Bağış Yap – HAYDER | Hoca Ahmet Yesevi Derneği
ONLINE BAĞIŞ
AFRİKA GENEL YARDIM

HAYDER, gıda paketleri ve eğitim araç gereçlerini Afrika'ya ulaştırıyor.

TL
AFRİKA GENEL YARDIM

Afrika’da sömürülen ve zulme uğrayan Müslümanlar; ekmek gibi su gibi eğitime de ihtiyaç duyuyor.

HAYDER, yardımlarınızla Etiyopya, Fildişi Sahili, Burkina Faso ve Somali’deki ihtiyaç sahibi Müslümanlara eğitim gereçleri ulaştırıyor.

Kıtlık, açlık, kuraklık ve susuzluk gibi başlıca problemlerle uğraşan Afrika kıtasının umudu ve neşesi olmaya hazırlanan HAYDER, gıda ve eğitim gibi temel ihtiyaç malzemelerini Afrika'ya götürerek mazlumların yüzünde tebessüme vesile olacak.

Bilindiği üzere Hoca Ahmet Yesevi Derneği, 2019 yılının Nisan ayında Etiyopya'da cami inşasına başlamıştı. HAYDER'in aynı zamanda Burkina Faso, Fildişi Sahili ve Etiyopya'da onlarca öğrenciyi mezun ettiği üç eğitim kurumu bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra, HAYDER, Afrika'da sadece 2020 yılında son 5 yılda açtığından daha fazla su kuyusu açtı.

Afrika, Ramazan ve Kurban Bayramlarında da unutulmadı

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, 2020 yılında bir ilk olarak Ramazan-ı Şerîf mutluluğunu Afrika’ya da taşıdı. Etiyopya’nın Mekele bölgesinde kurulan sofralara, ümmet coğrafyasının diğer bölgelerinde olduğu gibi her gün 500 kişilik sıcak iftar yemeği dağıtıldı.

Bu yıl kurban bayramında 14 ülkede kurban organizasyonu düzenleyen HAYDER’in, kesim yaptığı ülkelerin yarısı Afrika kıtasında yer alıyor: Burkina Faso, Etiyopya, Fildişi Sahili, Gine, Kenya, Somali ve Tanzanya.

AFRİKA yazıp 1466'ya bir kısa mesaj göndererek hızlıca ve kolaylıkla 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.