ONLINE BAĞIŞ
Yemen
Acil yardım malzemelerinden (gıda, barınma, ısınma, ilaç vb. ihtiyaçlar gibi) oluşan yardım paketleri, milyonlarca Yemenli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıkıyor. Dünyanın sessiz kaldığı Yemen'e sessiz kalmayarak siz de HAYDER'in çalışmalarına destek olabilirsiniz.
TL
Yemen

Yemen 2015 yılında tırmanan çatışmalardan bu yana iç savaşla boğuşuyor. Savaş, beraberinde insani krizi de getirdi. Bebek, çocuk, kadın ve erkek on binlerce insan yetersiz hijyen, su eksikliği ve gıda yetersizliğinden dolayı hayatını kaybetti. 10 milyonun üzerinde Yemenli ise yardım gelmemesi halinde hayati tehlikeyle karşı karşıya...

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) daha önce Yemen'de, korunulması mümkün olan hastalıklar nedeniyle her 10 dakikada 1 çocuğun hayatını kaybettiğini ve Yemen'deki 8,6 milyon çocuğun suya erişemediğini açıkladı. Dünya Sağlık Örgütü ise geçtiğimiz günlerde savaş nedeniyle Yemen'deki çocukların yüzde 80'inin insani yardıma muhtaç olduğunu duyurmuştu. Tespit edilen bu bilgiler, 3,5 yılı aşkın süredir devam eden savaşın yükünü en çok çocukların çektiğini gözler önüne seriyor...

İslam coğrafyasında faaliyetlerini sürdüren HAYDER, desteklerinizle açlık, kolera, çatışmalar ve hava saldırılarıyla mücadele eden Yemen'deki insani krizi önlemek adına yardım çalışması başlattı.

Acil yardım malzemelerinden (gıda, barınma, ısınma, ilaç vb. ihtiyaçlar gibi) oluşan yardım paketleri, milyonlarca Yemenli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıkıyor.

Dünyanın sessiz kaldığı Yemen'e, sessiz kalmayarak siz de HAYDER'in çalışmalarına destek olabilirsiniz.