Tüm Haberler
24 Haziran Seçimleri İle Alakalı Önemli Duyuru
16.06.2018

24 Haziran Seçimleri İle Alakalı Önemli Duyuru

İslam coğrafyasının emperyal güçler tarafından işgal altında olduğu aşikârdır. Vatanımızın birlik ve beraberliğini, milletimizin kardeşçe yaşamasını istemeyen ve ellerine geçen her fırsatta; gerek ekonomik, gerek siyasi, gerek de askeri olarak; mazlumların ve mağdurların umudu, ümmetin son kalesi olan Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkma gayretinde olan bu güçlerin hedefi, tarih boyunca asla değişmemiştir.

15 Temmuz 2016 tarihinde, devletimize ve milletimize karşı yapılan hain kalkışma bunun en bariz örneğidir. Üst aklın içimize kadar sızdırdığı vatan hainlerinin; dinimize, vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza karşı gerçekleştirdiği bu girişim; Allah’ın inayeti, Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve milletimizin ferasetiyle engellenmiştir.

Dış güçlerin ve iç mihrakların; askeri ve siyasi olarak başarısızlığa uğramalarının ardından ekonomik olarak da girişimde bulundukları bilinen bir gerçektir. Allah’ın izni ve milletimizin gayretiyle bu saldırıları da bertaraf edeceğimize dair hiçbir şüphemiz bulunmamaktadır.

Milletimiz, 2017 yılının Nisan ayında yapılan referandum seçiminde, “Evet” diyerek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin vatanımız için daha hayırlı olacağı yönünde bir tercih yapmıştır. Devletimizin geleceğine yön verecek olan 24 Haziran Seçimleri de bu tercihin bir sonucudur.

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, HAYDER olarak, devletimizin ve milletimizin içinden geçtiği bu zorlu süreçte; her daim mazlumların ve mağdurların yanında olan, ümmetin birliği ve beraberliği için çabalayan, zalimlerin karşısında sarsılmaz bir imanla duran ve Ümmet-i Muhammed’in umudu olan ülkemizi yalnız bırakmamak için, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşlarını tercih ettiğimizi, milletimizle ve kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Devletimizi yöneten idarecilerimize ve milletimize Cenabı Allah’tan muvaffakiyetler diliyoruz.

Allah’a emanet olunuz.

Paylaş
SON EKLENEN Duyurular HABERLERİ
 • Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı bir gençlik oluşumuna vesile olmak için yola çıkan "Genç Yesevi", Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesinde yaptığı duyuruyla faaliyetle...
 • 2016 yılının Ekim ayında HAYDER Onursal Başkanı Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi'nin de katılımıyla açılan HAYDER Aşevi, kuruluşundan bu yana geçen 2 yıllık süre zarfında yüz binlerce ihtiyaç sahibinin ve eğitim kurumunun sofrasına aş götürdü. ...
 • HAYDER‘in düzenlediği 2018 yılı kurban organizasyonuna gösterilen yoğun ilgiden dolayı hisse kontenjanlarımız dolmuştur. Bu sebeple, bağış kanallarımız üzerinden kurban bağışı kabul edilmeyecektir. HAYDER bağışçılarına ve gönüllülerine göstermiş ...
 • Bugün döviz kurları üzerinden ülkemize ağır bir ekonomik saldırı başlatılmıştır. Türkiye’nin milli ve yerli politikalar uygulamasını istemeyen karanlık güç odakları, ellerindeki tüm imkânları seferber ederek Türkiye ekonomisine saldırmakta ve hain...
 • HAYDER Onursal Başkanı Sayın Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi ve HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Kaya, Fatih Belediye Başkanı Sayın Hasan Suver beyefendiyi makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.
 • HAYDER’in geçtiğimiz ay başlattığı “15 Temmuz Şehitleri İçin Hatim Kampanyası” başlıklı etkinliğin duası, onursal başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi tarafından yapıldı.
SON HABERLER
 • Çanakkale Şehitleri İçin Hatm-i Şerifler Okuyoruz
  HAYDER olarak, Lalegül ailesi ile birlikte Çanakkale şehitlerimiz nezdinde tüm şühedamız için hatm-i şerifler okuyoruz. Okunan Hatm-i Şeriflerin duası Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi tarafından yapılacaktır.
 • HAYDER, Geleceğe Bir Fidan Dikiyor!
  HAYDER, İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor!
 • HAYDER'in Yardımları Yemen'e Ulaştı!
  "Yemen'e Sessiz Kalma!" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyası Yemen'e ulaştı!
 • Genç Yesevi Çalışmalarına Başladı!
  Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı bir gençlik oluşumuna vesile olmak için yola çıkan "Genç Yesevi", Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesinde yaptığı duyuruyla faaliyetlerine başladı.
 • Mekke'nin Fethi Gecesini İhya Ettik!
  Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, 31 Aralık Pazartesi'yi Salı gününe bağlayan gecede, Mekke'nin Fethi'nin 1389. sene-i devriyesi münasebetiyle Sinan Erdem Spor Salonu'nda program düzenledik.