ONLINE BAĞIŞ
 • Etiyopya’da Ramazan ayı boyunca her gün iftar sofraları kuruyoruz. Siz de “Yesevi Sofrası”na katkıda bulunabilirsiniz.
  TL
 • Etiyopya’da Ramazan ayı içerisinde 250 veya 500 kişi için bir günlük iftar bedeline sponsor olabilirsiniz.
 • Hindistan'da Ramazan ayı boyunca her gün iftar sofraları kuruyoruz. Siz de “Yesevi Sofrası”na katkıda bulunabilirsiniz.
  TL
 • Hindistan'da Ramazan ayı içerisinde 250 veya 500 kişi için bir günlük iftar bedeline sponsor olabilirsiniz.
 • Suriye'de Ramazan ayı içerisinde 250 veya 500 kişi için bir günlük iftar bedeline sponsor olabilirsiniz.
 • Suriye'de Ramazan ayı boyunca her gün iftar sofraları kuruyoruz. Siz de “Yesevi Sofrası”na katkıda bulunabilirsiniz.
  TL
 • Türkiye'de Ramazan ayı boyunca her gün iftar sofraları kuruyoruz. Siz de “Yesevi Sofrası”na katkıda bulunabilirsiniz.
  TL
 • Türkiye'de Ramazan ayı içerisinde 250 veya 500 kişi için bir günlük iftar bedeline sponsor olabilirsiniz.
 • "Din kardeşinin ihtiyacını karşılayanın, Allah da ihtiyacını karşılar. Müslüman'dan bir sıkıntıyı giderenin Allah da kıyamet günündeki bir sıkıntısını giderir." (Buhârî, Mezâlim, 3) hadisinden yola çıkan Hoca Ahmet Yesevi Derneği, yurt içinde ve yurt dışında binlerce ihtiyaç sahibi aileye; içerisinde sıvı yağ, mercimek, pirinç, fasulye, şeker, un, tuz vb. temel gıda malzemeleri olan kumanya paketlerini ulaştırarak, kardeşlerimizin yüzlerinde tebessüme vesile oluyor. Siz de bir ailenin ihtiyacını gidebilirsiniz.
 • Fakir, mazlum ve ihtiyaç sahibi Müslümanlar için son derece önem arz eden zekât ibadetinizi, Hoca Ahmet Yesevi Derneği aracılığıyla yerine getirebilirsiniz. Zekat Nedir? Zekat, Müslüman zenginlerin ticaret malı ve parasının 40/1’ini fakirlere vererek yaptıkları farz ibadettir. Kimler Zekat Verebilir? Bir kimsenin zekat verebilmesi için Müslüman, akıllı ve buluğ çağına erişmiş olması şarttır. Kişinin borcundan ve aslî ihtiyaçlarından başka nisap miktarı mala sahip olması gerekir. Aslî İhtiyaçlar Nedir? Ev, araba, iş araçları, giysi, yiyecek ve benzeri ihtiyaç bizim aslî ihtiyaçlarımız kategorisindedir. Nisap Miktarı Nedir? 81 gr altın, 40 koyun veya keçi, 30 sığır ya da 5 devedir. Toprak ürünleri yağmurla sulanıyorsa 10/1’inin, özel sulamayla mahsul elde ediliyorsa 20/1’inin zekatı verilir. Zekat Kimlere Verilmez? Müslüman olmayanlara, zenginlere, anne-baba-eş ve çocuklara, dede-nine ve torunlara zekat verilmez. Zekatı Kimlere Verebiliriz? Fakirlere, yoksullara, borçlulara, yolda kalmışlara, Allah yolundaki muhtaçlara zekat verebiliriz. Ya da Zekat verebilecek kişilere ulaştırsın diye yardım kuruluşlarını vekil tayin edebiliriz. Fitre Nedir? Fitre, zengin Müslümanların Ramazan ayında yükümlü olduğu ibadetlerden biridir. Bir Müslümanın, borçlarını düştükten sonra 81 gr altın edecek kadar parası veya altının kendisi elinde bulunursa fitre verir. Fitrenin ölçüsü, bir insanın bir günlük karnını doyuracak şeydir. Fitre Kimlere Verilir? Fitre fakir, yoksul; fitre veremeyecek kadar ihtiyaç sahibi kimselere verilir. Fitre Ne Zamana Kadar Verilir? Fitre, Ramazan Bayramının birinci günü fecrin doğuşundan itibaren vacip olursa da, Ramazan ayı içerisinde de yoksulların ihtiyaçlarını karşılaması için verilebilir. Fidye Nedir? Oruç tutmaya gücü yetmeyen düşkün ve yaşlı kimseler oruç ibadetini eda edemediklerinden dolayı farz ve vacip olan oruç borçlarından kurtulmak için her oruca mukabil bir fidye verirler. Fidye Ne Zamana Kadar Verilir? Fidye, Ramazan ayı içinde verilebileceği gibi, Ramazan ayından önce veya sonra da verilebilir.
  TL
 • Mü’min, fıtır sadakasıyla (fitre) oruç ibadetini tamamlayabilme nimetinin şükrünü eda eder. Ramazan ayı içerisinde verdiğimiz bu sadakanın hem verene hem de alan muhtaç kardeşlerimize faydası vardır. Veren mü’mine faydası eksikliklerine kefaret olması, Allah celle celalühu’nun bu sadaka aracılığıyla onu bağışlaması; muhtaçlara olan faydası ise bayramdan önce az da olsa ihtiyaçlarını karşılamış olmalarıdır. Mü’min bayram namazından önce bu ibadetini yerine getirmelidir. Fitre Nedir? Fitre, zengin Müslümanların Ramazan ayında yükümlü olduğu ibadetlerden biridir. Bir Müslümanın, borçlarını düştükten sonra 81 gr altın edecek kadar parası veya altının kendisi elinde bulunursa fitre verir. Fitrenin ölçüsü, bir insanın bir günlük karnını doyuracak şeydir. Fitre Kimlere Verilir? Fitre fakir, yoksul; fitre veremeyecek kadar ihtiyaç sahibi kimselere verilir. Fitre Ne Zamana Kadar Verilir? Fitre, Ramazan Bayramının birinci günü fecrin doğuşundan itibaren vacip olursa da, Ramazan ayı içerisinde de yoksulların ihtiyaçlarını karşılaması için verilebilir. Abdullah bin Abbas radıyallahu anhuma bir rivayette şöyle buyurdular: “Resulullah sallallâhu aleyhi ve sellem, oruçlunun boş, çirkin ve ölçüsüz sözlerden temizlenmesi ve fakirlere bir azık olması için fıtır sadakasını emretti. Kim bunu bayram namazından önce öderse, o makbul bir sadaka olur. Kim de bayram namazından sonra verirse, o başka vakitlerde verilen sadakalardan birisi olur.” (İbni Mâce, Zekât: 21)
  TL
 • Fidye Nedir? Oruç tutmaya gücü yetmeyen düşkün ve yaşlı kimseler oruç ibadetini eda edemediklerinden dolayı farz ve vacip olan oruç borçlarından kurtulmak için her oruca mukabil bir fidye verirler. Fidye Ne Zamana Kadar Verilir? Fidye, Ramazan ayı içinde verilebileceği gibi, Ramazan ayından önce veya sonra da verilebilir.
  TL
 • Bu Ramazan da ihtiyaç sahibi ailelerin bayramı olun. Sizin desteğinizle geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda yüzlerce ihtiyaç sahibi çocuğu giydiren HAYDER, bu bayram da sizlerin destekleriyle yüzlerde tebessüm olmaya devam ediyor. 
  TL
 • Bu Ramazan da ihtiyaç sahibi ailelerin bayramı olun. Sizin desteğinizle geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda yüzlerce ihtiyaç sahibi çocuğu giydiren HAYDER, bu bayram da sizlerin destekleriyle yüzlerde tebessüm olmaya devam ediyor. 100 TL'lik bağışlar ile ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin bayramı olabilirsiniz. 
 • HAYDER 'den "Acil Yardım Fonu" Hoca Ahmet Yesevi Derneği, oluşturduğu "Acil Yardım Fonu" ile ümmet coğrafyasında veya ülkemizde gerçekleşme ihtimali olan deprem, salgın hastalıklar, gıda yetersizliği ve benzeri yaşanabilecek insani kriz durumlarına müdahale etmeyi planlıyor. Bu fon sayesinde ani gelişen afetlerde ümmetimizin ve milletimizin ihtiyaçlarını karşılamayı ve doğrudan olay yerine intikal ederek mağdurlara yardım elini uzatmaya amaçlayan HAYDER , bağışçılarının ve gönüllülerinin destekleriyle bu yolda ilk adımını attı. Siz de HAYDER 'in oluşturduğu bu fona destekte bulunarak ihtiyaç sahibi bir ailenin, mazlum bir annenin veya depremzede bir çocuğun acılarının dinmesine vesile olabilirsiniz. 
  TL
 • Desteklerinizle yetimlerin eğitim, sağlık, gıda, giyim ve barınma gibi ihtiyaçları karşılanmaktadır. Aylık sponsorluk bedeli 200 TL'dır. UNICEF rakamlarına göre, savaş, doğal afet, açlık, hastalık gibi nedenlerde dünya üzerinde 400 milyona yakın çocuk, yetim-öksüz ya da terk edilmiş durumda. Her gün 10.000’e yakın, yılda 3 milyonun üzerinde çocuk yetim kalıyor. Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca çocuk insan kaçakçılığı, çocuk işçiliği, madde bağımlılığı, organ mafyası, fuhuş ve dilenci şebekeleri tarafınca istismara açık ve kendilerini muhafaza edimeyecek durumda. HAYDER çocukların psikolojik ve fiziki anlamda aldığı yaraların rehabilite edilip tekrar hayata kazandırılmaları yanı sıra madde bağımlılığı, misyoner kuruluşlar ve dilenci şebekelerinden korunmaları, eğitim almaları ve güvenli bir şekilde hayatlarını devam ettirebilmeleri için "Yetim Fonu" ile yaraları sarmaya çalışıyor. HAYDER yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahipleri, yerlerinde yapılan incelemeler sonucu tesbit edilen yetimlere yönelik nakdi yardım projeleri, kıyafet-giysi projeleri, yetimhane inşaatı gibi insani ve sosyal yardım projelerinin finansmanı için oluşturulan ortak havuz hesabımıza sizler de dilediğiniz miktarda bağış yaparak katkıda bulunabilirsiniz. Bir yetimin aylık sponsorluk bedeli 200 TL'dır.
 • Mazlum ve mağdur coğrafyalara yardım elini uzatan Hoca Ahmet Yesevi Derneği, sizler ile zor durumda olan Müslüman kardeşlerimiz arasında, "kardeşlik köprüleri" kuruyor. Yurt içinde ve yurt dışında birçok ailenin ihtiyacını gideren HAYDER'in proje ve faaliyetlerine siz de bağışta bulunarak destek olabilirsiniz. 
  TL
 • Desteklerinizle yetimlerin eğitim, sağlık, gıda, giyim ve barınma gibi ihtiyaçları karşılanmaktadır.  Yetim havuzuna serbest bağış yapabilirsiniz. UNICEF rakamlarına göre, savaş, doğal afet, açlık, hastalık gibi nedenlerde dünya üzerinde 400 milyona yakın çocuk, yetim-öksüz ya da terk edilmiş durumda. Her gün 10.000’e yakın, yılda 3 milyonun üzerinde çocuk yetim kalıyor. Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca çocuk insan kaçakçılığı, çocuk işçiliği, madde bağımlılığı, organ mafyası, fuhuş ve dilenci şebekeleri tarafınca istismara açık ve kendilerini muhafaza edimeyecek durumda. HAYDER çocukların psikolojik ve fiziki anlamda aldığı yaraların rehabilite edilip tekrar hayata kazandırılmaları yanı sıra madde bağımlılığı, misyoner kuruluşlar ve dilenci şebekelerinden korunmaları, eğitim almaları ve güvenli bir şekilde hayatlarını devam ettirebilmeleri için "Yetim Fonu" ile yaraları sarmaya çalışıyor. HAYDER yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahipleri, yerlerinde yapılan incelemeler sonucu tesbit edilen yetimlere yönelik nakdi yardım projeleri, kıyafet-giysi projeleri, yetimhane inşaatı gibi insani ve sosyal yardım projelerinin finansmanı için oluşturulan ortak havuz hesabımıza sizler de dilediğiniz miktarda bağış yaparak katkıda bulunabilirsiniz.
  TL
 • İhtiyaç sahipleri, yetimler, fakirler ve öğrencilere sadakalarınızı ulaştırabilirsiniz. Sadaka Nedir? Sevaptan başka herhangi bir karşılık beklemeden sırf iyilik niyetiyle yapılan hayır çeşitlerinin dinimizdeki ortak adı sadakadır. Sadaka-i cariye nedir? Sadaka-i cariye, cami, çeşme, yol yapmak, ağaç dikmek, faydalı ilmi eser bırakmak gibi insanlara faydası dokunan her çeşit iyi işlerdir. Vakıf ve derneklere yapılan yardımlar sadaka veya sadaka-i cariye sayılır mı? Hayır kurumlarına verilen bağışlar sadaka/sadaka-i cariye sayılırlar. Hayır kurumları da hayra vesile olmanın ecrini alır. Hayır kurumlarının açtırdığı kuyular, yaptırdığı müesseseler, hayırları ulaştırmak için aldığı arabalar, insanları tedavi için kurduğu müesseseler sadaka-i cariye çerçevesi içindedir.
  TL
 • Müslüman'ın yapacağı her hayır, dünyada yoksulun, ahirette ise kendisinin yüzünü güldürecek ve cennete girmesi için vesile olacaktır. HAYDER olarak, “HAYDER Kumbaraları”ndan elde ettiğimiz gelirler, derneğimizin faaliyetlerini destekleme fonuna aktarmaktadır. Bu vesileyle ülkemiz başta olmak üzere, mazlum ve mağdur coğrafyalardaki ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gideriyoruz
  TL
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem'in, "Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile, bugün elinizdeki fidanı dikin..." buyruğu üzerine, çevreyi ve doğayı korumak adına İstanbul Şile'de "HAYDER Hatıra Ormanı" kurarak 10 bin fidan dikiyor! Geleceğimizi kurtarmak bizim elimizde.. "Bir kimse ağaç diker de o ağacın meyvesinden bir insan veya Allâh’ın mahlûkâtından herhangi bir varlık yerse bu, o ağacı diken kimse için sadaka olur." (Müslim, Müsâkât, 7) Siz de toprağa bir fidan dikerek kendiniz için bir "sadaka ağacı" oluşturabilirsiniz.
 • 2003 yılındaki işgalden bu yana kan ve gözyaşı dinmeyen Irak'ta, yardıma muhtaç kardeşlerimiz için yardım çalışmaları yürütürüyoruz. İçerisinde ekmek, un, süt, mama vb. temel gıda malzemeleri bulunan gıda paketlerinin yanı sıra, kardeşlerimizin barınma, ısınma ve giyinme ihtiyaçlarını da desteklerinizle gideriyoruz.
  TL
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak, siz değerli bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin destekleriyle birlikte, Suriye'de bulunan ihtiyaç sahiplerine, her ay düzenlediğimiz konvoylarla yardımlar götürüyoruz. Aralarında kadınların, yaşlıların ve çocukların da bulunduğu Suriye topraklarında; siz de bu hayra ortak olmak ve mazlum kardeşlerimizin yüzünü güldürmek isterseniz, yürüttüğümüz projelerimize bağışlarınızla destek olabilirsiniz.
  TL
 • Yemen 2015 yılında tırmanan çatışmalardan bu yana iç savaşla boğuşuyor. Savaş, beraberinde insani krizi de getirdi. Bebek, çocuk, kadın ve erkek on binlerce insan yetersiz hijyen, su eksikliği ve gıda yetersizliğinden dolayı hayatını kaybetti. 10 milyonun üzerinde Yemenli ise yardım gelmemesi halinde hayati tehlikeyle karşı karşıya... Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) daha önce Yemen'de, korunulması mümkün olan hastalıklar nedeniyle her 10 dakikada 1 çocuğun hayatını kaybettiğini ve Yemen'deki 8,6 milyon çocuğun suya erişemediğini açıkladı. Dünya Sağlık Örgütü ise geçtiğimiz günlerde savaş nedeniyle Yemen'deki çocukların yüzde 80'inin insani yardıma muhtaç olduğunu duyurmuştu. Tespit edilen bu bilgiler, 3,5 yılı aşkın süredir devam eden savaşın yükünü en çok çocukların çektiğini gözler önüne seriyor... İslam coğrafyasında faaliyetlerini sürdüren HAYDER, desteklerinizle açlık, kolera, çatışmalar ve hava saldırılarıyla mücadele eden Yemen'deki insani krizi önlemek adına yardım çalışması başlattı. Acil yardım malzemelerinden (gıda, barınma, ısınma, ilaç vb. ihtiyaçlar gibi) oluşan yardım paketleri, milyonlarca Yemenli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıkıyor. Dünyanın sessiz kaldığı Yemen'e, sessiz kalmayarak siz de HAYDER'in çalışmalarına destek olabilirsiniz.
  TL
 • Doğal kaynaklar bakımından zengin bir coğrafyaya sahip olan Afrika kıtası, dünyanın en fakir bölgelerinden biridir. Yıllarca açlık, kıtlık ve şiddetli kuraklıklarla mücadele eden Afrika toprakları, Müslüman kardeşlerinin yardımlarıyla birlikte yaralarını sarmaya çalışıyor. Etiyopya, Fildişi Sahili, Burkina Faso ve Somali'de gıda, eğitim ve temel insani yardım malzemeleri için başlattığımız yardım kampanyası, Afrika'daki mazlumların yüzünde tebessüme vesile oluyor. "Afrika'ya Elini Uzat" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyasınına destek olarak Afrika'da umutların yeşermesine siz de katkı sağlayabilirsiniz.
  TL
 • Arakan Müslümanları, insanlık tarihinin gördüğü en büyük zulümlerden birine maruz kalıyor. Evlerini, işlerini, eşlerini, çocuklarını kaybeden Arakan Müslümanları, temel insani ihtiyaçlar başta olmak üzere, her yardıma muhtaç durumdalar. HAYDER, yardımlarınızı Arakan Müslümanlarına ulaştırıyor. Siz de bağışlarınızla, bir Arakanlı kardeşimizin temel insani ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.
  TL
 • Eğitim kurumları ve ihtiyaç sahipleri için kurulan tesiste günlük 3160 kişilik üretim yapılıyor. 1 öğün yemek bedeli 5 TL'dir. HAYDER Aşevi 2016 Ekim Ayı’nda ihtiyaç sahibi ailelere ve eğitim kurumlarına hizmet vermek amacıyla Hoca Ahmet Yesevi Derneği tarafından hizmete sokuldu. Zeytinburnu’nda yer alan ve İstanbul’un Avrupa yakasında hizmet veren kuruluş 5000 kişilik üretim yapacak altyapıyla donatıldı. Uluslararası iş ve gıda güvenliği standartlarında kurulmuş olan HAYDER Aşevi, günde iki öğün yemek üretimi yapıyor. Bugün 3160 kişilik kapasitede faaliyet yürüten tesis, ilerleyen dönemlerde ihtiyaca göre üretim bandını genişletecek. Siz de ihtiyaç sahibi aileler ve ilim talebelerinin sofrasına misafir olmak isterseniz HAYDER Aşevi’ne destek olabilirsiniz.
  TL
 • HAYDER’in Suriye’de açtığı Hırbet El Coz Ekmek Fırını bölgedeki faaliyetlerini, siz değerli bağışçılarımızın destekleriyle birlikte sürdürmeye devam ediyor. Günlük 1 ton un işlenerek bin 200 aile için ekmek üretimi yapılarak İdlib kırsalındaki mazlum ve mağdur bölge halkına dağıtılıyor. 
  TL
 • Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Allah'ın kelamı Kur'an-ı Kerim'i yüz binlerce öğrenciye ulaştırmak için çalışmalarına başladı. HAYDER, başlattığı bu kampanya ile birlikte okullar başta olmak üzere ülkemizin Kur'an-ı Kerim'e ihtiyaç duyulan bölgelerindeki eğitim kurumlarına, Allah'ın hidayet ve bir rahmet olarak gönderdiği Kur'an-ı Kerimi hediye etmeyi amaçlıyor. Rabbimizin kelamını insanlara ulaştırmak gibi işlenebilecek en kıymetli amellerden biri olan Kur'an-ı Kerim hediyesine siz de katkıda bulunarak bir öğrencinin ilâhî kelâmı öğrenmesine ve okumasına vesile olabilirsiniz.
 • 1948 yılından bu yana Filistin topraklarını işgal ederek onbinlerce kardeşimizi şehit eden ve yüzbinlercesini yaralayan Siyonist İsrail güçleri, her geçen gün büyük bir kin ve nefretle Müslümanları yurtlarından çıkarmaya çalışıyor. HAYDER olarak, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'nın işgal altında olduğu Filistin'e yardım gönderiyoruz. Temel insani yardım paketleri başta olmak üzere, ihtiyaç duyulan her alanda yardım seferberliği başlatarak kardeşlerimizi yalnız bırakmamanın gayreti içerisindeyiz. Siyonist İsrail’in işgale başladığı günden bu yana Filistin topraklarında ve özellikle son 10 yıldır abluka altında bulunan Gazze Şeridi'nde yaptığı zulümler durmaksızın devam ederken, bölgede hastane, gıda, ilaç, barınma, eğitim, elektrik gibi ihtiyaçlar güçlükle karşılanıyor. Gazze'ye, Kudüs'e ve işgal altındaki tüm Filistin topraklarına sahip çıkarak kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için girdiğimiz bu yolda siz de HAYDER'e destek olabilirsiniz.
  TL
 • Mahmut Efendi Hazretlerinin (k.s) tembihiyle Cübbeli Ahmet Hoca Efendinin uzun yıllar on binlerce insanın hidayetine vesile olan sohbetlerini gerçekleştirdiği alan, çevresindeki binalarında dahil edilmesiyle daha da büyütülerek Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerinin adına yakışacak bir ilim merkezi kuruluyor. HAYDER'e ait 800 m² arsa üzerinde toplam 4 bin m² kapalı alan kurulumu planlanan merkezde, aynı anda binlerce insan sohbet dinleyebilecek. On binlerce eserlik kütüphanesi ve misafirhanesiyle İslâm alemine asırlarca hizmet edecek bu projeye siz de destek olabilirsiniz.   HAYDER Kültür Merkezi 1 m² bedeli 1000 TL'dir.
  TL
 • Kesim Yeri
  750,00 TL
  Toplam Tutar
  • Yapacağınız kurban bağışı için doldurulan bilgilere binaen HAYDER çağrı merkezi tarafından aranarak vekâletiniz alınacaktır.
  • Kurban hisse bedeli bütün faaliyet masrafları içinde olarak belirlenmiştir.

  Allah'a teslimiyetin bir ifadesi olan Adak, Akika, Şükür ve sair kurbanlarınızı vekâletinizle keserek etlerini ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz.

  Siz de nafile veya vacip kurbanlarınız için HAYDER'i vekil tayin ederek ibadetinizi yerine getirebilir, mazlum ve mağdur kardeşlerimizin yüzünde tebessüme vesile olabilirsiniz.

 • HAYDER, hafızlık talebelerine,ihtisas yapan hocaefendilere, üniversite ve ilahiyat okuyan öğrencilereburs desteği sağlıyor.Siz de genç alimleredestek olarak geleceğin inşasına katkı sağlayabilirsiniz. Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Allah'ın kitabı Kur'an'ın ve Resûlullah (sallallâhu aleyhi ve sellem)'in Sünnet'inin gelecek nesillere taşınması, öğretilmesi ve yüceltilmesi için gayret gösteren ilim talebesi kardeşlerimize, siz değerli bağışçılarımız ve gönüllülerimiz aracılığıyla yardım elini uzatıyor. Siz de bir Kur'an talebesinin ihtiyacını giderebilirsiniz.
  TL
 • HAYDER, hafızlık talebelerine,ihtisas yapan hocaefendilere, üniversite ve ilahiyat okuyan öğrencilereburs desteği sağlıyor.Siz de genç alimleredestek olarak geleceğin inşasına katkı sağlayabilirsiniz. Rabbimizin, "Sizden, hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir topluluk bulunsun..." diye nitelediği topluluklardan biri olarak Kur'an'ın muhafızlığını üstlenen, Resûlullah (sallallâhu aleyhi ve sellem) ve ashabının izinden giderek; öğrendikleri ilimleri, gelecek nesillere aktararak onları ihya edecek olan hafız kardeşlerimize siz de destek olabilirsiniz. HAYDER, bağışçılarının destekleriyle birlikte, Allah yolunda ilim talep eden kardeşlerimize yardımlarınızı ulaştırıyor. Bir talebe için gerekli olan Burs bedeli 250 TL'dir. 
 • Afrika kıtasının Batı kısmında yer alan Fildişi Sahili Cumhuriyeti’nde açtığımız, yaklaşık 400 m2’lik bir alana sahip olan Mahmud Efendi Hazretleri Eğitim Kurumu, 30 yatılı öğrenci ve 6 görevli personel ile faaliyetlerini sürdüyor. Halkın %24’ünün Müslüman olduğu, %54’ünün ise putperest olduğu Fildişi Sahilleri Cumhuriyetine, Allah’ın emir ve yasaklarını anlatacak, Kur’an’ı ve Sünneti yaşayıp onlara yol gösterecek ilim talebeleri yetiştiriyoruz. Siz de bu hayra ortak olabilirsiniz.
  TL
 • Etiyopya halkının adalet sahibi, kudretli ve Resûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem’in daveti üzerine İslâmiyeti seçen lideri Necaşi Ashame’nin adını verdiğimiz, 400 m2 alana sahip olan ve 40 öğrencinin yatılı bulunduğu eğitim kurumunda 4 görevli personel ile faaliyetlerimiz devam ediyor. Müslümanların en zor gününde; hicretin kapısını onlara açan, destek olan, ihtiyaçlarını ve sıkıntılarını gideren Hz. Necaşi Hazretlerine olan borcumuzu, sizlerin de destekleriyle birlikte, Ehli Sünnet akidesine bağlı nesiller yetiştirerek ödemeye çalışıyoruz. Siz de bu hayır yolunda bulunabilirsiniz.
  TL
 • Batı Afrika’daki, nüfusunun yarısından fazlası putperest olan Burkina Faso’da, açtığımız eğitim kurumuyla birlikte, insanları İslâmiyet’e çağıracak ve onlara dinlerini öğretecek Ehli Sünnet bir nesil yetiştiriyoruz. 3 sınıfta 180 öğrencinin eğitim gördüğü Burkina Faso’daki bu kuruma, siz de yapacağınız hayır ve hasenatlarla destek olabilirsiniz.
  TL
 • Ümmetin bir başka imtihan coğrafyası olan Afrika'da faaliyetlerimiz durmaksızın devam ediyor. Bölgede yıllardır açlıkla, kıtlık ve şiddetli kuraklıklarla mücadele eden Müslüman kardeşlerimiz, temiz ve sağlıklı suya ulaşma konusunda 'Su Kuyuları'na ihtiyaç duyuyorlar. HAYDER olarak, her geçen sene üzerine ekleyerek yeni Su Kuyuları açmaya devam ediyoruz. Siz de yapacağınız yardımlarla kardeşlerinize ‘hayat’ olabilirsiniz.
  TL
 • ×
  2.500,00 $
 • ×
  3.000,00 $
 • ×
  3.000,00 $
 • ×
  3.000,00 $
 • ×
  3.000,00 $