Tüm Haberler
HAYDER, Bursa'da Temsilcilik Açtı!
27.05.2019

HAYDER, Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi başta olmak üzere, manevi büyüklerin himmeti, on binlerce gönüllünün desteği, yardımına koştuğu yüzbinlerin duasıyla çıktığı Yesevi Yolu’nda ilk temsilciliğini Bursa’da açtı!

HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Eroğlu, Genel Sekreter Yakup Aydoğdu ve daha birçok değerli ismin katılımıyla Ramazan-ı Şerif’in 21. gecesi açılan Bursa temsilciği, her ay mutat olarak gerçekleştirilen ilmi sohbetlerin yapıldığı Bursa Vakıf Külliyesi’nin hemen yanında bulunuyor.

Ramazan-ı Şerif olması münasebetiyle, temsilciliğin bulunduğu alanda “Türkiye Yesevi Sofrası” kapsamında, açılış organizasyonuna katılan yüzlerce gönüllümüz için HAYDER Aşevi aracılığıyla iftar yemeği verildi.

HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi temsilciliğin içerisinde bir açılış konuşması gerçekleştirdi. 

“Ya Rabbi, sen HAYDER’imizin Bursa’da açmış bulunduğu bu temsilciliği müteyemmen ve mübarek eyle, hayırlı hizmetlere muvaffak eyle. Ya Rabbi, sen cemaatlerimize, talebelerimize, bütün ehli sünnet Müslüman kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza maddi manevi her sahada yardım edebilmeye bizleri muvaffak eyle, hizmetçi eyle, hizmetlerimizi makbul eyle...

Ya Rabbi, derneğimize hizmet eden, mütevellide bulunan kardeşlerimizi sen bu ezan saatinde her türlü hayra muvaffak eyle. Hayırlara anahtar, şerlere kilit eyle. Buradan birçok nurlar ve bereketlerin aleme yayılmasını nasip eyle...”

HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya da Bursa temsilciliğinin açılışı ve ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarıyla ilgili bir konuşma yaptı.

“Bugün Bursa’dayız, elhamdülillah. 4 ülkede kurduğumuz Yesevi Sofrası’nı Rabbimiz Bursa’da da kurmayı nasip eyledi. Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi ve buradaki kardeşlerimizle birlikte iftarımızı açacağız. Aynı zamanda HAYDER’in ilk temsilciliği olan Bursa temsilciliğinin de açılışını yapacağız. Ramazan-ı Şerif’in içerisindeyiz. Rabbim, HAYDER’e burada çok büyük hizmetler nasip eylesin. Rabbim, ülkemizdeki birlik ve beraberliği daim eylesin...” 

2005 yılından bu yana sosyal, kültürel ve ilmi faaliyetler gerçekleştiren HAYDER, 2015 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsü kazandı. Ve bugün itibarıyla HAYDER, Bursa’da açtığı ilk temsilciliğiyle birlikte, sizlerin destekleri ve dualarıyla hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor.

Kardeşliğe köprü olduğunuz için teşekkür ederiz...

Paylaş
 • hayder-bursa-1
 • hayder-bursa-2
 • hayder-bursa-3
 • hayder-bursa-4
 • hayder-bursa-5
 • hayder-bursa-6
 • hayder-bursa-7
 • hayder-bursa-8
 • hayder-bursa-9
 • hayder-bursa-10
SON EKLENEN Duyurular HABERLERİ
 • Derneğimizin telefon numarası olan 0212 923 1 923 dışında HAYDER adına sizi arayan kişi, kurum ve kuruluşları kesinlikle dikkate almamanızı ve bu konuda temkinli davranmanızı rica ederiz.
 • Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı bir gençlik oluşumuna vesile olmak için yola çıkan "Genç Yesevi", Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesinde yaptığı duyuruyla faaliyetle...
 • 2016 yılının Ekim ayında HAYDER Onursal Başkanı Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi'nin de katılımıyla açılan HAYDER Aşevi, kuruluşundan bu yana geçen 2 yıllık süre zarfında yüz binlerce ihtiyaç sahibinin ve eğitim kurumunun sofrasına aş götürdü. ...
 • HAYDER‘in düzenlediği 2018 yılı kurban organizasyonuna gösterilen yoğun ilgiden dolayı hisse kontenjanlarımız dolmuştur. Bu sebeple, bağış kanallarımız üzerinden kurban bağışı kabul edilmeyecektir. HAYDER bağışçılarına ve gönüllülerine göstermiş ...
 • Bugün döviz kurları üzerinden ülkemize ağır bir ekonomik saldırı başlatılmıştır. Türkiye’nin milli ve yerli politikalar uygulamasını istemeyen karanlık güç odakları, ellerindeki tüm imkânları seferber ederek Türkiye ekonomisine saldırmakta ve hain...
 • HAYDER Onursal Başkanı Sayın Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi ve HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Kaya, Fatih Belediye Başkanı Sayın Hasan Suver beyefendiyi makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.
SON HABERLER
 • HAYDER, Yemen için yeniden yola çıkıyor!
  Yemen’e sessiz kalmayan hayır sahiplerinin katkılarıyla açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşın yaşandığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren 4500 aileye, içerisinde un ve pirinç bulunan gıda malzemeleri ulaştırılmaya devam ediliyor...
 • Bir Ramazan-ı Şerif Böyle Geçti...
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya, Suriye, Hindistan ve Türkiye’de Ramazan ayı boyunca her gün “Yesevi Sofrası” kurdu. Kurulan sofralarla birlikte İslam coğrafyasındaki on binlerce Müslümanla Ramazan-ı Şerif’in bereketi paylaşıldı.
 • Bayram Mutluluğunu Kardeşinle Paylaş
  Yetim, yoksul ve mağdur durumdaki bir çocuğa bayramlık kıyafet hediye edebilirsiniz. Bir kişi için bayramlık kıyafet bedeli 100 TL’dir.
 • HAYDER, Bursa'da Temsilcilik Açtı!
  HAYDER, Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi başta olmak üzere, manevi büyüklerin himmeti, on binlerce gönüllünün desteği, yardımına koştuğu yüzbinlerin duasıyla çıktığı Yesevi Yolu’nda ilk temsilciliğini Bursa’da açtı!
 • Ramazan Faaliyetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor!
  Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarından ilk görüntüler gelmeye başladı.