Tüm Haberler
HAYDER, Bursa'da Temsilcilik Açtı!
27.05.2019

HAYDER, Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi başta olmak üzere, manevi büyüklerin himmeti, on binlerce gönüllünün desteği, yardımına koştuğu yüzbinlerin duasıyla çıktığı Yesevi Yolu’nda ilk temsilciliğini Bursa’da açtı!

HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Eroğlu, Genel Sekreter Yakup Aydoğdu ve daha birçok değerli ismin katılımıyla Ramazan-ı Şerif’in 21. gecesi açılan Bursa temsilciği, her ay mutat olarak gerçekleştirilen ilmi sohbetlerin yapıldığı Bursa Vakıf Külliyesi’nin hemen yanında bulunuyor.

Ramazan-ı Şerif olması münasebetiyle, temsilciliğin bulunduğu alanda “Türkiye Yesevi Sofrası” kapsamında, açılış organizasyonuna katılan yüzlerce gönüllümüz için HAYDER Aşevi aracılığıyla iftar yemeği verildi.

HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi temsilciliğin içerisinde bir açılış konuşması gerçekleştirdi. 

“Ya Rabbi, sen HAYDER’imizin Bursa’da açmış bulunduğu bu temsilciliği müteyemmen ve mübarek eyle, hayırlı hizmetlere muvaffak eyle. Ya Rabbi, sen cemaatlerimize, talebelerimize, bütün ehli sünnet Müslüman kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza maddi manevi her sahada yardım edebilmeye bizleri muvaffak eyle, hizmetçi eyle, hizmetlerimizi makbul eyle...

Ya Rabbi, derneğimize hizmet eden, mütevellide bulunan kardeşlerimizi sen bu ezan saatinde her türlü hayra muvaffak eyle. Hayırlara anahtar, şerlere kilit eyle. Buradan birçok nurlar ve bereketlerin aleme yayılmasını nasip eyle...”

HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya da Bursa temsilciliğinin açılışı ve ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarıyla ilgili bir konuşma yaptı.

“Bugün Bursa’dayız, elhamdülillah. 4 ülkede kurduğumuz Yesevi Sofrası’nı Rabbimiz Bursa’da da kurmayı nasip eyledi. Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi ve buradaki kardeşlerimizle birlikte iftarımızı açacağız. Aynı zamanda HAYDER’in ilk temsilciliği olan Bursa temsilciliğinin de açılışını yapacağız. Ramazan-ı Şerif’in içerisindeyiz. Rabbim, HAYDER’e burada çok büyük hizmetler nasip eylesin. Rabbim, ülkemizdeki birlik ve beraberliği daim eylesin...” 

2005 yılından bu yana sosyal, kültürel ve ilmi faaliyetler gerçekleştiren HAYDER, 2015 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsü kazandı. Ve bugün itibarıyla HAYDER, Bursa’da açtığı ilk temsilciliğiyle birlikte, sizlerin destekleri ve dualarıyla hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor.

Kardeşliğe köprü olduğunuz için teşekkür ederiz...

Paylaş
SON EKLENEN Duyurular HABERLERİ
 • Son zamanlarda, Hoca Ahmet Yesevi Derneği (HAYDER)’in adını kullanan bazı dolandırıcı şahışların kıymetli bağışçılarımızdan yardım talep ettiğini derneğimize gelen çağrılardan üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 27 Ağustos 2019 tarihinde yapılan açıklamada, İBB’nin bazı dernek ve vakıflar ile olan protokolü feshetme kararı aldığı belirtilmiştir.
 • 3 Temmuz 2019 tarihinde, derneğimize ait taşıtın İBB tarafından tahsis edildiği iddiasi üzerine ilgili belgelerle açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.
 • Derneğimizin telefon numarası olan 0212 923 1 923 dışında HAYDER adına sizi arayan kişi, kurum ve kuruluşları kesinlikle dikkate almamanızı ve bu konuda temkinli davranmanızı rica ederiz.
 • Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı bir gençlik oluşumuna vesile olmak için yola çıkan "Genç Yesevi", Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesinde yaptığı duyuruyla faaliyetle...
 • 2016 yılının Ekim ayında HAYDER Onursal Başkanı Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi'nin de katılımıyla açılan HAYDER Aşevi, kuruluşundan bu yana geçen 2 yıllık süre zarfında yüz binlerce ihtiyaç sahibinin ve eğitim kurumunun sofrasına aş götürdü. ...
SON HABERLER
 • Hoca Ahmet Yesevi Özel Programı, 13 Ekim Pazar günü saat 13.00’te Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Prof. Dr. Necdet Tosun, Prof. Dr. Nadirhan Hasan, Dr. Öğr. Üyesi Necdet Yılmaz, Dr. Hayati Bice ve HAYDER gönüllülerinin katılımıyla gerçekleşti.
 • Yetiştirdiği erenlerle Anadolu’yu ehli sünnet itikadı ve tasavvufla mayalayan Pîr-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri hayatı, davası ve hikmetleriyle ele alınıyor.
 • HAYDER, İdlib’in Hazano ve Maarat el-Missirin kasabaları başta olmak üzere, Suriye'deki iç savaştan kaçan mazlumlar için Türkiye sınırında kurulan Atme Kampı'nda dağıtımları gerçekleştirdi.
 • Son zamanlarda, Hoca Ahmet Yesevi Derneği (HAYDER)’in adını kullanan bazı dolandırıcı şahışların kıymetli bağışçılarımızdan yardım talep ettiğini derneğimize gelen çağrılardan üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
 • HAYDER Aşevi, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında hizmet vermek için hazırlıklarını tamamlayarak dün ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.