Genç Yesevi Çalışmalarına Başladı! - Duyurular | HAYDER | Hoca Ahmet Yesevi Derneği
Tüm Haberler
Genç Yesevi Çalışmalarına Başladı!
04.01.2019

Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı bir gençlik oluşumuna vesile olmak için yola çıkan "Genç Yesevi", Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesinde yaptığı duyuruyla faaliyetlerine başladı. Tanıtım videosunun da yayınlandığı gecede HAYDER bağışçıları ve gönüllüleri yeni gençlik hareketine yoğun ilgi gösterdi.

"İman, İslam, Aksiyon" sloganıyla çıktıkları Yesevi Yolu'nda binlerce gence ulaşmayı hedefleyen Genç Yesevi ekibi; İtikad İmamımız İmam-ı Mâtürîdî es-Semerkandî’nin, Mezhep İmamımız İmam-ı Azâm Ebu Hanife'nin; gönül erlerimiz Hoca Ahmed Yesevî, Mevlânâ Celâleddin-i Rûmî ve Yunus Emrelerin izlerini takip ederek genç kardeşlerini Allah celle celaluhu ve Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in yoluna çağırarak, İslam medeniyetininin yeniden dirilişini gerçekleştirecek olan neslin inşasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Gönüllülük esasına dayalı olarak faaliyetlerini yürüten Genç Yesevi'ye ilan edildiği günden bugüne onlarca başvuru geldi. Siz de “Genç Yesevi” hakkında detaylı bilgi almak isterseniz www.gencyesevi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş
SON EKLENEN Duyurular HABERLERİ
  • Hindistan'daki partner kuruluşumuz Syed Ehraz Foundation'ın başkanı Sayın Seyyid Ehraz, Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi ve Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kaya ile Hocaefendi’nin hanesinde bir araya geldiler.
  • Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Kaya, HAYRAT Yardım Derneği'nin Başkanı Sayın Hakkı Aygün'ü makamında ziyaret etti.
  • Issoufou Mahamadou Foundation Yönetim Kurulu Başkanı El Mansour Veten İstanbul'a geldi...
  • Silsilet Al Rowad Şirketi ve Eritre Alimler Birliği Başkanı Şeyh Burhan Said'i makamında ziyaret ederek Afrika'da gerçekleştirmeyi planladığımız projeler hakkında istişare ettik.
  • HAYDER, Bangladeş Başkonsolosu Dr. Mohammed Monirul Islam'ı, Üsküdar'daki Bangladeş Başkonsolosluğu'nda ziyaret etti.
  • Hoca Ahmet Yesevi Derneği dernek merkezinde gerçekleşen görüşmede HAYDER'in Somali'de yaptığı insani yardım çalışmaları ve ilmi faaliyetleri başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren birçok konu hakkında istişare edildi.
SON HABERLER