Tüm Haberler
HAYDER'den Kamuoyuna Duyuru!
02.05.2017

Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak camiamızın mümtaz kuruluşlarından olan KIYAM DER mensuplarının Mekke’deki bir otel girişinde maruz kaldıkları sözlü ve fiili saldırılardan teessüfle haberdar olduk.

Bilindiği üzere , Üstadımız Mahmud Efendi Hazretleri’nin 14 Kasım 2012 tarihli beyanıyla bizden uzak oldukları noter tarafından tescil edilmiş olmasına rağmen Masum Bayraktar ve riyasetinde faaliyet yürüten Fatih Medreseleri hâlâ İsmailağa’nın bir teşekkülü gibi gösterilmeye çalışılmaktadır.

Camiamızın ve üstadımız Mahmud Efendi Hazretleri’nin her fırsatta bu grupla irtibatının olmadığını beyân etmesine rağmen bunların bir takım çevreler tarafından sahiplenilmesi manidardır. Bu konu asla cemaat içi bir çekişme değildir. Mesele, camiamızın isminin bu grup tarafından istismar edilmesidir.

Bugün nasıl ümmetin umudu olan Türkiye’miz içte ve dışta zor durumda bırakılmaya çalışılıyorsa, yüzlerce yıllık tasavvuf yolunun temsilcisi, Ehli Sünnet’in yılmaz savunucusu olan camiamız da bu tür şiddet olayları ile anılarak yıpratılmaya çalışılmaktadır.

Son referandumda EVET oyu vereceklerini açıkça beyan eden ve hükûmet ile herhangi bir problemi olmayan KIYAM DER’i hedef alarak “Erdoğan’a dua ettiğimiz için saldırıya uğradık” açıklamaları çirkin ve başarısız bir tiyatro olarak göze çarpıyor. Mahmud Efendi Hazretleri tarafından camiadan neden uzaklaştırıldıklarını şimdi daha iyi anladığımız Masum Bayraktar ve yol arkadaşlarının asıl maksadının fitne olduğu açıktır.

Yurt içinde ve yurt dışındaki hizmetleriyle göğsümüzü kabartan kardeş kuruluşumuz KIYAM DER’e ve İsmailağa Camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, yaşanan hadiseler ile ilgili gerçekleri kamuoyuna arz ederiz.

Paylaş
SON EKLENEN Duyurular HABERLERİ
 • Gönüllülerimizin okuduğu 10 bin Hatm-i Şerif’i hediye etmek üzere şehitlerimize gidiyoruz!
 • HAYDER'in birçok alanda hizmet verdiğini belirten Hocaefendi, HAYDER adına arayıp yardım talep eden kurum ve kuruluşlara itibar edilmemesi gerektiğini dile getirdi.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği Mütevelli Heyeti iftarda buluştu. HAYDER Onursal Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Mustafa Özşimşekler Hocaefendi ve derneğin yönetim kurulunun da iştirak ettiği iftar yemeği Çavuşbaşı Testi Restoran’da gerçekleşti.
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği; çağrı merkezi internet sitesi üzerindeki mesajlaşma uygulaması, eposta adresi ve sosyal medya sayfaları ile birlikte WhatsApp aracılığıyla da ihtiyaç sahipleri ve yardımseverler ile iletişimini sağlıyor.
 • 2005 yılında ilmi sahada kurulan ve son yıllarda Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinde insani yardım faaliyetleri de gerçekleştiren Ahmet Yesevi Derneği’nin adı Hoca Ahmet Yesevi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak değişti.
 • Habeşistan’da (Etiyopya) Hz. Necaşi Hazretlerine vefa projesi kapsamında yapımı tamamlanan 2 katlı medresenin açılışına katılacağını beyan etti.
SON HABERLER
 • Yardımlarınız Doğu Guta Müslümanlarına Ulaştı
  HAYDER, bağışçıların ve gönüllülerin desteğiyle 'acil olarak' bin 500 adet Battaniye, 500 adet yastık ve 500 adet yatak yardımında bulundu.
 • Doğu Guta Konvoyu Yola Çıkıyor
  Suriye'de abluka altındaki Doğu Guta'da Beşşar Esed rejiminin saldırıları sonucunda son aylarda binlerce kardeşimiz hayatını kaybederken; on binlerce aile parçalandı, binlerce çocuk yetim ve öksüz kaldı. Sağ kalan ve zulme daha fazla dayanamayan Doğu Gutalı kardeşlerimizin de on binlercesi Suriye'nin İdlib beldesine göç etti.
 • Yetimler Kimsesiz Kalmasın
  Yetimler Allah'ın mü'minlere emanetidir. Yetimleri koruyup gözetmek, onlara sahip çıkmak ve ihtiyaçlarını gidermek mü'minler üzerine bir görevdir.
 • Hırbet El Coz Ekmek Fırını Açıldı
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği, bağışçılarının destekleriyle Suriye'nin İdlib kentinde, "Hırbet El Coz Ekmek Fırınında ekmek üretimine başladı.
 • HAYDER Bursa Vakıf Külliyesi'nde
  HAYDER, Onursal Başkanı Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi, Bursa Vakıf Külliyesinde Pınar Eğitim Çevre ve Kültür Derneği'nin düzenlediği Regaib Kandili organizasyonuna katıldı.