçılarımızdan yardım talep ettiğini derneğimize gelen çağrılardan üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Derneğimizin telefon numarası olan 0212 923 1 923 dışında HAYDER adına sizi arayan çeşitli kişi ve kuruluşları kesinlikle dikkate almamanızı ve bu konuda temkinli davranmanızı rica ederiz. HAYDER, bağışçıları ve gönüllüleriyle hiçbir surette herhangi bir cep telefonu numarası üzerinden iletişime geçmemektedir.

HAYDER’e gönül veren bağışçılarımızı arayarak kurumumuzun adı üzerinden dolandırıcılık suçu işleyen çeşitli kişi ve kuruluşlar hakkında yasal işlemleri yaparak gerekli cezaların verilmesi için hukuki alanda çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz.

Kıymetli bağışçılarımızın dolandırılıp mağdur olmamaları için konunun kamuoyuna duyurulması ihtiyacı hâsıl olmuştur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Paylaş
SON EKLENEN Duyurular HABERLERİ
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Ramazan-ı Şerîf'in 1. günü olması hasebiyle HAYDER'in faaliyetleriyle ilgili özel açıklamalarda bulundu...
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği’nin “Sorun Küresel, Mücadele Ulusal” anlayışıyla bu zorlu süreçte aldığı bazı önlemler ve çalışmalar şu şekildedir...
  • Sayın Cumhurbaşkanımızın uyarılarını dikkate alarak, HAYDER personelinin bir kısmı evden, bir kısmı da dernek merkezinden çalışmalarına devam edecektir.
  • aharKalkanıHarekatı'nda görevli Kahraman Mehmetçiğimiz için Fetih Suresi başta olmak üzere, Salât-ı Tefrîcîyye, Salâte'n-Tüncînâ, "Hasbünallâhu ve Ni'mel-Vekîl" zikri ve "Seyühzemü'l-Cem'u ve Yüvellûne'd-Dübü...
  • "Bir Ölür Biz Diriliriz..." | Milli İrade Platformu Ortak Açıklaması
  • #İdlib'de zalim Suriye rejiminin ve Rusya'nın düzenlediği hava saldırısı sonucu şehit olan 33 kahraman Mehmetçiğimize Allah'tan rahmet, kederli alielerine sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.
SON HABERLER